Як позбутися від мурашок на ділянці?

Мурахи своєю працьовитістю гідні поваги, але воно ж їм і заважає спокійно розмножуватися і жити. Щоб дорослої робочої особини прогодувати родичів (робочий мураха) він зобов'язаний (закладено генетично) вдень і вночі шукати і приносити додому їжу. На цій особливості і будується модель знищення мурашників.

Роботи зі знищення мурах потрібно проводити в комплексі з ранньої весни і до заморозків, займаючи іноді і темний час доби. Найбільш поширені способи:

  • агротехнічні заходи,
  • знищення з застосуванням хімічних інсектицидів,
  • народні способи.
Як позбутися від мурашок на ділянці?- Мураха,садовий,як позбавиться,знищити,на ділянці,на городі,на дачі,народні засоби,фото

Агротехнічні заходи

Може трохи незвично, але кількість колоній значно зменшиться, якщо ви знищите тлю. до Речі, повністю позбавлятися від мурах не потрібно. На їх місце прийдуть нові, більш пристосовані шкідники. Попелиця – основне стадо», що поставляє «солодке молоко» – падь ненажерливим личинкам муравйов.

Читайте докладний матеріал на нашому сайті: Попелиця. Як боротися з найлютішим шкідником?

Тривалість дозрівання яйця триває 35 днів, личинки – 7 днів і лялечки – 23 дні. Тривалість життя личинок 7 днів і вони переходять у стадію лялечки, яка перестає їсти. Ці 7 днів – найслабша ланка колонії мурашок. Вони посилено постачають їжу личинкам. Якщо в цей період годувати личинок отруєною їжею, колонія не може відродитися.

Отже, для успішного виведення мурах з ділянки можна проробити з великими колоніями наступні процедури:

Пізньої осені та ранньою весною обов'язково пробеливать штамби і скелетні гілки садових культур густим розчином свіжогашеним вапна з додаванням будь-якого отруйної речовини. Цим прийомом ви знищите мурах, перетягують свій дорогоцінний вантаж з дерев в мурашник на зимівлю.

Навколо чагарників, відступивши від основи, кільцем густо розсипати золу, можна змішати з вапном. Вапно для мурашок отруйна.

Приблизно на середині штамба (40-80 см) закріпити ловчі пояси, обробивши їх інсектицидними засобами. Щоб мурашки не могли переповзти через перешкоду, штамб змастити по периметру спеціальним повільно сохнущим клеєм (купити в магазині). Клейову перешкоду вони не зможуть подолати і загинуть разом з дорогою ношею. Ловчі пояси можна використовувати і в весняно-літній період (з жовтня по березень), періодично замінюючи їх свіжими.

Одночасно з ловчими поясами 8 днів поспіль, розкопавши колонії мурах на глибину 3-8 см, витравляти їх у вечірній час (коли мурахи повернуться додому), заливаючи розпорошені мурашники гарячим окропом, краще гарячим відваром бадилля томатів (буквально киплячим).

Можна перекопати і засипати сумішшю золи і вапна або золи і солі або обробити сумішшю золи і соди.

Хороший результат виходить, якщо залити мурашник сумішшю води і гасу (100-200 мл на 10 л води), розкопавши його глибше.

Як позбутися від мурашок на ділянці?- Мураха,садовий,як позбавиться,знищити,на ділянці,на городі,на дачі,народні засоби,фото

Щоденна обробка протягом 8 днів дозволить знищити личинки, частина дорослих мурах, можливо й «царицю», яйця, лялечок. Такі обробки потрібно проводити систематично протягом року, і мурахи покинуть негостинну дачу. Мурахи люблять спокій і селяться в місцях, де грунт не піддається частого ворошению, тобто не перекопується, не видаляються камені, бур'яни і т. д. Якщо ви ведете господарство без застосування перекопування, то поверхнева обробка верхнього 10 см шару ґрунту є обов'язковим. Загляньте довго під лежачий камінь або картон, дошку і ви прямо на поверхні землі побачите купу мурашиних яєць з няньками.

Профілактичними запобіжними заходами проти заселення мурашок можуть служити насадження по периметру дачі, окремих грядок, під кроною дерев і, особливо, між ягідними кущами пижма, петрушки, м'яти, валеріани, полину, лаванди, часнику.

З особистого досвіду: часник в міжряддях полуниці/суниці і між ягідними кущами визволив ділянки ягідників від мурах і одночасно від деяких грибкових захворювань.

Як позбутися від мурашок на ділянці?- Мураха,садовий,як позбавиться,знищити,на ділянці,на городі,на дачі,народні засоби,фото

Хімічні способи боротьби з мурахами

Кожен господар приватного обійстя прагнути отримати екологічно чисту продукцію. Тому застосування хімічних препаратів на дачі небажано. Але в разі застосування необхідно гранично точно виконувати рекомендації по обробці рослин і термінів очікування, протягом якого препарат детоксицируется і не буде накопичуватися в урожаї.

