Як можна використовувати природні методи захисту рослин від шкідників

Як можна використовувати природні методи захисту рослин від шкідників-

Боротися з шкідниками рослин на садовій ділянці можна не тільки за допомогою хімікатів. Раніше Сайт про Дачу вже розповідав про способи механічного захисту і методи взаємодопомоги рослин, шляхом змішаних посадок різних культур.

Сьогодні ми узагальнимо наші знання і досвід, і поговоримо про природні методи захисту рослин від шкідників.

Як можна використовувати природні методи захисту рослин від шкідників-

Здоров'я рослин

Всім відомо, що здорові і життєздатні рослини більш стійкі до поразок з боку шкідників, ніж ослаблені або занадто перегодовані.

Для підвищення їх опірності застосовують регулярний полив відварами хвоща і живокосту. Вони містять кремнієву кислоту, яка зміцнює тканини рослин.

Відомо, що певні рослини в процесі обміну речовин виділяють фітонциди, які здатні відлякувати шкідників не тільки від себе, але і своїх сусідів. Вирощуйте на одній грядці різні культури, тим самим ви запобіжите поширення паразитів.

Як можна використовувати природні методи захисту рослин від шкідників-

Помічники в саду

Поряд з шкідниками в саду, як правило, знаходяться корисні комахи і дрібна живність. Це одна зі складових екологічної рівноваги, оскільки останні нещадно знищують шкідливих комах.

Журчалки, наїзники, сонечка і златоглазки живляться попелицями, личинками і гусеницями паразитів. Жужелиці знищують равликів і слимаків, а також лялечок метеликів-шкідників. Жаби, жаби, ящірки, птахи і кроти теж вносять посильну лепту в боротьбі з комахами, що завдають шкоди вашому саду.

Щоб зберегти здоровий біологічний баланс в системі, не застосовуйте отруйні хімікати для знищення паразитів. Корисні тварини і комахи залишаться без корму і загинуть. Не забувайте, що вони – ваші природні і незамінні помічники в саду.

Як можна використовувати природні методи захисту рослин від шкідників-

Самозахист рослин

Багато рослин мають відлякуючим дією на шкідників. Капустянка не виносить аромату м'яти перцевої і чебрецю, чорнобривці з календулою відганяють нематод. Поряд з посадками лаванди і кропу ви не знайдете тлю у великих кількостях, а настурція, висаджена у підніжжя плодових дерев, убереже їх від навали кров'яної попелиці.

 

Профілактичні методи боротьби з шкідниками

Як можна використовувати природні методи захисту рослин від шкідників-

Попелиця. Для боротьби з нею застосовують обмивання рослин сильним струменем води та обприскування настоєм кропиви (1 кг кропиви залити 10 л холодної води, настояти добу). Розпилюють кам'яне борошно і препарат на основі вапна. Поряд з квасолею, помідорами і огірками посадіть чебрець – він добре відлякує чорну бурякової тлю.

Павутинний кліщ. Пошкоджені частини рослин слід видалити і спалити. Стовбури плодових дерев на зиму фарбують вапняним розчином. Рослини з м'яким листям обприскують настоєм кропиви, твердолистих – біологічними засобами на основі мінеральних масел.

Нематоди. Змішані посадки різних культур та їх чергування знижують ризик поширення нематоди. Чорнобривці й нагідки, завдяки речовині, що його виділяє їх корінням, успішно відлякує цих паразитів.

Щитівки. Восени необхідно зачистити і пофарбувати стовбури дерев. Обприскують засобом з вмістом мінерального масла. Повторне обприскування проводять вже влітку.

Земляні блішки. Люблять суху землю. Підтримуйте достатню зволоженість грунту, розпушуйте і мульчируйте її. Розсаду слід посипати кам'яної борошном і водорослевым вапняком.

Довгоносики. Дорослих жуків легко зібрати в темний час з допомогою ліхтарика. Для боротьби з личинками довгоносиків застосовують ентомопатогенних нематод. Їх вносять у грунт під ураженими рослинами разом з поливальної водою з квітня місяця по жовтень.

Зимова пяденица. Боротися з нею допомагає обв'язування стовбурів дерев клейкими кільцями, зимовий обприскування препаратами на основі мінеральних масел. Влітку, незадовго до цвітіння – засобом з вмістом Bacillus thuringiensis.

Гусениці на овочах. В кінці квітня, травні над грядками овочевої розсади натягніть захисні сітки, щоб запобігти появі яйцекладок. Збирайте яйця і гусениць, проводьте обприскування препаратами на основі Bacillus thuringiensis.

Овочеві мухи (личинки). Використовують змішані посадки з рослинами, що відлякують шкідників. Грядки з рослинами закривають захисними сітками. На розсаду у підстави стебла надягають захисний манжет з картону. Самі рослини посипають попелом або кам'яної борошном.

Таким чином, природні методи захисту рослин від шкідників допоможуть зберегти у вашому саду екологічну рівновагу. А профілактичні заходи за допомогою натуральних засобів без всяких хімікатів вбережуть ваші рослини від шкідливих комах.

Дата публикации: 7.12.18