Всі секрети вирощування огірка сорту Витончений

Доброго дня, шановні дачники! Не знаю як ви, але я завжди захоплююся старими і перевіреними сортами огірків, які успішно витримують конкуренцію з новинками селекції. І ось один з них – огірок Витончений, опис сорту якого надана нижче, і який культивується з 70-х років минулого сторіччя. І, судячи з відгуків тих, хто садив сорт, багато городників навіть не збираються від нього відмовлятися.

Всі секрети вирощування огірка сорту Витончений-

Зміст

 1. Галантний «красень» на вашій ділянці: характеристика сорту
 2. «Плюси» і «мінуси» сорти огірочків Витончений
 3. Особливості вирощування огірка Витончений
 4. Поливи
 5. Підживлення
 6. Запилення

Галантний «красень» на вашій ділянці: характеристика сорту

Зеленці сорти мають красиву вирівняну форму, яскраву смарагдову забарвлення і повністю виправдовують свою назву. Але не тільки за красу плодів цінують цей сорт.

Огірочок Витончений невибагливий, що для багатьох дачників є дуже важливим якістю. Він відрізняється холодостійкістю, відмінно адаптується до умов вирощування, дає непогані врожаї і у відкритому грунті та в теплицях.

Всі секрети вирощування огірка сорту Витончений-

Він входить до групи ранньостиглих сортів, і перші зеленці збирають вже через 44-48 днів після появи паростків. В умовах регіонів ризикованого землеробства терміни дозрівання збільшуються (до 55-60 днів), що пояснюється більш суворим кліматом. Завдяки своїй стійкості до перепадів температур, до можливих зниженнях температури сорт здобув популярність у багатьох дачників.

Всі секрети вирощування огірка сорту Витончений-

НА ЗАМІТКУ! Багато сорти, виведені в один час з огірками сорти Витончений, вже застаріли і більше не обробляються. А цей сорт цілком успішний і відомий.

Кущі цього сорту мають середні розміри, утворюють до 5-7 бічних пагонів. Сорт потребує запилення бджолами, при цьому завдяки тому, що на рослині формується безліч чоловічих квіток, саме його часто підсаджують як сорти-запилювачі.

Плоди формою у вигляді еліпса, досягають маси до 120-150 грамів. Зеленці зростають до 10-12 см, для засолювання і консервації рекомендується знімати плоди завдовжки 6-8 см Шкірка щільна, є білуваті смуги, а також невелика бугорчатость. Шипи білі, невеликі і неколючие (дивіться фото).

Огіркова м'якоть дуже щільна, немає пустот, насіння дрібне. Смакові якості дуже хороші, гіркота відсутня.

Всі секрети вирощування огірка сорту Витончений-

НА ЗАМІТКУ! При нерегулярному зборі зеленці можуть перезревать.

Такі огірочки будуть гарні скрізь: у літніх салатах, на консервації, в засоленому вигляді. Солоні зеленці Витонченого мають чудовий смак, мають хрускотом, словом – це справжній російський делікатес.

«Плюси» і «мінуси» сорти огірочків Витончений

Всі секрети вирощування огірка сорту Витончений-

Безперечно, за врожайності цей сорт важко порівняти з сучасними гібридами. З одного квадратного метра грядки збирають не більше 7 кг зеленцов, і для когось це може здатися не зовсім вражаючим результатом. Також деякі огірки можуть мати білі плями (особливо при нерегулярному збиранні врожаю), і з-за цього при засолюванні виглядати не дуже презентабельно. Ось, мабуть, і всі «мінуси» сорти.

Які переваги і за що огірок Витончений цінують дуже багато городників? Перераховуємо:

 • дуже смачні зеленці, з яскраво вираженим ароматом;
 • висока стійкість до несприятливих умов вирощування;
 • стійкість до хвороб;
 • універсальність використання плодів.
Всі секрети вирощування огірка сорту Витончений-

Для багатьох городників (в силу невеликих площ ділянок) важливою якістю є можливість використовувати огірки не тільки в салати, але і заготовки. Сорт Витончений для цього підходить відмінно. Крім того, деякі дачники вважають, що смак бджолозапильних сортів набагато краще, ніж у партенокарпіків гібридів. І в цьому випадку огірок Витончений відповідає всім вимогам.

