Вирощування хрону

Хрін — багаторічна, морозостійка рослина. Коріння його містять ефірні олії (гірчичне, аллиловое), що надає йому пекучий смак, а також вітамін С, солі кальцію, калію, натрію та інші речовини.

Хрін звичайний, або Хрін сільський (Armoracia rusticana) — вид багаторічних трав'янистих рослин роду Хрін (Armoracia) сімейства Капустяні (Brassicaceae).

Хрін — цінна овочева і лікарська рослина. Він стимулює виділення шлункового соку, покращує травлення, надає сечогінний і антимікробну дію. Вживається хрін в тертому вигляді з соком червоного буряка, зі сметаною, подається до будь-якої м'ясної страви.

Вирощування хрону- хрін,догляд,вирощування,посадка,розмноження,фото

Вирощування хрону

Розмножується хрін вегетативно, тобто частинами коренів. Вирощують його на родючих ділянках, так як на важких глинистих ґрунтах корені утворюються дерев'янисті, дуже гіркі.

Підготовка грунту до посадки хрону

На обрану грядку вносять на 1 м2 1 відро перегною і 2-3 столові ложки деревної золи, 1-2 столові ложки нітрофоски. Ретельно, глибоко перекопують, розрівнюють, поливають і приступають до посадки.

Довгі корені хрону ріжуть на 2-3 частини. Найбільш придатні живці завтовшки в палець (1-1,5 см) і довжиною до 12-15 см. Для посадки можна брати і обрізання коренів до 5-8 см

Хрін не любить затінення, хоча часто його вирощують серед фруктових і ягідних культур.

Вирощування хрону- хрін,догляд,вирощування,посадка,розмноження,фото

Посадка хрону

Кращий строк посадки хрону — це третя декада квітня, але можна садити і влітку, і восени. На 1 м2 вирощують 4-6 рослин.

Живці коренів садять похило, під кутом 45°, так, щоб нижній кінець держака прикривався шаром землі до 12-15 см, а верхній — 3-5 см від поверхні грядки. Відстань між живцями 35-40 див.

Для отримання рівних, гладких коренів хрону перед посадкою нирки в середній частині черешка видаляють, протираючи їх мішковиною.

Залишають тільки бруньки на верхньому (1-1,5 см) і нижньому (2-3 см) кінцях черешка хрону. З верхніх ростуть листя, а з нижніх — коріння.

Вирощування хрону- хрін,догляд,вирощування,посадка,розмноження,фото

Догляд за хріном

Думка про те, що культура хрону не вимагає ніякого догляду, глибоко помилково. Посадки потребують розпушуванні, підживленні та поливі.

Для отримання прямих кореневищ використовують такий прийом: коли листя рослин досягають висоти 15-18 см, від кореня ретельно відгортають землю і, оголивши її, протирають грубої ганчіркою і обламують всі бічні корінці. Потім коренеплоди хрону знову засипають землею. Цю операцію проробляють в похмуру погоду або ввечері, тоді коренеплід виростає великим і рівним.

Зберігають хрін розрізаної на шматки завдовжки 20-25 см, товщиною 2-3 див Їх обчищають від бічних корінців, зв'язують у пучки, пересипають піском і зберігають у підвалі.