Як боротися з трьома найбільш докучливими і живучими бур'янами?

Знищення бур'янів є однією з найскладніших завдань для кожного городника. Крім того, щоб вони не заполонили грядки, боротися з ними доводиться практично протягом усього сезону. Адже ці рослини ростуть навіть у несприятливих умовах, швидко розростаються, і незабаром починають забирати всю воду і поживні речовини в більш ніжних культурних рослин.

Як боротися з трьома найбільш докучливими і живучими бур'янами? -

Бур'янів на грядках виростає безліч різних видів. Деякі з них виводяться досить просто, інші ж створюють масу клопоту навіть досвідченим городникам. Найміцніші і надокучливі бур'яни, з якими ми стикаємося – це осот, пирій та борщівник. Розглянемо декілька порад, які допоможуть з ним боротися.

Як боротися з трьома найбільш докучливими і живучими бур'янами? -

Борщівник

Це рослина може зростати дуже високим. Його висота іноді становить до 4 м. Борщівник є небезпечним не тільки як бур'ян, забирає їжу в культур, але і як отруйну рослину. Для людського здоров'я він представляє небезпеку. Якщо сік потрапить на шкіру, це призведе до сильного опіку. Рана довго хворітиме і заживе нескоро. Щоб усунути це небезпечна рослина, досвідчені дачники знищують його механічним способом або впливають хімічними засобами.

  1. Кращий спосіб боротися з борщівником – викопати його. Важливо, щоб при цьому був видалений весь корінь бур'яну. Це робиться до того, як з'являться насіння. Після того, як борщівник викопаний з ґрунту, його необхідно спалити. Так як рослина дуже отруйна, при викопуванні слід дотримуватися обережності. Надіньте щільний одяг з довгими рукавами. Працювати потрібно обов'язково в рукавичках з товстої тканини.
  2. Багато городники використовують для знищення цього бур'яну звичайні хімічні засоби. Повністю знищити його можна лише гербіцидом. Потрібно зробити ін'єкцію в стебло. Рослина загине приблизно через 15 днів.

Як боротися з трьома найбільш докучливими і живучими бур'янами? -

Осот

У цього бур'яну стебло і листя колючі, а корінь дуже глибоко входить у ґрунт. Поширюється він по грядках дуже швидко. Якщо з ним не боротися, осот розростеться по всій ділянці. Боротися з цією рослиною теж не просто. Потрібно чимало терпіння, праці і часу.

  1. Щоб прибрати осот з грядок, їх необхідно регулярно і ретельно прополювати. Щоб не пошкодити руки, необхідно працювати в рукавичках з щільної тканини. Важливо, щоб при прополці ви витягали все коріння осоту з грунту. Корінь у нього довгий, і якщо в землі залишиться хоч його маленький шматочок, осот виросте знову, і досить швидко. Всі праці пропадуть даром.
  2. Городники з досвідом справляються з бур'яном більш сучасними способами. Багато радять застосовувати спеціальний препарат Лотрел. Щоб усунути бур'ян, весь ділянку, де він росте, добре обприскується. Але дане хімічний засіб можна використовувати лише в тому випадку, якщо на грядках і поруч з ними поки нічого не посаджено. Інакше всі культури теж пропадуть.
  3. Як боротися з трьома найбільш докучливими і живучими бур'янами? -

Пирій

Трава нешкідлива тільки на вигляд, але всі дачники знають, як важко її прибрати з грядок. Адже коріння мають довжину близько 1 м. Якщо насіння потрапляють у ґрунт, вже через 2 тижні проросте нова трава. Крім того, що вона висмоктує з ґрунту речовини, трава також приманює шкідників. З'являється стеблова совка. Дротянки та інші шкідники.

  1. Щоб усунути бур'ян, необхідно глибоко перемолоти ділянку. Всі корені ніжно зібрати і спалити. Навіть якщо в ґрунті залишиться його маленький шматочок, рослина виросте знову і швидко пошириться. В результаті роботу доведеться робити знову.
  2. Рекомендується використовувати засіб Раундап. Через тиждень після застосування трава пожовтіє. Після цього необхідно перекопати ділянку і прибрати коріння бур'яну. Але важливо пам'ятати, що засіб також небезпечно і для культурних рослин.

Як боротися з трьома найбільш докучливими і живучими бур'янами? -

Як боротися з трьома найбільш докучливими і живучими бур'янами? -

Як боротися з трьома найбільш докучливими і живучими бур'янами? -
Як боротися з трьома найбільш докучливими і живучими бур'янами? -

 

Дата публикации: 7.12.18