Всі тонкощі вирощування цвітної капусти. Без алергенний продукт для дітей

Цвітна капуста - незамінне джерело корисних мікроелементів та вітамінів. Вона багата такими важливими мінералами як залізо і кальцій, є унікальним продуктом для першого дитячого прикорму, так як не викликає алергії. При достатньому і своєчасному догляді такий чудовий овоч можна легко виростити у себе на городі.

Раз, два, три і розсада готова

Слід вибрати сорт капусти, який підійде для вирощування саме у вашому регіоні. Садити насіння на розсаду можна починати в перших числах квітня. Бажано використовувати окремі стаканчики - потім буде простіше висаджувати і менше пошкодиться коренева система. Насіння поміщають в грунт на глибину 0,5 сантиметра і присипаються землею, відразу ж слід рясно полити і накрити плівкою. Потрібно намагатися уникати пересихання землі, а також надмірної вологості. Перші сходи можна помітити вже через тиждень. Достатнє освітлення знизить ймовірність витягування розсади, завдяки чому стебла рослини будуть міцніше. У віці двох тижнів можна починати загартовування, вдень виносити на відкритий простір, а якщо температура повітря не нижче десяти градусів, то розсаду залишають на балконі і на ніч.

Всі тонкощі вирощування цвітної капусти. Без алергенний продукт для дітей -

Ідеальне місце для кольорової капусти

Грунт для посадки цвітної капусти готують ще з осені, вносять всі необхідні добрива, додають деревну золу і вапняк. Місце повинно бути теплим і сонячним, в тіні у капусти погано формуються суцвіття. Краще всього проводити посадку цвітної капусти після помідор, картоплі, огірків і вкрай не бажано, щоб попередниками були редис і капуста білокачанна.

Висаджувати розсаду у відкритий грунт можна з другої половини травня, легких заморозків вона не боїться. Відразу після висадки рослину потрібно затінити на кілька днів, так само перший час необхідний рясний полив. Загалом, цвітна капуста дуже позитивно ставиться до поливу і підкормкам, які проводять досить часто. Першу підгодівлю здійснюють ще у віці декількох тижнів, для цього потрібно розпорошити розчин мікроелементів на листя і стебло рослини. Другу підгодівлю проводять рідким коров'яком через тиждень після висадки у відкритий грунт. І під час формування невеликого качана роблять третю підгодівлю рослини, використовуючи сечовину і сульфат калію. Станом і забарвленням всього рослини можна судити про насиченість землі добривами.

Всі тонкощі вирощування цвітної капусти. Без алергенний продукт для дітей -

Догляд, як за немовлям

Догляд за кольоровою капустою зводиться до обов'язкового розпушування, полив, а також видалення бур'янів. Кілька разів можна провести підгортання. Розпушують цвітну капусту дуже акуратно, поверхнево, щоб не пошкодити коріння, так як вони розташовані зовсім неглибоко. Слід перевіряти листя на наявність шкідливих комах, це можуть бути равлики, слимаки і гусениці. При виявленні таких їх потрібно зібрати руками, потім обприскати листя препаратом проти шкідників.

Формування красивих великих суцвіть відбувається тільки при дотриманні всіх вимог по догляду. Саме суцвіття для кращого росту потрібно прітемніть, надломив бічні листя. Збір врожаю слід проводити вчасно, не допускаючи початку цвітіння і розпушення качана.

Всі тонкощі вирощування цвітної капусти. Без алергенний продукт для дітей -

Різноманітність страв і цвітної капусти

Цвітну капусту вживають у свіжому вигляді, консервують, маринують і готують безліч страв з її участю, це і тушкована капуста, капуста смажена у клярі, і запечена з фаршем. Так само цей чудовий овоч можна заморожувати, попередньо відваривши суцвіття.

Зберігати капусту можна в погребі, склавши її в дерев'яні ящики і зверху накривши плівкою, але не більше двох місяців. У холодильнику же термін зберігання набагато менше, але можна продовжити його, розклавши головки по окремих пакетиках.

Всі тонкощі вирощування цвітної капусти. Без алергенний продукт для дітей -
Дата публикации: 7.12.18