Вирощування овочів через розсаду. Секрети гарного врожаю

Використання розсади дозволяє одержати урожай на місяць-півтора раніше. Рослини будуть міцнішими, оскільки розсада вирощується в середовищі, захищеної від зовнішніх шкідливих факторів: холоду, високого рівня вологості, поривів вітру та різних хвороб. Крім того, це дозволяє економити насіння, які з кожним роком все більше дорожчають.

Вирощування овочів через розсаду. Секрети гарного врожаю -

Типи розсади за строками висаджування

Існує три типи розсади:

  • рання;
  • середня;
  • пізня.

Рання розсада призначена для отримання перших врожаїв різних культур: цибулі-порею, селери, кольрабі, салатів, різних видів капусти, помідорів, ранніх сортів огірків. Така розсада зазвичай вирощується будинку в різних ємкостях: горщиках, ящиках, кубиках, ванночках з-під йогурту. Для вирощування цибулі все частіше застосовують бесгоршечную розсаду. Рослини ростуть приблизно два місяці.

Вирощування овочів через розсаду. Секрети гарного врожаю -

Середня розсада вирощується в теплицях і парниках під плівкою. У середніх широтах – це помідори, огірки і капуста пізніх сортів, а на півдні так вирощують перець, баклажани, дині, кавуни та гарбузи. Термін зростання – від трьох тижнів до двох місяців.

Пізня розсада, яку вирощують у відкритому грунті, підходить для вирощування ревеню, брокколі, білокачанної та цвітної капусти, а також спаржі.

Высевание розсади

найважливіша характеристика – це схожість. Але перевірка насіння доцільна лише тоді, коли їх багато. Якщо їх зовсім невелика кількість, то краще ці проростити насіння, а потім вирощувати з них розсаду.

Для того, щоб рослини краще росли, городники рекомендують потримати їх у теплому розчині марганцівки близько півгодини, а потім добре промити водою. Також допомагає прогрівання в мішечку їх марлі.

Вирощування овочів через розсаду. Секрети гарного врожаю -

Насіння висіваються в керамічних горщиках, пластмасових ящиках або спеціальних касетах з осередками. Якщо необхідно зберегти кореневу систему, то в якості ємностей для розсади вибирають паперові стаканчики, горщики для торфу або перегною або цілу яєчну шкаралупу.

Крім землі, до складу ґрунту входить пісок, перліт, дрібна кам'яна крихта, яку використовують для присипки посівів і торф. На дно горщика обов'язково укладається спеціальний дренаж з дрібної гальки або гравію.

Також потрібно запастися необхідним інвентарем: ситом, лійками, пульверизатором, ємністю для відбору розсади і дерев'яними піддонами.

При посіві необхідно враховувати розмір насіння. Середні зерна можна просто викласти і злегка придавити в грунт. Великі насіння пересипаються дуже тонким шаром піску. А зерно дрібного калібру перемішують з невеликою кількістю піску і розподіляють по ґрунтосуміші. Після грунт зволожують і накривають плівкою або склом.

Вирощування овочів через розсаду. Секрети гарного врожаю -

Догляд за розсадою

Розсада бути стійкою до зміни умов під час пересадки у відкритий грунт. Тому при появі перших паростків їх необхідно гартувати. Це вбереже рослини від впливу холоду або сонячних променів.

Молоді паростки повинні бути постійно зволожені. Але слід пам'ятати, що при частому обприскуванні рослин необхідно провітрювати відвідування, щоб не допустити загнивання розсади.

Пікірування

Якщо рослини почали витягуватись, їх потрібно пікірувати. Це робиться спеціальним інструментом – пікою. Вона являє собою колишко товщиною в людський палець. У грунті робиться ямка, в яку опускають росток приблизно до перших листків. Перед пікіруванням корінь вкорочують приблизно на третину, щоб посилити ріст бічних коренів. Після процедури необхідно полити рослини.

Вирощування овочів через розсаду. Секрети гарного врожаю -

Основні ознаки якісної розсади

Якість розсади визначають за наступним параметром:

  • цілісність кореневої системи;
  • ветвистость рослини;
  • висота стебла;
  • товщина стебла;
  • величина листя;
  • пружність.

Якщо, наприклад, розмір листя дуже маленький або ж, навпаки, дуже великий, то така рослина буде гірше рости, пізніше дозріє і буде мати більший ризик ураження різними хворобами. Також ознакою поганої розсади є сильно витягнутий стебло.

Розсада, куплена на ринку, також підходить для вирощування городніх рослин. Але потрібно звертати на відсутність хвороб, гнилостей, свіжість коренів і кількість бічних пагонів.

Вирощування овочів через розсаду. Секрети гарного врожаю -

Технологія висаджування розсади

Для висадки рослин у відкритий грунт ідеально підходить похмура погода ввечері. Якщо ж робити це вдень, жарке і сухе час, то потім буде необхідність часто поливати розсаду. При посадці потрібно намагатися не пошкодити кореневу систему рослини. Спочатку розмічаються ряди за допомогою звичайного шнура.

Після цього розмічаються місця, де будуть лунки. У цих місцях земля перекопується і додається трохи золи, компосту або звичайного перегною. Після того, як перекопали землю, формують ямки, в які і висаджується розсада.

Після висадки паростки необхідно полити, щоб грунт осів ближче до коріння, після чого місця, де були лунки, перекладаються натуральними добривами.

Вирощування овочів через розсаду. Секрети гарного врожаю -
Вирощування овочів через розсаду. Секрети гарного врожаю -
Вирощування овочів через розсаду. Секрети гарного врожаю -
Дата публикации: 7.12.18