Як пасинкувати томати

У середній смузі томати не виростити без пасинкування.

Як пасинкувати томати- Як пасинкувати томати, Сад, город, ділянка, будинок, дача, ландшафтний дизайн, дизайн ділянки, енциклопедія рослин, кімнатні рослини, садово-городні культури, облаштування дачі, ,

Томат відрощує численні бокові пагони (пасинки) з пазух листя, розташованих на головному стеблі. Якщо їх не видаляти, вони потужно розвинуться, і рослина перетвориться в багатостебловий кущ з численними квітами. Але всі його сили будуть спрямовані не стільки на утворення плодів, скільки на нарощування зеленої маси. Визріти зав'язалися плоди не встигнуть. Приступаючи до пасынкованию, потрібно знати, до якого типу належить даний сорт.

Детермінантні томати самі припиняють свій ріст, вони слабо гілкуються, найчастіше низькорослі. Їх зазвичай вирощують в одне стебло. Якщо у такої рослини відразу видалити всі пасинки, воно перестане рости і врожай буде невеликим. Спробуйте вчинити по-іншому: залиште втечу (пасинок) з пазухи листа, розташованого під одним з верхніх суцвіть. Тоді зростання продовжиться. Цей пасерб можна буде прибрати, а йому на зміну, ближче до вершини, залишити новий і так далі. У спекотне літо детермінантні томати можна вирощувати в два-три стебла.

Штамбові томати – різновид детермінантних – зазвичай не пасинкують.

Як пасинкувати томати- Як пасинкувати томати, Сад, город, ділянка, будинок, дача, ландшафтний дизайн, дизайн ділянки, енциклопедія рослин, кімнатні рослини, садово-городні культури, облаштування дачі, ,

Індетермінантні сорти і гібриди продовжують рости, поки для цього існують відповідні умови, утворюючи пасинки з пазух листя всіх. Їх доводиться "приборкувати" все літо, формуються вони в одне стебло. Якщо хочете пустити в два стебла, то залиште ще і бічний пагін під першої квіткової пензлем.

Загальні правила пасинкування:

  • починайте формувати рослини, коли вони зміцніли й інтенсивно пішли в ріст,
  • пасинки выламывайте довжиною 5-7 см, руками, а не ножем, залишайте невеликий пеньок,
  • вибирайте для цього ранкові години.