Як легко і швидко отримати урожай кабачків?

Кабачок - це корисний для здоров'я продукт, з якого можна приготувати багато корисних поживних і смачних страв. Кабачки належать до сімейства гарбузових.

Плоди можуть бути різних кольорів:

  • білими;
  • зеленими;
  • жовтими;
  • зустрічаються навіть чорні.

Як легко і швидко отримати урожай кабачків? -

М'якоть кабачка ніжна, швидко вариться, може вживатися в салатах в сирому вигляді. Молоді кабачки найбільш смачні, легко засвоюються організмом, в них міститься більше корисних речовин. Цінність кабачків полягає у високому вмісті клітковини, вітамінів С і В, кальцію, калію, фосфору. Кабачок росте швидко, володіє хорошими характеристиками для зберігання і транспортування.

Грамотний догляд - ключ відмінного врожаю

Щоб отримати хороший урожай недостатньо однієї посадки насіння в землю. За рослинами потрібен догляд, що включає в себе своєчасне добриво грунту, полив. Якщо забезпечити достатній полив кабачків, то рослина не змусить вас довго чекати швидким зростанням куща, формуванням зав'язей. Полив здійснюється, якщо розсада вже прижилася, у разі посіву насіння у відкритий грунт - при проростанні паростків.

При зрошенні важлива регулярність, але необхідно уникати частого поливу. Одним з головних умов відіграє температура води. Від холодної води зав'язь може загнити. Здійснювати полив грунту треба рано вранці або ввечері і вода при цьому повинна бути теплою. Температура +20 сприяє більш швидкому зростанню рослини. Для поливу воду потрібно готувати заздалегідь. Можна нагріти на сонці ємності з водою і вже підігрітою поливати рослини. Гарячу, не потрібно застосовувати - корені можуть нагрітися, а при охолодженні сповільниться зростання.

Як легко і швидко отримати урожай кабачків? -

Зрошення слід поводити в необхідному обсязі, з метою достатнього зволоження грунту глибиною приблизно 40 см На 1 метр кв. потрібну кількість води складає приблизно близько 10 відер води до моменту формування плодів до 3 літрів, потім кількість води доводять до 20 л. Полив здійснюється до 5-6 разів на добу, з урахуванням погодних умов.

Щоб зберегти вологою землю, її після поливу потрібно удобрити шаром перегною (3-4 см). При зростанні та формуванні плодів потрібно уважніше спостерігати за тим, щоб грунт залишалася досить зволоженою. У цей час не можна допускати пересихання грунту. У посушливу погоду поливати необхідно через 2-3 дні. Зрошувати слід під корінь, намагаючись уникнути потрапляння на листя. Коріння кабачків розташовані практично на поверхні, відповідно поливати потрібно акуратно, щоб уникнути оголення коренів.

Як легко і швидко отримати урожай кабачків? -

Полив здійснюється не сильним струменем води. Якщо коріння при поливі все таки оголилися, то необхідно обгорнути окремо взятої землею. Краще обійтися без сапи, щоб уникнути травмування коренів. Якщо кінчики плодів загнивають, значить, надлишок вологи. Полив кабачків необхідно тимчасово умельшить, а в період сильних дощів закривати рослини.

Підгнилі овочі необхідно прибрати з куща або зрізати гниль до здорової тканини, а місце зрізу припекти. Після цього зростання у рослини продовжиться далі, місце зрізу заросте. Якщо в шинку мало вологи, то він засихає всередині, знижується рівень вологості. Кабачки не переносять зайвої вологості, отже, при вирощуванні їх під плівкою необхідно провітрювати парник.

Як легко і швидко отримати урожай кабачків? -

Збираємо урожай

Збір врожаю проводитися на різних стадіях росту кабачків: від зовсім молоденьких, володіють м'яким і приємним смаком, до великих і досить міцних плодів, які використовуються лише для переробки та консервації. Необхідно врахувати, що кабачок, вагою 500 г і більше вважається переросли, але саме даного плоду найбільш підходить тривале зберігання.

Молоді кабачки, мають дуже ніжним і приємним смаком, але в плані зберігання - більш уразливі і швидко псуються. Найбільшою мірою використовують в їжу овочі довжиною 15-25 див.

Як легко і швидко отримати урожай кабачків? -

Слід врахувати, що перерослі, великі і не зібрані у необхідний час кабачки заважають утворення свіжих зав'язей, що в свою чергу негативно позначається на отримання врожаю.

Дата публикации: 7.12.18