Ягідники у вересні. Як правильно розмножувати чагарники?

У вересні ягідний сезон тільки триває, і важливим для будь-якого городника ставати встигнути зібрати врожай, а також закласти нові ягідники. Настає саме час зайнятися посадкою малини, ірги, жимолості, лимонника та інших ягідних чагарників.

Ягідники у вересні. Як правильно розмножувати чагарники? -

Суниця

Для тих, хто не встигає посадити суниці в кінці серпня-перша декада вересня є також хорошим часом для посадки. Рослини здатні добре вкоренитися і з настанням серйозних заморозків їм не буде заподіяно ніякої шкоди.

Ідеальними попередніми культурами для суниці є гірчиця і фацелія. Непоганим варіантом стануть зелені культури, серед яких салат, кріп, шпинат, горох, квасоля, петрушка, морква, цибуля, часник, селера, кукурудза, тюльпани, тагетес. Огірки, картопля, помідори та інші пасльонові в якості попередників - непридатні для суниці.

Ягідники у вересні. Як правильно розмножувати чагарники? -

З сусідів по ділянці позитивно на неї впливають петрушка, кріп і бобові, які стимулюють її швидкий ріст і розростання кущів. Між кущами можна вирощувати цибулю або часник. Посадка поряд з картоплею, кабачками, гарбузами, огірками та помідорами дуже негативно позначається, з-за загальних хвороб всіх цих рослин, у результаті отримуємо уповільнений ріст рослин та загибель 20-30% кущів після першого року життя.

Посадка ягідних чагарників

Молоді пагони на горизонтальних відводки агрусу, калини, шипшини та інших ягідних чагарників до початку осені вже мають сформувалася укріпленої кореневою системою. У вересні або квітні наступного року їх можна відокремлювати від материнської рослини.

Ягідники у вересні. Як правильно розмножувати чагарники? -

не Потрібно поспішати з пересаджуванням їх на постійне місця для вирощування. Якщо є можливість залиште їх на колишньому або пересадите в шкілку на дорощування на наступний рік.

Перші дні вересня – чудовий час року для розмноження смородини здерев'янілими живцями. Для червоної смородини характерно поліпшення вкорінення і росту живців, нарізаних з верхівок пагонів, у чорної - нарізаних з середніх частин пагона.

Ягідники у вересні. Як правильно розмножувати чагарники? -

На старих кущах в центральній частині вирізаються потужні і найбільш сформовані пагони в цьому році, видаляється повністю листя, а живці розрізаються завдовжки 15-20 см з 5-6 ростовими бруньками. Потім відбувається оброблення стимулятором росту, висадка в грунт під невеликим кутом, здійснюється рясний полив і невелика трамбування ґрунту навколо. Полив і прополку потрібно виконувати регулярно.

У середині місяця здійснюється осіння посадка малини. Саджанці при цьому потрібно не поглиблювати в грунт, як це відбувається з порічками і аґрусом. Після всієї процедури потрібно вкоротити саджанець і залишити 2-3 бруньки. Також цей час підходить і для посадки саджанців шипшини, ірги та жимолості. При цьому кизил, жимолость, лохину, ожину, обліпиху можна садити не тільки восени, але й весною, желательней в першій половині квітня до розкриття нирок.

Ягідники у вересні. Як правильно розмножувати чагарники? -

У вересні можна зробити розмноження лимонника насіння. Для цього потрібно насіння з найбільших ягід висівати на заздалегідь заготовлені грядки, на яких здійснюється стратифікації весь зимовий період і з настанням весни - масові сходи.

Догляд за ягідниками у вересні

Кущі смородини та агрусу підгодовують перегноєм або фосфорно-калійними добривами – важливо дотримувати норму. Землю навколо кущів необхідно рихлити і мульчувати.

Ягідники у вересні. Як правильно розмножувати чагарники? -

Малину, агрус і смородину очищають від паразитів, а також саму грунт під ними від опалого листя яка стає причиною активного розмноження шкідників.

Ягідники підживлення калійними і фосфорними добривами для прискорення визрівання пагонів, підвищення стійкості до морозів і набору сил для наступного врожаю.

Дата публикации: 7.12.18
Доставка fishman.in.ua бонусы на сайте