Вирощування фізалісу

Вирощування фізалісу - Вирощування фізалісу , Сад, город, ділянка, будинок, дача, ландшафтний дизайн, дизайн ділянки, енциклопедія рослин, кімнатні рослини, садово-городні культури, облаштування дачі, ,

Фізаліс розмножується насінням. Можна сіяти їх безпосередньо в грунт, але в умовах середньої смуги рослина краще вирощувати через розсаду (дивіться майстер-клас: вирощування розсади фізалісу). Треба сказати, що насіння сортових ягідних фізалісів знайти не зовсім просто – асортимент їх невеликий і не дуже різноманітний. До того ж не можна бути впевненим, що ви купили саме те, що потрібно, – з назвами багатьох видів і сортів ягідних фізалісів (а значить, і з насінням) досі панує деяка плутанина.

Вирощуючи фізаліс, враховують його розміри і терміни дозрівання. Наприклад, фізаліс перуанський – рослина сильноросла (до 2 м), тепло - і світлолюбна. Від сходів до першого врожаю проходить 130-140 днів, тому його насіння висівають на розсаду в середині – наприкінці лютого. На постійне місце (краще всього – в плівкову теплицю) рослину переносять в кінці травня. При пікіровці і висадці бажано заглиблювати розсаду до нижнього листа. На 1 кв. м землі поміщають не більше двох рослин. При формуванні прищипують всі бічні пагони нижче першого бутона. Вище першого бутона рослина не прищипують. Поливають фізаліс перуанський до кінця липня так само, як томати: раз в 6-7 днів, ближче до вечора, уникаючи попадання води на листя. З початку серпня полив припиняють – щоб бадилля більше не росла і швидше зав'язувалися плоди. Фізаліс дозрів, якщо «ліхтарики» пожовкли. Ягоди всередині стають помаранчевими. Від куща плоди відділяються з працею, доводиться братися за ніж. Після збору їх просушують разом з «ліхтариками» і зберігають у добре провітрюваному місці при температурі від +1 до + 15 °с. Якщо все зроблено правильно, урожай буде зберігатися кілька місяців.

У фізалісу изюмного плоди дрібніші, ніж у перуанського (близько 1-2 г), і сама рослина малорослое (до 40 см), невибаглива. Врожай достигає за 100-110 днів після того, як з'являться сходи, тому насіння на розсаду висівають в середині березня. При пікіровці заглиблюють до сім'ядоль. На постійне місце у відкритий грунт розсаду переносять в кінці травня – початку червня, бажано в тепле захищене місце. На 1 кв. м поміщають 6-8 рослин. Фізаліс ізюмний обходиться без опори; формувати його не потрібно. Поливають так само, як і перуанський, єдина відмінність – полив припиняють в середині серпня. Зрілі плоди осипаються з куща. Дуже часто обпадають і недозрілі – їх треба потримати 10-15 днів в кімнатних умовах. При правильному зберіганні плоди пролежать 4-5 місяців. Всі физалисы кожен рік дає рясний самосів і в стані поширитися по всій ділянці.

Порада: фізаліс не скидав зав'язі, в лунку при посадці треба додати добриво, наприклад, 1 столову ложку добрива для перців, томатів, баклажанів "Синьйор помідор".