Як поливати редис, щоб був без твердих волокон

хрусткий Соковитий коренеплід – редис – найпершим радує своїм урожаєм. Він не боїться невеликих заморозків, здатний дозріти за 2,5-3 тижні навіть у відкритому грунті, а в теплиці або парнику і того швидше.

Як поливати редис, щоб був без твердих волокон -

Щоб насолодитися смаком першого весняного овоча, важливо дотримуватися правила поливу. Зростає редис швидко, і води йому потрібно чимало: поживних речовин у ґрунті для коренеплоду буде недостатньо.

Водичка-водичка, вмий редису личко

Перед посадкою насіння редиски борозни на грядці потрібно добре полити водою. Температура – не нижче кімнатної, це дозволить прискорити появу сходів. Розклавши насіння в борозенки, їх треба засипати землею і злегка утрамбувати руками. Так з грунту вытеснится повітря, краще збережеться волога, необхідна для проростання насіння.

Як поливати редис, щоб був без твердих волокон -

Весь період розвитку рослини ґрунт потрібно підтримувати вологим, щоб м'якоть коренеплоду була соковитою, м'якою. Поливати потрібно:

  • кожні 2-3 дні, якщо дощів мало;
  • щодня, а то й двічі на день у спекотні сонячні дні.

Як поливати редис, щоб був без твердих волокон -

Найкращий час для поливу – вранці, до того, як почне припікати сонце, або увечері, коли спаде спека. Після поливу грунт потрібно розпушити, щоб на поверхні не утворилася кірка. Поливають з лійки, надівши на неї розсіювач. Так ґрунт не буде вимиватися, коренеплід не оголиться.

Що буде, якщо редис буде відчувати брак або надлишок вологи:

  • при нестачі рідини, рідкісних або нерівномірних поливах в коренеплоді з'являються «дірки» - порожнечі, грубі волокна, а сам він здобуває гіркуватий смак;
  • у період посухи, коли рослина відчуває спрагу, редис швидко викидає стрілки;
  • при надлишку, застій вологи в ґрунті коренеплід розтріскується.

Як поливати редис, щоб був без твердих волокон -

Зберегти вологу допоможе мульчування грунту. Воно врятує огородника, буває на ділянці «наїздами», по вихідних днях.

Як визначити, чи потрібно поливати?

Коріння у редиски здатні йти в землю на глибину до 30 см, добуваючи вологу і поживні речовини звідти. Щоб зрозуміти, чи вистачає в землі вологи, можна розрити грунт на визначену глибину. Приблизний об'єм рідини: 6 лійок на 6 метрів грядки. Один раз в тиждень можна «пригостити» редиску сброженным настоєм трави (10-літрове відро – 2 літра настою).

Підгодувати можна і мінеральними добривами. Необхідність їх внесення можна визначити по плодам: якщо кущ наростив гарну зелену масу, а сам коренеплід дрібний – в ґрунті не вистачає калію і фосфору. Розчиніть у 10-літровому відрі води 50 г суперфосфату і 20 г сірчанокислого калію.

Як поливати редис, щоб був без твердих волокон -

Про брак азоту підкажуть листя блідо-зеленого кольору. У цьому випадку запропонуйте редиски «страву» з розчину карбаміду (1 ч. ложка на 10 літрів води). Любить редиска органічні добрива: можна використовувати торф, компост при посадці, але від свіжого гною, деревної золи краще відмовитися, інакше редис швидко піде «на стрілку».

Не захоплюйтеся підгодівлями, якщо коренеплід нормально розвивається – редис добре почувається і без добрив. Враховуючи короткий період вегетації, багато добрива просто не встигнуть засвоїтися рослиною.

На відміну від інших коренеплодів, полив редиски проводять до самого останнього дня, до збирання врожаю. Политий за кілька годин до збору редис відрізняється соковитістю і смаком, добре зберігається.

Як поливати редис, щоб був без твердих волокон -

Не потрібно забувати ще про одному важливому етапі догляду за редисом: розпушування. Як тільки на грядці з'являться сходи, ґрунт потрібно не тільки поливати, але і рихлити, прополювати, не даючи бур'янам задавити культуру.

Рихлити потрібно після поливу, поки не встигла утворитися кірка на поверхні ґрунту. Повітря не потрапляє до коріння, що затримує ріст коренеплоду. Розпушування проводять на глибину не менше 5-6 див.

Дата публикации: 7.12.18