Врожайні і невибагливі – огірки сорту Темп F1

Здрастуйте, дорогі читачі! Продовжуємо наші «огіркові» огляди і сьогодні розповімо вам всі подробиці про огірки Темп F1, заслужили відмінні відгуки у городників. Сортів і гібридів існує безліч, і тільки на практиці можна дізнатися, які з них підійдуть під конкретні умови.

Зміст

 1. Темп F1 - справжній огірок-спринтер
 2. Переваги і недоліки гібрида Темп F1
 3. Рекомендації з вирощування гібрида
 4. Прибирання врожаю

Темп F1 - справжній огірок-спринтер

Врожайні і невибагливі – огірки сорту Темп F1-

Багато дачники воліють вирощувати пару-трійку ранньостиглих огірочків, щоб вже у червні отримати свіжі плоди. Це можливо навіть у регіонах південного Сходу, Сибіру й Уралу, якщо вибрати такий гібрид як Темп F1.

Ранній огірок – результат роботи селекціонерів компанії «Семко-Юніор», відомого виробника якісного посадкового матеріалу.

Перші зеленці з кущів Темпу знімають вже через 37-45 днів після сходів, так що, посіявши насіння на розсаду на початку травня, в другій половині першого місяця літа можна буде пробувати салат з власних свіжих огірочків.

Кущ невеликий, особливо, якщо гібрид буде вирощуватися на грядах під відкритим небом. У теплиці рослина буде не таким компактним, але плетистость у гібрида все одно незначна.

Бічні пагони невеликі, що дуже серйозно спрощує роботу з формування огіркового куща. Сорт огірків Темп входить в групу партенокарпіків і це також є дуже великим «плюсом», до того ж, він відрізняється високою врожайністю. У пазухах утворюється за 3-5 зеленцов, тобто Темп – це гібрид пучкового типу.

Огірочки невеликої довжини – до 8 см, рекомендується знімати їх, коли досягають розміру 5-6 див. Зеленці красиві, вирівняні, з невеликою бугорчатостью (дивіться фото)

Опушення середнє, шипи білі. М'якоть дуже щільна, хрустка, з дуже дрібними насінням. Важливо, що зеленці Темпу не мають порожнин, але зате володіють характерним огірковим ароматом.

Смачні огірки скрізь: у свіжому вигляді прямо з грядки, в ласощах, придатні для маринадів. Багато городників стали вирощувати цей гібрид спеціально для засолювання, так як Темп особливо смакує саме в традиційних заготовках.

Переваги і недоліки гібрида Темп F1

Врожайні і невибагливі – огірки сорту Темп F1-

Для багатьох вибір певних сортів огірків визначається декількома характеристиками:

 • врожайність;
 • ранні терміни дозрівання;
 • стійкість до хвороб.

Гібрид Темп підходить за описом за всіма цими показниками. Навіть в регіонах ризикованого землеробства, він дає відмінні врожаї, радуючи смачними соковитими зеленцями. Темп плодоносить до самих холодів, стійкий практично до всіх традиційних інфекцій огірків.

Врожайні і невибагливі – огірки сорту Темп F1-

Догляд за нею простий, агротехніка стандартна, але при більшому уваги і правильних підгодівлі врожаї будуть вище. В середньому при збиранні корнішонів можна зняти до 7 кг огірочків з одного квадратного метра. При зборі довгих зеленцов (до 7-8 см) урожайність може досягати 15-17 кг з одного «квадрата».

Цінують Темп Ф1 відмінний смак, наявність хрускоту огірочків, чудовий вигляд плодів. Гібрид виносить невеликі затінення, не зменшує врожайність навіть при несприятливих умовах, при загущенні. Хоча рекомендується дотримуватися рекомендацій і висаджувати кущі строго за схемою. Універсальність використання плодів – це теж перевага гібрида, який полюбився багатьом городникам.

Врожайні і невибагливі – огірки сорту Темп F1-

ВАЖЛИВО! Темп F1 відмінно росте у відкритому грунті, дає високі врожаї під укриттями, в теплицях.

З «мінусів» відзначимо те, що з гібрида неможливо брати «свої» насіння для посадки. При бажанні вирощувати огірок Темп, доведеться щороку купувати насіння його в спеціалізованих магазинах. Ціна на них вище, ніж на звичайні сорти огірків, але все цілком виправдовується відмінними результатами.

