Вирощування гострого перцю

Технологія вирощування пекучого перцю схожа з вирощуванням солодкого.

Вирощування гострого перцю- Вирощування гострого перцю, Сад, город, ділянка, будинок, дача, ландшафтний дизайн, дизайн ділянки, енциклопедія рослин, кімнатні рослини, садово-городні культури, облаштування дачі, ,

Насіння на розсаду висівають з лютого по березень в ящики в пухку і легку землю. Перед посівом грунт проливають гарячою водою з марганцівкою. Оптимальна температура для проростання насіння – 24-26 °С.

Сходять рослини досить повільно, за 10-20 днів. Після розкриття сім'ядоль ємності з розсадою ставлять у світле місце з температурою повітря 20-24 °С. Коли з'являться перші справжні листочки (один-два), сіянці пікірують в невеликі горщики, заглиблюючи до сім'ядольних. У віці 60-65 днів розсаду висаджують у грунт – з середини травня в теплицю, якщо там не посаджені солодкий перець і томати, або пересаджують в горщик – для кімнатного вирощування.

Гіркий перець, так само як і солодкий, любить світло і тепло. Тому при вирощуванні його в кімнатних умовах після закінчення весняних заморозків горщик з рослиною можна поставити на сонячний балкон або винести в сад. А чого не переносить перець, так це навіть короткочасного пересихання грунту, тому поливають його 1-2 рази на тиждень теплою водою (25-30 °С). І періодично (два рази в місяць підгодовують комплексними добривами. Особливо чуйно це рослина на позакореневе підживлення золою: 2 ст. л. золи замочують в 3 л води, настоюють кілька днів, постійно помішуючи, потім проціджують і використовують для підживлення. На надлишок же азотних добрив рослина відповідає нарощуванням вегетативної маси і слабким плодоношенням. Цвісти перець починає вже в травні і потім цвіте і плодоносить одночасно і безперервно до глибокої осені.

У жовтні–листопаді (до заморозків) горщик з рослиною поміщають в світле, але прохолодне місце (14-18 °С). Якщо гіркий перець ріс в теплиці, то рослини компактних сортів на початку вересня можна викопати, пересадити в горщик і занести в будинок, пізніше також перемістивши в прохолодне місце. Поливи і підживлення в цей час скорочують до мінімуму. Якщо повітря в приміщенні досить сухий, то взимку листя корисно періодично обприскувати. У лютому наступного року перець знову переносять у тепле місце (20 °С і вище) і обрізають, залишивши на пагонах стебла висотою близько 5 см. Такі щорічні омолоджуючі обрізки допоможуть зберегти декоративність рослини протягом 3-5 років.

Дата публикации: 2.05.17