Яєчна шкаралупа. Користь в землеробстві

Яєчна шкаралупа – це одне з унікальних засобів, здатне принести багато користі в саду і на городі. Це відмінний розкислювач землі, багатий багатьма хімічними елементами. І, до речі, це дуже простий і доступний шлях отримання хорошого добрива. І як же все – таки з підручних відходів і залишків яєць отримати ідеальну підгодівлю для землі?

Яєчна шкаралупа. Користь в землеробстві -

Важливим моментів є те, що шкаралупа повинна бути від сирих яєць, тому що при термічній обробці багато її корисні властивості втрачаються. Саме по собі добриво з шкаралупи може зберігатися досить довго, якщо при цьому її правильно підготувати.

Для цього її необхідно відразу ж після розбивання промити під струменем води, щоб змити залишки білка, після чого просушити її в темному місці і скласти в коробку з картону, пакети з паперу, мішок з–під цукру. Але перед приміщенням її в пакет слід подрібнити до потрібної міри. Як правило, виходить порошкоподібна маса.

Яєчна шкаралупа. Користь в землеробстві -

Зазвичай це роблять за допомогою м'ясорубки. А вже отриманий порошок потрібної консистенції зберігають у тарі, яка повинна щільно закриватися. Це застосовується для виключення доступу вологи.

Для живлення рослин, а також для розкислення землі цю масу додають при посадці безпосередньо в лунку. Якщо ж грунт сильно закислений, то буде вважатися нормою внесення шкаралупи до 1 кілограма на м2. Але збирати таку кількість шкаралупи досить важко. І тому єдиним правильним рішенням є – внесення її в лунки.

Яєчна шкаралупа. Користь в землеробстві -

Саме після цього коріння рослин будуть отримувати більше повітря, тому що земля стає рихлою. Таким чином, підгодована шкаралупою грунт після дощу або поливу водою не зможе утворити ущільненої кірки на поверхні, через яку зазвичай з працею випаровується волога.

При цьому шкаралупа як землеразрыхлитель працює протягом кількох років, тому що дуже повільно розпадається. А ось добриво грунту невеликими шматочками, наприклад при перекопуванні землі, допоможе убезпечити коріння рослин від нашестя гризунів, т. к. вони дуже бояться її гострих країв.

Яєчна шкаралупа. Користь в землеробстві -

Ще один варіант використання шкаралупи в саду і на городі – у вигляді настою. Для приготування потрібно наповнити банку доверху шкаралупою, залити окропом, закрити кришкою і залишити відстоюватися на тиждень. Коли буде спостерігатися помутніння – це ознака готовності розчину. А вже перед використанням її потрібно буде розбавити в три рази.

Також застосовувати шкаралупу на городі і в саду можна для боротьби з шкідниками, наприклад зі слимаками. Для цього грубо подрібненої оболонкою від яєць потрібно посипати між рядами. Саме це стане непереборною перешкодою на їх шляху до рослині.

І останнє, про що важливо і потрібно пам'ятати, це те, що добриво з шкаралупи потрібно робити дуже обережно, тому що більша її концентрація призведе до уповільнення росту рослин.

Яєчна шкаралупа. Користь в землеробстві -
Яєчна шкаралупа. Користь в землеробстві -
Яєчна шкаралупа. Користь в землеробстві -
Дата публикации: 7.12.18