Вирощування томатів на підвіконні

Томати на підвіконні? Вам може здатися, що це занадто складний процес, проте, якщо у вас є місце на сонячному підвіконні, це досить просто, цікаво і захоплююче. Процес вирощування безумовно сподобається як дорослим, так і дітям. До того ж, урожай помідорів з однієї рослини в квартирі можна отримувати не кілька місяців, як у відкритому грунті, а кілька років.

Висів насіння: Насіння томатів замочують на 15 хвилин в рожевому розчині марганцівки. Хороші насіння набухають і тонуть, а не сходження насіння залишаються на поверхні водяного розчину. Після обробки марганцівкою насіння виловлюють з розчину і кладуть у вологу ганчірку. Коли з насіння здасться невеликий отросточек, його висаджують в землю на глибину 2 див. Земля повинна бути трохи вологим. Важливо при зростанні не пересушити грунт. Краще садити насіння у великі горщики, т. до перезволожувати грунт теж не можна.

Полив: Томат не любить підвищену вологість. Полив повинен бути помірний, водою кімнатної температури. Найкраще ввечері. Не слід томат поливати в сонячний день. Ні в якому разі вода не повинна потрапляти на листя або стовбур рослини.

Вирощування томатів на підвіконні- Томат,Помідор,Догляд,вирощування,розмноження,Овочі,Кімнатні рослини,На підвіконні,Город,Фото,

Підживлення: Гній, зола, інші органічні добрива передбачені самою природою, для плодоносних рослин на підвіконні краще використовувати органічні добрива. Підгодовувати томат краще розведеним у воді добре перепрілим гноєм. Підживлення водою, настояною на гної , слід проводити раз на тиждень. Непогано її чергувати з підгодівлею золою. Якщо ж у вас немає можливості використовувати органічні добрива для ваших томатів, то можна використовувати і комплексні мінеральні добрива.

Підв'язка: Всі сорти, за винятком низькорослих, потребують підв'язування. Заздалегідь потрібно подумати про те, куди рослина потрібно підв'язувати. Середньорослі сорти можна підв'язувати до кілочка.Запилення: Томат — самоопилітель: в одній квітці є чоловічі і жіночі органи. Однак, запилення значно поліпшується при провітрюванні і з допомогою комах. У кімнатних умовах поліпшити запилення можна вручну. Тоненькою м'яким пензликом торкаємося до кожної квітки, намагаючись спочатку пензлик трохи забруднити пилком, а потім частинками пилку забруднити маточка кожної квітки. Краще всього проводити запилення у 8-10 годин ранку.

Вирощування томатів на підвіконні- Томат,Помідор,Догляд,вирощування,розмноження,Овочі,Кімнатні рослини,На підвіконні,Город,Фото,

Висадка помідор: Садять помідори добре удобрений грунт, що складається з однієї частини торфу, оной частини піску, однієї частини дернової землі, однієї частини перегною. При пересадці у рослин відщипують шматочок центрального кореня, приблизно 5 міліметрів. В наслідок такої операції у рослини починають активно рости бічні корені. Висаджують рослину відразу ж у великий горщик на постійне місце. Низькорослих томатів цілком підійде горщик об'ємом 3-5 літрів., сильнорослою 8-12 літрів. В цей горщик висипаємо шар керамзиту, піску сантиметра 2, потім ставимо рослину і обсипаємо його землею, під самі сім'ядольні листочки. У великому горщику рослина буде зовсім не видно з-за горщика. У міру росту рослини ми будемо видаляти нижні листя і підсипати землю. Помідор чудово дає придаткові коріння. Завдяки цим коріння помідор починає активніше зростати, а стовбур потовщується.

Вирощування томатів на підвіконні- Томат,Помідор,Догляд,вирощування,розмноження,Овочі,Кімнатні рослини,На підвіконні,Город,Фото,

Томат може рости і плодоносити до 5 років, але найкраще перші 2 року. Для вирощування помідорів на підвіконні краще всього вибирати низькорослі сорти. Такі як "Маленька флорида" або "Дубок". На вулиці рослина виростає 25-30 см, на підвіконні 40-50 см. Не забувайте що додаткова підсвітка ніколи не завадить.

http://les-vins.org/catalog/wine/?manufacturer=Catena_Zapata вино Catena Zapata.