Як добитися рясного цвітіння мединиллы

Чудова мединилла сповна заслужила своє родове ім'я – magnifica. Розкішні квітки-зірки цієї рослини здаються маленьким дивом в будь-якій обстановці. Незвичайна краса мединиллы вся виткана з никнули, як ніби сором'язливо опущених, «деталей».

Потужні, але гнучкі квітконоси, яскраві чашолистки і витончені рожевіють квітки, красиві великі листя з дивовижними світлими жилками забезпечують їй статус одного з улюблених кімнатних екзотів. Але щоб мединилла порадувала рясним цвітінням і здоров'ям, потрібно постаратися забезпечити їй особливі умови.

Як добитися рясного цвітіння мединиллы- мединилла,догляд,в домашніх умовах,вирощування,розмноження,цвітіння,декоративні,кімнатне,рослина,квітка,фото

Мединилла підкорює своїми дивовижними колоссям звисаючих квіток. Завдяки прилистникам, акварельного і ніжного рожевого окрасу, гнучкості квітконосу вони здаються екзотичними, чи не тропічними дивиною. Насправді у цієї рослини дрібні квітки зібрані в пишну, але дрібну кисть, а «пелюстки» є лише великими трикутними приквітками, розташованими у два ряди – навколо самого суцвіття і на кілька міліметрів вище своєрідним ореолом (або зовнішнім ярусом).

Цвіте мединилла у звичні терміни – з середини весни і влітку, а період спокою у неї припадає на традиційну зиму. Розвиваючись у вигляді своєрідного більш присадкуватого, то досить пишного кущика, мединилла може похвалитися і красивими шкірястими листям з декоративними смужками довжиною до 30 см, і незвичайним будовою силуету.

Вирощувати її важко, але домогтися пишного цвітіння – куди складніше. Для нього значення мають не тільки правильний режим освітлення і температури, але і вибір вигідного розміщення, і уважно реагує на потреби цих красунь догляд. Познайомимося ближче з ключовими параметрами вирощування, які дозволять досягти ефектного цвітіння мединиллы.

Підбираємо місце для мединиллы

Мединилла не переносить зміни місця розташування, різких коливань умов і перенесення з місця на місце. Більш того, з початком зростання і до закінчення цвітіння горщики з цією рослиною не можна навіть повертати. Тому постійну локацію для неї потрібно підбирати сверхвнимательно, зважуючи всі параметри – та практичні характеристики, і суто естетичні вимоги.В першу чергу при виборі місця розміщення цієї рослини в своєму інтер'єрі подбайте про освітлення. Мединилле підійдуть тільки світлі місця, але не сподобається занадто яскраве сонячне освітлення, а тим більш прямі полуденні промені. У той же час притінення, навіть легка півтінь відразу позначається на цвітінні, а часом і стає головною причиною його відсутності. Мединилла добре реагує і на штучне і природне освітлення, тому при роботі ламп денного світла вона може використовуватися для прикраси інтер'єрів. Але найчастіше її використовують на підвіконнях східного або західного напрямку, в інтер'єрі на світлих місцях у південних панорамних вікон чи балконів. Добре себе почуває мединилла в умовах квіткових вітрин і оранжерей.

Як добитися рясного цвітіння мединиллы- мединилла,догляд,в домашніх умовах,вирощування,розмноження,цвітіння,декоративні,кімнатне,рослина,квітка,фото

Филлипинская зірка вимагає особливого підходу не тільки до вибору освітлення, але і до пошуку виграшних ракурсів. Мединилла – рослина яскраве, але «тихе», йому потрібна правильна презентація. Розміщувати цю кімнатну красуню слід або в оранжереї, або в зонах відпочинку з задовольняє її висвітленням. Місця, де ви спокійно відпочиваєте від суєти буднів, насолоджуєтеся книгою, самотою або романтичними хвилинами ідеальні для мединиллы. При цьому залиште для неї багато простору. Не поєднуйте її з іншими кімнатними рослинами поблизу, а надайте якомога більшу свободу: конкуренції мединилла не любить.

Строгий контроль температур

На всіх стадіях розвитку мединилле необхідно надати стабільні умови для росту і розвитку. Ця красуня незважаючи на свій тендітний вигляд не боїться спеки, а от холоди для неї згубні. Температура в приміщенні, де стоїть мединилла не повинна опускатися нижче 20 градусів тепла протягом всього терміну активного розвитку. Але ось під час періоду спокою для стимуляції більш рясного цвітіння температури краще не занадто різко, але все ж опустити. Мединилла зацвіте красивіше, якщо взимку вона буде знаходиться не при 18-20 градусах тепла, а всього лише за 15-16 градусах.

Контроль за температурою слід доповнити і ретельним оберігання рослин від будь-яких протягів і потоків гарячого та холодного повітря. Мединиллу не варто виставляти поряд з опалювальними приладами, у вентильованих місцях.

