Вирощування кабачків

Підготовка грядки: внесення добрив в залежності від складу грунту. Підготовка насіння та сівба. Догляд за рослинами: полив, підживлення. Збір врожаю. Про все це ви зможете дізнатися з цієї статті.

При виборі ділянки для вирощування кабачків, необхідно враховувати, що ця культура дуже вимоглива до родючості грунту і освітленості. Тому, в залежності від складу грунту, необхідно восени при перекопуванні землі, внести органічні і мінеральні добрива. Якщо ділянка з піщаним грунтом, вносять на кожен метр по відру торфу і по 3-4 кг перегною. Якщо грунти глинисті, необхідно внести на кожен метр 3-4 кг торфу й перегною з тирсою. Якщо ж у Вас на ділянці торф'яні грунту, то необхідно на кожен метр внести відро дернової землі, а також розкидати на землі по чайній ложці суперфосфату, а також сульфату калію, деревної золи. При перекопуванні необхідно видалити з землі все коріння і бур'яни, а також личинки жуків.

Вирощування кабачків-

© Sanja565658

Щоб підготувати насіння до посіву, поліпшити схожість і отримати дружні сходи, насіння замочують в поживних розчинах на один день. Потім насіння укривають вологою тканиною і залишають на 2 доби, щодня змочуючи тканина. Оптимальна температура для проростання – 23 градуси.Насіння кабачків висівають вже з початку травня і до середини червня. У кожну лунку, на глибину 3 см сіють по два-три насінини на відстані 50 см між лунками. При проростанні насіння всіх, залишають один паросток, найбільш міцний, інші видаляють. Після посіву насіння ділянку накривають прозорою плівкою, при заморозках грядку необхідно додатково утеплити покривним матеріалом.

Вирощування кабачків-

© Juliancolton

Плівку з грядки можна знімати вже з середини червня. Догляд за кабачками полягає в регулярних поливах. Поливати кабачки необхідно під кореневу систему один раз на тиждень по 5 літрів води на метр. Поливати рослини дуже холодною водою не можна, так як можливе загнивання коренів. Занадто часті поливи теж шкідливі для кабачків, так як оголюється коренева система. Тому коріння рослин необхідно замульчувати.

Розпушення та підгортання кабачків не проводять, так як легко можна пошкодити коріння.

Коли починається цвітіння рослин, необхідно провести ручне запилення. Ватною паличкою переносять пилок з квітки на квітку.

Вирощування кабачків-

© Sanja565658

За весь період росту рослини його кілька разів необхідно підгодувати. Першу підгодівлю роблять до цвітіння рідкими органічними добривами. Потім проводять ще одну підгодівлю під час цвітіння деревною золою або знову органічними добривами. Під час дозрівання плодів також проводять підгодівлю нітрофоскою.

Збір врожаю кабачків проводять мінімум 1-2 рази в тиждень. Збирати необхідно плоди, які досягли 25 см в довжину.

Вирощування кабачків-

© Daniel Morrison