Все про сочевиці

Сочевиця – невелике плоске насіння однолітньої рослини, відноситься до сімейства бобових. Вона насичена рослинним білком, її вживали в їжу ще з доісторичних часів. Коричнева (континентальна) сочевиця під час теплової обробки видає легкий горіховий аромат; нерідко її додають у салати, тушковане м'ясо і запіканки. Червона сочевиця використовується в азіатській кухні. Вона володіє легким пікантним ароматом і входить в рецепт індійського страви дав. Чечевичная борошно використовується при забезпеченні вегетаріанських пиріжків і хліба. Продається вона в сухому або консервованому вигляді.

Сочевиця вирощувалася у Давньому Єгипті і для внутрішнього споживання і на експорт – головним чином, до Риму і Греції, де в раціоні бідняків вона стала головним джерелом білка.

На Русі про сочевиці дізналися в 14 столітті. Але по мірі ввезення інших овочів, вони витіснили її, і в 19 столітті її вже не було на наших полях. І лише в 20 столітті її знову стали вирощувати, але вже в невеликих кількостях.

Все про сочевиці-

© Victor M. Vicente Selvas

Як уже зазначалося, серед культурних рослин сочевиця є однією з найдавніших. Її зерна у великій кількості були виявлені археологами на острові Биенского озера в Швейцарії, в пальових будівлях, що належать до бронзового віку. Стародавні єгиптяни використовували сочевицю для різних страв, з сочевичну борошна випікали хліб. У Стародавньому Римі сочевиця користувалася величезною популярністю, у тому числі і як лікарський засіб.Сочевичні боби містять багато білка, чим визначається їх харчова цінність. Також за рахунок своїх поживних властивостей сочевиця здатна замінити крупи, хліб і, більшою мірою, – м'ясо.

Все про сочевиці-

© Adiel lo

Серед зернобобових культур сочевиця володіє одними з кращих смакових якостей і поживністю, вона краще і швидше розварюється, ніж інші бобові, має більш тонким і приємним смаком. У складі насіння сочевиці міститься: вуглеводів – 48 – 53 %, білка – 24 – 35 %, мінеральних речовин - 2,3 – 4,4 %, жиру - 0,6 - 2 %. Сочевиця – відмінне джерело вітамінів групи B. Вітамін C з'являється в проростаючого насіння. У білку сочевиці містяться життєво важливі амінокислоти, прекрасно засвоюються організмом. У сочевиці не накопичується токсичних елементів, радіонуклідів і нітратів, тому вона відноситься до екологічно чистих продуктів. У 100 грамах насіння її енергетична цінність дорівнює 310 ккал. Відвар з сочевиці радять приймати під час сечокам'яної хвороби.

Як вважалося в давнину, сочевиця здатна лікувати нервові розлади. На думку давньоримських лікарів, при щоденному прийомі сочевиці, людина стає більш спокійним і терплячим. Міститься в ній калій корисний для серця, і вона також є відмінним кровотворних продуктом.

Все про сочевиці-

Деякі з сортів сочевиці, наприклад, сочевиця тарілчаста, здатні зменшити рівень цукру в крові, що важливо для хворих на діабет. Для цього її рекомендовано включити в раціон хоча б два рази в тиждень. Чечевичное пюре допомагає при виразках шлунка, коліті і хворобі дванадцятипалої кишки.