Особлива грунт і режим пересадок

Мединилла не зможе нормально розвиватися, а тим більше цвісти без злегка кислого субстрату. Для її посадки можна використовувати тільки землесуміші, призначені для посадки кімнатних рододендронів (або азалій). Грунт повинен бути легким, з високим вмістом органіки.

Як добитися рясного цвітіння мединиллы- мединилла,догляд,в домашніх умовах,вирощування,розмноження,цвітіння,декоративні,кімнатне,рослина,квітка,фото

Сменяйте грунт і ємності, займайтеся пересадкою не навесні, а відразу після завершення цвітіння. Та й то, проводите пересадку тільки тоді, коли в цьому дійсно виникає необхідність. Краще всього проводити пересадку відразу після зрізки відцвілого рослини і формування крони. Мединиллу перевалюють акуратно, намагаючись не травмувати кореневище і зберігають той же рівень заглиблення.

великої Кількості квіток не досягти без правильної вологості

Мединилла повинна завжди знаходиться в комфортних для неї умовах підвищеної вологості. В першу чергу ця вимога стосується повітря – показники вологості повинні бути високими, від 70%. При цьому мединилла любить обприскування листя, яке можна проводити як завгодно часто. Крім обприскування, потрібно регулярно протирати листя або замінити його на душевание. Але при будь-якій процедурі переконайтеся, то волога не потрапляє ні на субстрат, ні на квітки, а вже тим більше – на бутони.

А ось поливи повинні підтримувати стабільну, постійну вологість субстрату, але ні в якому разі не зайвий. У період спокою полив скорочують для компенсації температур і сезонного зменшення освітлення, але стабільну легку вологість підтримують навіть у цю стадію розвитку. Субстрат в горщику в цей період повинна просихати на глибину близько 2-3 див. Зимовий режим поливів зберігають до тих пір, поки не з'являться перші бутони і потім різко збільшують і збільшують для створення ефекту контрасту (але в розумних межах, не допускаючи перезволоження грунту і даючи просихати верхньому шару грунту товщиною в 1 см). Саме контраст між вологістю субстрату в доповненні зі зміною температур дасть мединилле потужний поштовх до більш пишного цвітіння.

Для мединиллы режим поливів не настільки важливий, як якість використовуваної води. Вона простить вам деякі похибки, але ось полив жорсткою водою призведуть і до проблем зі здоров'ям, і до відсутності цвітіння. Мединиллу в ідеалі поливають тільки дощовою водою або іншими видами м'якої води, температура якої відповідає температурі повітря навколо рослини.

Постійні показники поживності грунту

Мединилла вимоглива до поживності грунту і для нормального розвитку, а не тільки цвітіння потребує регулярному поповненні рівня доступних рослині поживних речовин. Активні підживлення проводять протягом всієї фази активного розвитку, з весни до осені. При цьому найкраще підгодовувати мединиллу кожну тиждень, але зменшеними дозами добрив, ніж використовувати схему з більш рідкісними підгодівлями. Для мединиллы підходять суміші добрив для рододендронів, підживлення для квітучих культур або універсальні добрива.

Як добитися рясного цвітіння мединиллы- мединилла,догляд,в домашніх умовах,вирощування,розмноження,цвітіння,декоративні,кімнатне,рослина,квітка,фото

Не забудьте про обрізанні

Після відцвітання мединилла потребує підвищеної уваги. Це не тільки найкращий час для пересадки, але і єдиний шанс для формування крони. У рослини повністю видаляють квітконоси, а крону обрізають так, щоб сформувати більш компактні і акуратні кущики. Але якщо ви не будете проводити пересадку, то обрізку краще обмежити тільки квітконосами, а пагони не чіпати.

Никнув суцвіттям – відповідні горщики

Оскільки квітки мединиллы звішуються вниз, дуже елегантно никнуть, сама рослина ніби хилиться і тягнеться до землі, в будь-якої ємності висадити мединиллу не можна. Для цієї красуні підійдуть тільки ті кашпо, в яких мединилла не буде здаватися квітками і листям підвіконь і поверхонь, на яких вона розташована. Для цієї культури вибирайте тільки високі горщики (але при цьому не занадто широкі) або вирощуйте її в ампельної формі в підвісних картинках, горщиках на постаментах і треножках, підставках і декоративних табуретках.

Як добитися рясного цвітіння мединиллы- мединилла,догляд,в домашніх умовах,вирощування,розмноження,цвітіння,декоративні,кімнатне,рослина,квітка,фото

Контроль за захворюваннями і шкідниками

Якщо ви хочете насолоджуватися красою цвітіння мединиллы, щотижня оглядайте рослину і подмечайте всі проблеми в його розвитку. Порушення умов або неправильний догляд зроблять мединиллу вразливою до павутинного кліща та іншим комахам, можуть призвести до зараження грибковими інфекціями. Для мединиллы боротьба повинна починатися якомога раніше і відразу з інсектицидів і фунгіцидів, доповнених корекцією догляду.

Вольный мма рукопашный бой тайский бокс в минске lifecity.by.