Особливості вирощування огірка Витончений

Всі секрети вирощування огірка сорту Витончений-

У південних регіонах сорт Витончений відмінно плодоносить на грядах під відкритим небом (сіють насіння відразу в грунт), у середній смузі і північніше його вирощують в теплицях (через розсаду).

Посів зазвичай проводять в кінці квітня або в перших числах травня. Терміни диктуються кліматичними особливостями регіону, так як огірочки не переносять холодів і висадка на постійне місце може бути тільки, коли зникне загроза заморозків.

Розсада повинна мати вік 22-25 днів, до цього часу у рослин зазвичай вже сформовано до 4 справжніх листочків.

Розсаду вирощують в окремих ємностях (торф'яні горщики, стакани), що дозволяє потім пересадити огірки прямо з грудкою землі.

НА ЗАМІТКУ! Обов'язково перед посівом насіння знезаражують розчином марганцівки, замочують у стимуляторі росту, а потім пророщують у вологому тканини.

Всі секрети вирощування огірка сорту Витончений-

{ розсада потребує акуратних і регулярних поливах, підживленні (достатньо буде двічі підгодувати рослини), розпушуванні грунту.

Висадку огірочків проводять у лунки, схема посадки: на один квадратний метр – три кущика Витонченого. При вирощуванні сорту у відкритому грунті хороший ефект дає облаштування «теплих» гряд (в траншею закопують будь-яку органіку). Також заздалегідь встановлюють шпалери, щоб потім рослини могли мати надійну опору.

Догляд зводиться до регулярного поливу, підкормкам, контролі стану рослин.

Поливи

Всі секрети вирощування огірка сорту Витончений-

Огірки сорту Витончений, як і його «побратими» дуже люблять вологу, але при цьому не переносять її надлишку. Неправильні поливи можуть призвести до виникнення хвороб, а потім і до загибелі рослин.

Тому важливо запам'ятати нескладні правила:

 • поливають огірочки тільки під корінь (краще в спеціальні борозенки);
 • графік поливів розраховують виходячи з погодних умов (раз в 2-3 дні сонячні дні, раз у 5-6 днів в похмуру погоду);
 • у фазі цвітіння і початку плодоношення норму поливів збільшують;
 • не допускають попадання великої кількості вологи на листя рослин, квіти і зав'язі.

Підживлення

Всі секрети вирощування огірка сорту Витончений-

Навіть недосвідчені городники відмінно знають, що без підживлень складно отримати високі врожаї огірків. Кращий варіант – чергування мінеральних добрив і органіки, при цьому обов'язково дотримуються норми.

На початку вегетації зазвичай вносять азотні добрива, у фазу бутонізації, зав'язування зеленцов пріоритет віддають фосфорним і калійним підкормкам. З органіки підійдуть:

 1. розведений у воді коров'як, послід птахів;
 2. деревна зола.

У продажу представлено безліч різних складів (Master, Агрікола), рекомендованих для підживлення огірків, так що можна використовувати їх.

Запилення

Всі секрети вирощування огірка сорту Витончений-

Цей сорт є пчелоопыляемым огірочком, і дуже важливо залучити на грядку (або в теплиці) комах. Для цього можна використовувати обприскування рослин цукровим сиропом, аромат якого охоче летять бджоли і джмелі.

Також хороший ефект дає посадка поруч з огірками рослин-медоносів: шавлії, соняшників, календули, розмарину, цинії.

Також не забувають проводити профілактичні заходи проти хвороб, шкідників огірків. Дотримання основних правил агротехніки вбереже рослини, а сорт Витончений порадує дуже непоганим урожаєм.

Наталія Сєвєрова

Дата публикации: 6.12.18