З хімічних речовин високоефективний діазинон. Системний інсектицид з групи фосфорорганічних. Він надходить через корені і листя разом з поживними речовинами в рослину на певний термін (не менше 30 днів) стає отруйним для комах і людей. Приносячи отруйну їжу, турботливі мурахи самостійно витравлять не тільки ненажерливих личинок, але й інші групи мурашок (воїнів, сторожів, няньок і ін).

Хіміками для особистих господарств на основі діазинону розроблені препарати «Мурахоїд» і «Мурацид», і ряд інших препаратів. Вони випускаються у вигляді розчину і гранул, причому Мурацид спільно з харчової приманкою. Це отрути нервовопаралітичного дії. Препаратами обробляють грунт під час посіву або висадки розсади. Протягом теплого сезону знімають верхній шар мурашника і обробляють скупчення колоній мурашок. Препарати дуже прості в застосуванні, не накопичуються у вигляді токсичних залишків у ґрунті і не циркулюють у навколишньому середовищі. Так як препарати отруйні обробку саду і городу ведуть в захисному одязі, дотримуючи всі заходи до збереження здоров'я і не допускаючи тварин і птахів до обробленої грунті. Працювати з отрутохімікатами обов'язково суворо за рекомендаціями.

Як позбутися від мурашок на ділянці?- Мураха,садовий,як позбавиться,знищити,на ділянці,на городі,на дачі,народні засоби,фото

Народні засоби проти мурах

Мурахи мають 2 недоліками: не вміють долати водні перешкоди і йдуть від предметів з гострими краями.

Досвідчені садівники навколо штамбів дерев влаштовують водну перешкоду з половинок автопокришок. Розрізають їх на дві половини вздовж і в одному місці поперек. Прикопують, залишаючи над землею 3-5 см покришки. Герметизують поперечний розріз і заливають воду, можна з гасом, з відваром гички та іншими інгредієнтами. Мурахи на дерево не потраплять, а значить, позбудуться їжі і підуть.

Навколо штамба дерев на висоті 30-40 см з фольги роблять спідничку з стирчать гострими краями. Гострих предметів мурахи побоюються. Доползая до гострого краю, вони зриваються вниз і до колоній попелиць на садових культурах не потрапляють. Звичайно ці методи не панацея, але зменшити кількість мурашників в саду допоможуть. Одночасно ведуть боротьбу з попелиць (обов'язково). Піде попелиця, підуть і мурашки.

Мурахи люблять спокій, тому завжди залишають місця, порушують їх внутрішній світ. Цим користуються дачники. Щорічні перекопування грунту з внесенням в мурашник неприємних речовин, виганяють їх з ділянки.

Садові та побутові мурахи антагоністи лісових братів. В лісі знайдіть мурашину купу і наберіть в щільний мішок верхній шар землі з дорослими мурахами, а вдома пересипте їх на садовий мурашник. Війну садові мурахи програють і підуть з ділянки, а лісові і самі через 1-2 тижні постараються повернутися в лісовий масив (у всякому разі, за межі дачі).

З інших народних засобів садівники і городники рекомендують різні трав'яні відвари і склади. Цікавий прийом запропонував один з садівників. На 10-літрове відро води додати 1 л оцту столового і по 2 склянки шампуню і рослинного масла. В центрі мурашника колом проробити отвір глибше і добре розмішаний складу через розпилювач задути в отвір. Весь мурашник накрити чорною плівкою або іншим непрозорим матеріалом. Через кілька днів частина мурах загине, а інші підуть з ділянки. Цей прийом найкраще спрацює, якщо мурашник не в центрі ділянки, а в краю. Мурахи, що залишилися в живих, ідуть за його межі, а не в інше місце в саду.

Як позбутися від мурашок на ділянці?- Мураха,садовий,як позбавиться,знищити,на ділянці,на городі,на дачі,народні засоби,фото

Сусіди по дачі зібрали обірвані стрілки від часнику, перетерли їх для посилення запаху і частина наполягли у воді. Потім кілька разворошенных мурашників залили розчином, а кілька закидали розтертими стрілками. Мурашки пішли, але як далеко – невідомо. Може, просто на нове місце в саду, а може, залишили дільницю.

Вивчивши звички мурах, влаштування їх колоній, перемогти «ворога» і позбутися від мурашок не складно. Але щоб вони не повернулися, профілактичні заходи потрібно вживати постійно. Вони приходять звідусіль, і назавжди позбутися від мурашок одноразовими прийомами неможливо.