Як підвищують схожість і дружність насіння

Щоб прискорити проростання і отримати дружні сходи, виробники обробляють насіння спеціальними механічними і хімічними способами.

Як підвищують схожість і дружність насіння- Як підвищують схожість і дружність насіння, Сад, город, ділянка, будинок, дача, ландшафтний дизайн, дизайн ділянки, енциклопедія рослин, кімнатні рослини, садово-городні культури, облаштування дачі, ,
  • Насіння, у яких є вирости, опушення або довгі і пухнасті кінчики, перетирають з великим річковим піском. Так видаляють волосяний покрив і чубчики у анемони лісової, гайлардії остистої, пушняка красивого і дороникума. Згладжені насіння легше рівномірно висівати і закладати в грунт, вони менше пошкоджуються гнилями.
  • насіння видаляють або ушкоджують щільну оболонку, надрізаю її, процарапывая, надпиливая або проколюючи. Цей спосіб, званий скарифікація, значно прискорює вихід насіння із стану фізіологічного спокою. Наприклад, у купайлиці китайської схожість насіння без оболонки підвищується до 75% (у необроблених – 15%). Потребують обробки насіння пеларгонії, гравілату, гацании, чини крупноквіткової, рицини, лаванди вузьколистої, віоли рогатої, лобелії потужною, люпину шлунка багатолисті. Оболонку великих насіння вручну пошкодити досить просто, а для дрібних використовують спеціальне обладнання.
  • На великі, довго проростають насіння, щоб уникнути загнивання наносять тонкий шар препаратів від грибних інфекцій. Крім того, до препаратів додають фарбу – це дуже зручно при посіві (видно, як лягають насіння).
  • Дрібне насіння покривають спеціальною оболонкою. Виходять невеликі кульки – драже. В оболонці драже містяться речовини, що прискорюють проростання, а також препарати від грибних інфекцій і речовини для живлення пророслих сіянців. Такі насіння сіють відразу в горщики і вирощують розсаду без пікіровки.
  • Зовсім дрібні насіння покривають оболонкою і склеюють разом у великі драже. Цей прийом дозволяє в одному горщику виростити відразу 3-5 сіянців. Так обробляють насіння дзвоника карпатського і гейхери криваво-червоною. При використанні драже при посіві і в перші дні після нього грунт тримають дуже вологою, щоб оболонка повністю розчинилася. Якщо вологи недостатньо, оболонка затвердіє і зародок загине.
  • І найсучасніший спосіб – пророщування до пробудження зародка. Його тільки починають застосовувати. Як готують такі насіння – секрет фірми, а називаються вони primed. Дружні сходи з'являються в мінімальні терміни – адже час потрібно тільки для набухання і появи первинного корінця. Таким чином готують насіння пенстемона 'Violet Сутінки' маку голостебельного 'Champagne Bubbles' F1 і фіалки рогатої.
Дата публикации: 2.05.17