Рекомендації з вирощування гібрида

Врожайні і невибагливі – огірки сорту Темп F1-

Темп F1 вирощують через посів прямо на гряди, розсадою, враховуючи клімат конкретного регіону. У середній смузі і на північ краще другий спосіб, тоді врожай перших зеленцов можна знімати на тиждень-півтора раніше

Вирощування розсади

Необхідно заздалегідь приготувати ємності і живильний грунт, щоб вже у середині-кінці квітня (можна і на початку травня) висівати насіння гібриду.

Врожайні і невибагливі – огірки сорту Темп F1-

ВАЖЛИВО! Оптимальний термін розсади огірків, готової до висадки – 22-25 днів.

Гібридне насіння не потребують передпосівної підготовки, тому можна відразу висівати їх у землю. Бажано при вирощуванні огіркової розсади обходитися без пікіровок, відразу висіваючи огірки в окремі горщики.

Температура для вирощування сіянців повинна бути від +20 º c до +23 ºC. Поливи повинні бути нормовані і регулярними, вода – тільки тепла і відстояна. За період вирощування розсаду Темпу рекомендується підгодувати пару раз, використовуючи комплексне добриво або спеціальні склади для розсади.

За 8-10 днів до передбачуваної пересадки на постійне місце сіянці обов'язково загартовують, виносячи на веранди, лоджії і знижуючи температуру до +16ºC. Спочатку виносять на кілька хвилин, з кожним днем збільшуючи тривалість процедури, довівши її до декількох годин. Такі загартовування дозволять огірочків швидше адаптуватися потім на новому місці.

Висадка та догляд

Врожайні і невибагливі – огірки сорту Темп F1-

Здорова розсада – це кремезні темно-зелені рослини з короткими міжвузлями, загартовані та сильні. Не завжди відразу вдається виростити такі сіянці, але з часом приходить досвід.

Висаджують огірочки з настанням стабільної теплої погоди, коли вже мине загроза заморозків і ймовірних похолодань. Надто поспішати не треба, так як висадка в холодну грунт може бути згубною для рослин.

Грунт повинен прогрітися до +16ºC, а для більшого комфорту висаджені кущики огірочків можна прикрити нетканим матеріалом.

Врожайні і невибагливі – огірки сорту Темп F1-

Схема висадки – за три рослини на один «квадрат», на грядах можна висадити по 4 кущика. Загущати посадки не варто, хоча цей гібрид досить непогано показав себе і в щільних посадках.

Після висадки рослини приблизно тиждень не поливають, даючи можливість коріння самим знайти вологу в грунті.

Подальший догляд включає в себе:

 • поливи;
 • підживлення;
 • розпушування;
 • профілактику від хвороб і різних городніх шкідників.

Графік поливів залежить від погоди, умов вирощування гібриду (на грядах, теплиці), також обов'язково треба орієнтуватися на стан рослин. Збільшують обсяг і кількість поливів в період цвітіння, формування плодів, контролюючи рівень вологості.

Врожайні і невибагливі – огірки сорту Темп F1-

ВАЖЛИВО! Бажано поливати огірочки в спеціальні борозенки або міжряддя, не потрапляючи на листя рослин, квіти і плоди.

При вирощуванні на грядках гібрид Темп відмінно відчуває себе в розстилання, в теплицях підходить шпалерний спосіб.

Для підгодівлі в перший період вегетації використовують азотні добрива (розведені у воді коров'як, послід птиці), а от з другої половини в пріоритеті повинні бути калій і фосфор. Використовують суперфосфат, деревну золу, також хорошим добривом є настій трав.

Підживлення рекомендується поєднувати з поливами, дотримуючись норми внесення добрив.

Прибирання врожаю

Врожайні і невибагливі – огірки сорту Темп F1-

Гібрид огірка Темп F1 відрізняється не тільки рано, але і тривалим плодоносінням. Зеленці знімають при досягненні ними довжини близько 5-6 см, здійснюючи регулярний збір. Це дозволяє рослині без затримок формувати нові плоди, збільшуючи врожайність.

Наталія Сєвєрова

Дата публикации: 6.12.18