Як позбутися від бур'янів

Пирій, мокриця, лобода, кропива, кульбаба... Полоти - не перемолоти. І ця набридлива,виснажлива робота повторюється з року в рік. Так хочеться покінчити з нею раз і назавжди.

Як позбутися від бур'янів- Як позбутися від бур'янів, Сад, город, ділянка, будинок, дача, ландшафтний дизайн, дизайн ділянки, енциклопедія рослин, кімнатні рослини, садово-городні культури, облаштування дачі, ,

На жаль, це неможливо. Запас насіння в ґрунті постійно поповнюється, тому що бур'яни мають неприємну для нас звичку рясно обсеменяться. Але і здаватися на милість ніяк не можна, адже вони конкуренти культурних рослин у боротьбі за світло, вологу, харчування, а крім того, розсадники шкідників і хвороб.

Способів боротьби з бур'янами безліч, і звучать вони часто страхітливо: виморожування, висушування, виснаження, удушення. Втім, ми користуємося ними, не замислюючись про назвах.

Виморожування – зимова загибель підземних частин бур'янистих рослин після осіннього глибокого перекопування грядок. Удушення кореневої системи відбувається, якщо багаторазово підрізати бур'яни на невеликій глибині. На порожньому ділянці кореневища виснажують, постійно боронуя його протягом 2-3 років.

 

 

Можна полегшити собі життя, проводячи так звану провокацію: грунт готують за пару тижнів до посіву, а коли з'явиться безліч паростків бур'янистих трав, їх знищують поверхневим розпушуванням.

Мульчування стримає зростання однорічних бур'янів. Можна застосувати для цієї мети добре визрілий компост, під деревами і чагарниками – подрібнену кору. Для овочевих грядок вона не підходить, так як містить дубильні речовини. Позбавить світла бур'яни і чорна плівка.

Головні правила прополки:

  • выпалывайте бур'яни, поки вони не розвинули потужну кореневу систему;
  • ретельно вибирайте їх з грунту;
  • прибирайте, поки не встигли обсемениться;
  • перекопуйте грунт не лопатою,а вилами, щоб частини коренів не давали життя новим рослинам;
  • полоти слід після дощу, коли коріння легко витягувати із землі.

Огорожу - ділянка, вже очищений від такого злісного бур'яну, як пирій повзучий, відгородіть від засміченій території канавкою глибиною 15-20 см, вставивши в неї листи заліза або шиферу.

На кислих грунтах перезволожених ділянок часто поширюється мокриця. Щоб позбавитися від неї, проведіть осушення, вирощуйте овочі на високих грядках, произвесткуйте землю.

Найважче позбутися від багаторічних бур'янів, тому доводиться звертатися до гербіцидів. Але на дачних ділянках дозволено застосовувати тільки "Раундап", похідне гліфосату, одне з найбільш ефективних засобів боротьби з бур'янами, надає мінімальний вплив на навколишнє середовище. Назва "Раундап" (Roundup) перекладається як "кругова оборона". Цей продукт американської фірми "Монсанто" був так названий за способом оборони американських переселенців від індіанців, коли вони зсували в коло свої фургони і відстрілювалися від них.

З багаторічних бур'янів найбільш чутливі до "Раундап" пирій повзучий, м'ята, щавель. Більш стійкі осот, чистець болотний, жовтець повзучий, кульбаба,мати-й-мачуха, кропива, в'юнок польовий.

"Раундап" і його аналоги –  "Госорг", "Фосулен", "Утал", "Ураган", "Торнадо", "Зеро" – відносяться до числа системних препаратів. Протягом 5-10 днів після обробки гербіцид поширюється по всій рослині, роблячи насамперед у зони з активним поділом клітин, проникає в корені,столони, кореневища, бульби багаторічників. Через 7-10 днів на листках з'являються перші ознаки пошкодження рослин, а через 20-30 днів багаторічні рослини гинуть.

Обробляти бур'яни потрібно в період їх активного росту, коли надземна частина добре розвинена. При цьому бур'яни не повинні бути пошкоджені механічними обробками – це блокує переміщення препарату, тому грунт перед обробкою не можна перекопувати. Через 15-18 днів, коли чітко проявиться дію препарату, землю можна обробляти.

"Раундап" можна застосовувати восени після збору врожаю (за отрастающим бур'янам – в Нечорнозем'ї до 25 вересня, на півдні і пізніше). При цьому він не робить негативного впливу на овочеві культури,які будуть оброблятися в наступному році, тому що в ґрунті відбувається швидка детоксикація, і препарат переходить у недоступну для рослин стан.

"Раундап" найбільш ефективний в жарку сонячну погоду при вологості повітря не більше 40-50%, але досить добре діє і при низьких осінніх температурах. Потрібно вибрати безвітряну суху погоду: якщо протягом 6-12 годин після обробки бур'янів пройде дощ, він змиє частина препарату з листя.

При виборі хімічних заходів боротьби з бур'янами можна вдатися в пошуках довідки до регулярно яке виходить "Державному каталогу пестицидів і агрохімікатів, дозволених до застосування на території Російської Федерації". У ньому вказані умови застосування й основні виробники.

Дата публикации: 1.05.17
Самая актуальная информация можно ли есть арбузы кормящей матери у нас.