Взаємодопомога і самозахист рослин в саду від хвороб і шкідників

Взаємодопомога і самозахист рослин в саду від хвороб і шкідників-

Садівники зі стажем знають, що більшість рослин здатні виділяти біологічно активні речовини, що перешкоджають розвитку грибка, проникнення хвороботворних бактерій і навіть знищують паразитів. Сьогодні Сайт про Дачу розповість вам про взаємодопомоги та самозахисту рослин в саду від хвороб і шкідників.

Самозахист рослин від хвороб і шкідників

Матінка-природа в процесі еволюції наділила рослини здатністю боротися за місце під сонцем. Корисні леткі речовини під назвою фітонциди, що виділяються рослинами, і виконують функцію захисного бар'єру. В процесі багаторічної садівницької практики було встановлено, що рослини, що володіють такими механізмами дії, існують практично у всіх групах.

Взаємодопомога і самозахист рослин в саду від хвороб і шкідників-

Зелень. Ефірні масла, що містяться в ній, відлякують своїм запахом не тільки комах-шкідників, але і травоїдних тварин. Якщо посадити зелень на грядках з іншими культурами, вона буде захищати не лише себе, але і своїх сусідів.

Овочі. Продукти обміну речовин між рослинами-партнерами допомагають їм протистояти шкідникам. Тому метод змішаної посадки різних культур на одному полі «широко використовується багатьма дачниками та садівниками.

Квіти. Деякі різновиди запашної флори виділяють активні речовини, які паразити не виносить на дух. Нагідки і чорнобривці, наприклад, пригнічують патогенні грибки, що викликають фузаріоз.

Дерева і кущі. Гілки туї та бузини своїм ароматом распугивают слимаків, а дрік, в пору свого цвітіння, очищає розсаду від земляних бліх.

Взаємодопомога і самозахист рослин в саду від хвороб і шкідників-

Методи біологічного захисту рослин – правильне партнерство

Змішання культур. Рослини, що володіють подібним біологічним «зброєю» - незамінні партнери на грядці тим, хто піддається нападу шкідників. Наприклад, коріння календули і чорнобривців виділяють отруйні речовини, що знищують нематод. У теж час, їх часто використовують у суміші для мульчування грунту.

Частини рослин. Гілки та листя деяких рослин нерідко використовують для захисту квіткових клумб і грядок з овочами від шкідників. Приміром, стебла пижма відганяють плодову мушку і мурах.

Обприскування і полив. Настої ревеню, часнику, а також цибульні і папоротеві відвари використовують для поливу і обприскування рослин в цілях профілактики хвороб та захисту від паразитів.

Взаємодопомога і самозахист рослин в саду від хвороб і шкідників-

Підказка

Грядки з суницею, ожиною, малиною і трояндами корисно мульчувати сумішшю з листя щитовника чоловічого. Його активні речовини відлякують квіткоїда суничного, який любить відкладати яйця на бутонах рослин.

Взаємодопомога і самозахист рослин в саду від хвороб і шкідників-

Комбінації рослин: взаємодопомога і самозахист

  • Ефірні масла лаванди вузьколистої ефективно відлякують мурах і тлю. Лаванда, висаджена по сусідству з трояндами, не тільки вбереже їх від шкідників, але і чудово поєднується з королевою квітів.
  • Кращий засіб захисту смородини від збудників іржі – це полин гіркий. Її зрізані гілки володіють аналогічним ефектом.
  • Аромат чебрецю відганяє тлю від розсади квасолі. А чорнобривці добре поєднуються з трояндами і плодовими культурами, оберігаючи їх від круглих черв'яків-паразитів.
Взаємодопомога і самозахист рослин в саду від хвороб і шкідників-
  • Настурція велика, висаджена безпосередньо під кронами плодових дерев, захищає їх від попелиці. Коріння квітів активізують життєдіяльність мікроорганізмів у ґрунті, покращуючи її складу. До того ж, її сусідство корисно для капусти. Листя настурції залучають гусениць метелика білани, де їх можна зібрати, перш ніж вони переберуться на овочі.
  • Традиційної парою на грядці є цибулю і моркву. Їх взаємовигідне партнерство допомагають боротися з морквяної і цибулевою мухою.
  • Шавлія (чебрець) і селеру рятують капусту від нашестя гусениць, а так само захищає овочі від слимаків та попелиці.
  • Цибуля і часник можна висаджувати поруч з суницею, трояндами і плодовими деревами в цілях профілактики грибкових захворювань.
Взаємодопомога і самозахист рослин в саду від хвороб і шкідників-

Погодьтеся, що знання про взаємодопомоги та самозахисту рослин в саду від хвороб і шкідників, значно полегшують роботу на присадибній ділянці. До того ж, ідеальне поєднання культур - це не тільки наука, але і нові акценти для нудних грядок, і гідне прикраса вашого саду!..

Дата публикации: 7.12.18