Вирощування кабачків і цукіні

Кабачки і цукіні вирощують переважно у відкритому грунті.

Вирощування кабачків і цукіні - Вирощування кабачків і цукіні , Сад, город, ділянка, будинок, дача, ландшафтний дизайн, дизайн ділянки, енциклопедія рослин, кімнатні рослини, садово-городні культури, облаштування дачі, ,

Насіння сіють приблизно в другій декаді травня, коли грунт прогріється до 14-16°С і закінчаться весняні заморозки. Можна сіяти сухе насіння, але краще дати їм проклюнуться, для чого витримати добу або двоє в мокрої марлі. Не замочуйте насіння в щільної тканини – швидко проросли корінці "уростуть" в тканину, і ви їх неминуче зламаєте.

Набряклі, але не проросле насіння можна загартувати – охолодити до 0°С і залишити при такій температурі на дві доби. Хороші результати дає і прогрівання насіння – 6 годин при температурі 50-60°С або 5-7 діб на сонячному підвіконні. Насіння кабачків зберігають схожість 5-8 років, вони починають проростати при 8-9°С, найбільш сприятлива температура для росту і розвитку – 20-25°С.

Сходи з'являються через 6-7 діб після посіву. Вони бояться заморозків, однак переносять короткочасне похолодання (до 4-5°С).

Землю на грядках краще підготувати з осені, перекопавши на штик лопати, додати гній або перегній з розрахунку 5-6 кг на 1 мг, 25-30 г подвійного суперфосфату і сульфату калію. Навесні перекопати ще раз, розрівняти, полити теплим розчином марганцівки і внести по 20 г аміачної селітри на 1 кв. м.

Пророщені насіння можна сіяти лише в заздалегідь зволожений грунт, у сухої вони загинуть. При розміщенні насіння на грядці треба виходити з того, що на 1 кв. м можуть "ужитися" 2 кабачка.

Вирив ямку, насипте в неї жменю перегною і щіпку золи, перемішайте з землею, щоб не обпалити коріння рослин, і полийте. Глибина посіву на легких ґрунтах – 5-6 см, на щільних 3-4 див. В лунку поміщають по 2 насінини і засипають землею.

Щоб не утворилася поверхнева кірка, землю навколо мульчують торфом або перегноєм. Другий (резервний) росток потім видаляють або прищипують, але при необхідності його можна і пересадити.

Правда, як і всі гарбуз, кабачок цієї операції не любить. Тому пересаджувати треба обережно, не даючи кому землі з корінням розвалитися, і обов'язково попередньо полити рослину.

Це ж зауваження стосується і розсади кабачків. Недбало посаджені рослини будуть хворіти, і весь "зачепив" пропаде даремно. Вирощені у відкритому ґрунті сильні і загартовані рослини доженуть і переженуть їх у рості і розвитку, а через 40-45 днів після появи сходів вже можна збирати перший урожай.