Як поквапити білокачанну капусту

Як і будь-яка овочева культура, білокачанна капуста має свої секрети, і стосуються вони не тільки правильних строків посадки, норм поливу та захисту рослин від шкідників, але правил, що дозволяють зібрати хороший урожай в більш ранні терміни. Хтось може подумати, що мова йде про вибір сортів, адже саме від них залежить час коли качан сформується і буде готовий до зрізку, але насправді, ми розглянемо методи досвідчених городників, що дозволяють прискорити розвиток і формування білокачанної капусти мінімум на два тижні, а так само торкнемося тих прийомів, які робити не можна.

Як поквапити білокачанну капусту- капуста,білокачанна,кочанна,вирощування,формування,ранній урожай,фото

1. Все починається з розсади

Першорядним фактором, що робить вплив на строки і якість вегетації культури білокачанної капусти, є грамотне вирощування розсади і її правильний вибір для посадки у відкритий грунт.

Для того, щоб рослини виросли повноцінними і сформувалися найкращим чином, необхідно висівати їх в оптимальні строки, які варіюють в залежності від зони вирощування, відбирати до посадки тільки районовані сорти і дотримувати всі рекомендації, наявні на їх вирощування. Якщо все зробити правильно, то до моменту висадки розсади у відкритий грунт молоді рослини білокачанної капусти повинні сформувати 3 – 4 справжніх листочка, мати міцну структуру тканин і пройти загартування. Це забезпечить їх швидке приживання і повноцінний розвиток, дозволить вчасно сформувати і наростити зав'язь, наростити великий качан.

А що, якщо ви вибираєте розсаду на ринку? Все ще простіше! Розглядайте до покупки тільки ті варіанти, які мають щільні пружні листочки, глянцевий блиск поверхні і кілька сизий відлив. Те, що рослини капусти пройшли період підготовки до висадки в грунт покаже забарвлення їх стебла. Якщо він має фіолетовий відтінок – розсаду загартували і вона швидше за все встигла наростити відмінну кореневу систему. Якщо він світло-зелений – рослини перегодували азотом. Від такої розсади краще відмовитися, так як вона має не лише тендітні тканини, але і гірше переносить пересадку.

Як поквапити білокачанну капусту- капуста,білокачанна,кочанна,вирощування,формування,ранній урожай,фото

Дуже важливим чинником є і цілісність молодої капусти. Якщо на розсаді зламані листочки – не поспішайте її купувати. Пошкоджена в ранньому віці білокачанна капуста затримає зав'язь качана на два тижні і сформує плід непридатний до зберігання.

2. Етап формування качана

Другим значущим періодом закладення і формування врожаю даної культури є час нарощування листя. Багато городників по недосвідченості намагаються позбавити рослини від "непотрібної" листя, тим самим намагаючись прискорити формування вилка капусти, проте покривні листочки – це "засіки" поживних речовин для майбутнього врожаю. Їх ні в якому разі не можна обривати, – вони самі засохнуть, коли виконають свою функцію. Видалення цієї важливої частини рослини сильно затримує і формування, і дозрівання качана, змушуючи капусту хворіти і закладати нові листя. Однак, ці листочки можна акуратно зв'язати над формується головкою і в такому випадку, закладка і розвиток плоду значно прискоряться.

3. Секрети агротехніки качанної копусты

Те, що формування повноцінного врожаю білокачанної капусти, неможливо без ретельного дотримання агротехніки культури – безсумнівно. Капуста любить світло, регулярний полив, добре реагує на підживлення. І саме якісна "годування" є ще одним секретом наближення її збору врожаю приблизно на два тижні.

Як поквапити білокачанну капусту- капуста,білокачанна,кочанна,вирощування,формування,ранній урожай,фото

Для того щоб пізні сорти білокачанної капусти прискорилися в дозріванні, накопичили більше вітаміну С, підвищили показники вилягання, добре застосовувати такі регулятори росту, як Гібберсіб або Новосил. Вносяться шляхом обприскування по листю і не несуть за собою ніяких побічних дій.

Отже, підіб'ємо підсумок:

Щоб білокачанна капуста не просто дозріла в термін, але і дала більш ранній урожай, її необхідно вирощувати тільки районированными сортами, тільки з якісної непошкодженій розсади і тільки виконуючи всі необхідні умови агротехніки. Комі того, на етапі зав'язі головки їй можна допомогти, піднявши листя вгору або провівши обприскування стимуляторами росту. Всі ці прийоми не несуть в собі особливої хитрості, але дозволяють наблизити строк збирання качанів приблизно на два тижні, а так само скоротити витрати праці та часу на досягнення поставлених цілей.