Як доглядати за морквою влітку. Дачні поради

Як доглядати за морквою влітку. Дачні поради -

Після сходів рослин молодої моркви, морква найбільш вразлива. У цей період, розвиток відбувається дуже довго і за цей час морква, може бути, легко обплутана бур'яном.

Проріджування

про ходи 10-12 діб після сходів, з'являється перший лист. Після, ще через 8-10 діб, появялется другий справжній лист. Через пару діб, коли проросте третій листок, моркву слід проріджувати, зберігаючи проміжок 2-3 см між рослинами. Грядки до проріджування варто полити - це полегшить видалення зайвих рослин.

Прорідити моркву треба двічі. Другий раз, це потрібно робити через 20-25 днів. Звіт днів робиться від першого проріджування. Ця процедура дуже важлива і її не можна відкладати на потім, адже тіснота сприяє сплетіння коренів рослин і при проріджуванні їх висмикнуть. Після процедури грядка повинна бути полита.

Як доглядати за морквою влітку. Дачні поради -

Результатом другого проріджування, має стати відстань між морквою в 4-5 см - це забезпечить більший обсяг врожаю коренеплоду. Якщо відстань між рослинами буде меншим, то коренеплід не отримає нормального для цього сорту розміру, зокрема моркву з великими плодами, що відносяться до зимових сортів.

Так само, не слід допускати, віддалятися рослинам один від одного занадто сильно, в такому випадком коренеплід швидко розростеться, але якість такого посіву в рази гірше.

Найбільш підходящим часом для проріджування, буде ранок. Вранці менше ризик залучити морквяних мух, яких запахом приваблює бадилля. Зазвичай, вони літають ввечері і слідують за запахом моркви, кружляють у грядки, відкладаючи в землю яйця, зазвичай, у головки моркви.

За проріджуванням, ґрунт біля рослин потрібно полити і трохи обжати.

Отвори від висмикнутою моркви, при потребі засипати. Подібні заходи дозволять не довести до пошкоджень рослини морквяними мухами. Дуже важливо не залишати витягнуті із землі рослини поряд з грядкою - це може залучити шкідників і краще цього уникнути.

Разом з проріджуванням, на грядках потрібно розпушити грунт, а починаючи з кінця липня акуратно згорнути грунт до верхівок коренеплоду, щоб уникнути позеленіння.

Як доглядати за морквою влітку. Дачні поради -

Полив

Полив проводитися при необхідності, не тільки поверхні, але і з розрахунком глибини. Постійні поливи поверхні, можуть лише нашкодити. Рясні поливи, при зазвичай літній погоді роблять, під час появи сходів до першого проріджування і при досягненні висоти бадилля 10-12 см (зазвичай під час другого проріджування). Далі рясний полив проводиться на власний розсуд.

Однак, сильне перезволоження, вважається не менш шкідливим. В таких умовах розростається бадилля, починається розгалуження коренеплоду, а на ґрунті може утворитися кірка, яка сприяє кисневого голодування. Все це, може призвести до загибелі рослин.

При запізненні з поливом, коли земля всохла, то відновлювати полив слід з обережністю. Для почав грядку, краще слабо зволожити, приблизно по 3 літри на 1 кв. м, через пару днів ще по 7-10 літрів, це зволожить поверхню грунту. Далі, як поверхня землі трохи підсохне, потрібно зайнятися її розпушення.

Як доглядати за морквою влітку. Дачні поради -

Моркву найбільш вимогливий овоч до родючості землі і підкормкам. Однак, задовольнити подібні умови більш складно, ніж у інших рослин.

Удобрювати моркву за допомогою свіжого гною не можна, це призведе до потворним коренеплодів. Однак, свіжим гноєм потрібно удобрювати її попередників. Рясного врожаю моркви можна домогтися, тільки від ділянок землі, з якої виросли культури, добре удобрює органічними добривами.

Підживлення

Теплим літом, посів моркви потрібно підгодувати три рази, зокрема якщо грунт була погано підготовлена:

• Перша підгодівля робиться з коров'ячого гною, пташиного або калімагнезії з сечовиною (по 1 ч. л. на 10 літрів води). Удобрюють після першого проріджування. Удобрювати можна одночасно з поливом.

• Друга підгодівля робиться через 2-3 тижні. В цей час на рослинах має розвинутися близько 5-6 листків. На 10 літрів води потрібно півлітра коров'ячого гною і 1 столова ложка сульфату калію. Гній можна замінити повним мінеральним добривом, з витратою 5 літрів на 1 кв. м. грядки. Так само підійде зброджених трава.

• Третя підгодівля проводиться під час наливу коренеплодів(початок серпня). Найбільшою ефективністю користується підживлення з золи, півлітра на погонний метр борозни або розчин сульфату калію(1,5 столової ложки на відро з водою). Якщо поєднати з основною підгодівлею, позакореневе підживлення рослин калійним добривом, то це подвоїть ефект. В перших числах вересня, бажано повторити прикорм.

Як доглядати за морквою влітку. Дачні поради -

Збір моркви

Збирають урожай моркви після 20 чисел вересня, під час сухої сонячної погоди. За 2 тижні до збирання, моркву можна поливати. Для кращого збереження овочів, бадилля не зрізають, а скручують і обривають руками.

Далі морква просушують і прибирають в місце зберігання. На сонці коренеплоди підів'януть, тому місце для зберігання слід заздалегідь обладнати.

Як доглядати за морквою влітку. Дачні поради -
Як доглядати за морквою влітку. Дачні поради -
Як доглядати за морквою влітку. Дачні поради -
Як доглядати за морквою влітку. Дачні поради -
Як доглядати за морквою влітку. Дачні поради -
Дата публикации: 7.12.18