Вирощування розсади кольрабі

Кольрабі – дворічна рослина. У перший рік розвивається стебло короткий, утворює стеблеплід, а цвіте і дає насіння вона на другий рік життя.

Вирощування розсади кольрабі - Вирощування розсади кольрабі , Сад, город, ділянка, будинок, дача, ландшафтний дизайн, дизайн ділянки, енциклопедія рослин, кімнатні рослини, садово-городні культури, облаштування дачі, ,

Але при різкому зниженні температури навесні і в перший рік вирощування ранніх сортів капусти може спостерігатися кучерявість (замість формування "ріпки").

Для раннього врожаю використовують скоростиглі сорти і розсадний метод вирощування. Склад грунту для розсади – суміш торфу, дернової землі та перегною у рівних частинах. Насіння висівають з кінця березня або в ящики – з подальшою пікіруванням у фазі першого справжнього листка, або відразу в окремі горщики. Останній спосіб більш раціональний, так як при ньому не пошкоджується коренева система, рослини після пересадки на постійне місце швидше приживаються і продовжують зростання.

Насіння кольрабі проростуть швидше, якщо замочити їх у вологому тканини і дати їм проклюнуться. Для проростання насіння потрібна температура близько 20°С. Тому ємності накривають склом або плівкою і ставлять у тепле місце. Після появи сходів плівку знімають, а ємності переставляють у прохолодне (5-10°С) світле місце. Розсаду регулярно поливають і двічі підгодовують мінеральними добривами.

Терміни висадки в грунт залежать від того, коли ви хочете отримати урожай. Якщо влітку, то вибирайте ранні сорти і висаджуйте їх на початку травня під плівку, а потім з інтервалом в 10-15 днів – прямо в грунт. Розсаду пізніх сортів висаджують у ґрунт з 15 травня по 5 червня. Взагалі, кольрабі – культура холодостійка, і найчастіше насіння висівають відразу в грунт в кінці квітня.

Повторно кольрабі можна сіяти протягом літа, в середині червня і липня.

 

Дата публикации: 1.05.17