Як перемогти в боротьбі з бур'янами на городі

Здрастуйте, дорогі дачники!

Як перемогти в боротьбі з бур'янами на городі-

Ріст бур'янів на садовій ділянці – глобальна проблема, з якою стикається кожен садівник. Щорічно проводяться планові роботи по знищенню цих рослин. Але ж не всі бур'яни, що ростуть на грядці, вважаються шкідливими. Наприклад, кропива – дуже корисна для грунту і поруч ростуть садових культур.

Тому, перш ніж видаляти бур'яни з городу, вивчіть їх властивості і те, чим вони небезпечні для корисних культур.

Як перемогти в боротьбі з бур'янами на городі-

Про те, як знищити бур'яни на городі – можна говорити нескінченно. Завдяки експериментам багатьох садівників, методів їх знищення існує дуже багато. Я ж хочу поділитися ефективними способами усунення бур'янів на ділянці, перевіреними мною. Займаюся садівництвом вже не перший десяток років, тому є досвід у цій справі.

Осіннє знищення бур'янів гербіцидами

Багато садівники досі вдаються до традиційного методу видалення бур'яну з допомогою сапи. Не розумію, навіщо? Використовуючи народні засоби і хімічні препарати, вирішити цю проблему можна набагато швидше і легше. Хочу зазначити, що найкраще боротьбу з бур'яном проводити восени.

Знищення бур'яну хімічним способом проводжу в умовах безвітряною і похмурої погоди. У цих цілях використовую гербіцид Раундап. Перед обприскуванням бур'яну, поруч зростаючі корисні культури накриваю плівкою, інакше вони можуть загинути разом з бур'янами.

Як перемогти в боротьбі з бур'янами на городі-

Це ефективний препарат, який знищує як однорічні, так і багаторічні рослини. Для мене це засіб, як паличка-виручалочка. Раундап знищує такі злісні бур'яни, як осот і берізка польова.

Пізніше, я переконалася, що не всі види бур'янів можна вбити за допомогою гербіцидів. Та й задоволення це недешеве. Крім цього, вони не здатні позбавити вашу ділянку від бур'яну назавжди. Тому я вирішила випробувати інші способи, причому без використання хімічних засобів.

Мульчування грядок проти бур'янів

Як перемогти в боротьбі з бур'янами на городі-

Мій сусід по ділянці порадив провести мульчування грунту. В якості мульчі я вирішила використовувати природний матеріал. Маю сад з плодовими деревами. З осені зібралося багато опалого листя, яку я взяла для мульчі.

Ви можете задіяти подрібнену кору, солому або скошену траву. Перед укладанням мульчі, добре прополюю грунт, щоб видалити багаторічний бур'ян разом з корінням. Потім мульчую землю товстим шаром.

Це ефективний метод, а головне – ніякої хімії. Особливості його в тому, що натуральну мульчу не треба прибирати, вона добре тримає вологу, а перегниваючи – дає рослинам додаткове харчування.

Як перемогти в боротьбі з бур'янами на городі-

Люблю експериментувати, тому метод з використанням натуральної мульчі не єдиний, який мені довелося випробувати в боротьбі з бур'янами.

Напевно багато хто знає про використання чорного поліетилену на грядках і про його ефект усунення смітної трави. Укладання чорної плівки на садовій ділянці проводжу восени, відразу після збору врожаю. Це запобігає потраплянню насіння бур'яну в грунт, а також стимулює проростання вже потрапили в землю сіянців.

Недолік освітлення в умовах підвищеної температур не дає рослинам жодного шансу на виживання, будь то мокриця, берізка або хвощ.

Посолити бур'яни? Або збризнути оцтом? А чому б і ні!

Як перемогти в боротьбі з бур'янами на городі-

Для прихильників народних методів, пропоную кілька дієвих варіантів, які я випробувала. Ніколи не могла б подумати, що боротьба з бур'янами за допомогою солі настільки ефективна. До того ж це дешеве засіб, доступне кожному.

Рівномірно посипаю ділянку сіллю невеликим шаром, трохи відступивши від посадок з рослинами. Важливо те, що сіль не тільки вбиває бур'яни, але і запобігає ріст нових. Багато хвилюються, що ґрунт буде засаливаться – цього не відбувається, так як дощі вимивають всю сіль на глибину.

Не менш ефективним засобом є оцет. Адже оцтова кислота просто спалює рослини. Заправляю, пульверизатор оцтом і обприскую наземну частину смітної трави. Хочу вас застерегти – у процесі обробки городні культури потрібно прикривати. Адже оцет може спалити, як шкідливі, так і корисні рослини.

Інші способи

Як перемогти в боротьбі з бур'янами на городі-

Крім осінньої обробки ділянки, потрібно провести механічну прополку ґрунту навесні для поліпшення її аерації та видалення коренів бур'янів-багатолітників. Роблю це до посадки рослин.

Влітку видаляють бур'яни вручну, оскільки більшість методів боротьби з ними рекомендується використовувати восени, щоб не пошкодити ріст і розвиток культур, а також, майбутній урожай.

Як перемогти в боротьбі з бур'янами на городі-

Як ви переконалися, способів знищення бур'янистої трави предостатньо. Все, що потрібно від вас це бажання і терпіння. Усуненням бур'янів зі своєї ділянки я займалася кілька років поспіль, випробувала не один метод – практично всі народні кошти. Проявивши наполегливість, я добилася бажаного результату. Тепер я істотно економлю свій час і сили на догляд за посадками.

Маріанна Павлей

Дата публикации: 6.12.18