Вирощуємо розсаду селери різних різновидів

Привіт, мої читачі! Сьогодні люди намагаються по можливості висаджувати на своїй ділянці більше овочів, ягід і фруктів, щоб потім, довгою зимою, насичувати свій організм вітамінами, що потрапляють разом з їжею.

Селера сьогодні дуже популярний, хоча раніше про нього так багато не говорили. Причому даремно, адже це красиве рослина з сімейства зонтичних дуже корисне і смачне. Крім цього, ця зелень здатна підсилювати смак їжі, корінь і наземну частину можна вживати в сирому вигляді, сушити і консервувати. Вирощування селери на розсаду – актуальне питання, тому що насіння прямо в грунт рослину висаджують вкрай рідко.

Різновиди і строки посіву

Вирощуємо розсаду селери різних різновидів-

Відомі три види селери:

  1. Кореневою – вид цінується за рахунок свого коренеплоду, який надалі буде використовуватися для різноманітних страв.
  2. Черешковий – ці самі черешки застосовують здебільшого для салатів; вирощують заради довгих і товстих черешків.
  3. Листової – вирощують для отримання ароматної зелені, насичене ефірними маслами.

Якщо говорити про терміни, то кращим часом посадки насіння на розсаду називають кінець лютого або початок березня. Після посіву проходить близько 70 днів, перш ніж розсада висаджується у відкритий грунт.

Проте, ще з осені необхідно буде підготувати грунт, щоб якість її допомогло отримати хороший урожай.

Також радять звертати увагу на те, який сорт купувати, так як ранні сорти селери краще відразу сіяти в грунт, а ось пізні вирощують розсадним методом.

Селера кореневої

Вирощуємо розсаду селери різних різновидів-

Вирощують тільки методом розсади, а для того, щоб була схожість, необхідна стратифікація насіння. Для цього їх викладають на вологу марлю і дають полежати так в кімнатних умовах протягом шести днів. Потім ще десять днів вони повинні провести в холодильнику, і тільки після цього насіння готові до посіву в грунт.

Коли з'явиться пара листочків, рослину можна пікірувати. Головне – бути максимально обережним з коренем, адже він є головною метою. Коли зелень вкорениться і зміцніє, її можна висаджувати у відкритий грунт.

При посадці рекомендується не поглиблювати точку росту, видаляти дрібні коріння збоку, знімати верхній шар землі навколо нього. Коли етап зростання завершується, листя бажано опустити до землі, щоб коренеплід вийшов красивим і круглим. Йому необхідний помірний полив тільки – ні більше, ні менше, і періодичне внесення добрив. Можна зайнятися збором вже в жовтні.

Листовий селера

Вирощуємо розсаду селери різних різновидів-

Спочатку насіння замочують, потім занурюють у землю і зверху присипають торфом. Перший час вони повинні стояти в приміщення з температурою +20 градусів. Можна відправити в теплицю, або ж залишити в домашніх умовах. Температура знижується на кілька градусів при появі паростків. Коли стануть видні листочки, проводиться пікіровка, а корінець прищипують. Важливою умовою є гарт рослини. Для цього потрібно стежити за режимом температури і світла.

До того моменту, поки не з'явилися паростки, полив проводиться з пульверизатора. При пересадці не потрібно розбивати грудку землі з корінців, краще помістити в лунку з ним, а потім добре полити. Урожай буде приблизно в серпні, а до того моменту потрібно рихлити землю і поливати рослину.

Черешкова селера

Вирощуємо розсаду селери різних різновидів-

будь-Яких особливостей у нього немає, вирощування відбувається так само, як і в попередньому варіанті. Черешкова селера любить рясний полив, а періодичне розпушування ґрунту є обов'язковою умовою. Не варто забувати, що застій води в грунті неодмінно призведе до загибелі рослини. Добриво дають один раз в два тижні і тільки органічні.

Важливі поради

  1. Висаджувати в грунт потрібно вчасно – в середині травня.
  2. Насіння вибирати з особливою уважністю, адже від них залежить якість отриманої розсади, а значить, і весь урожай.
  3. Розсада повинна бути заввишки не менше 12-ти сантиметрів перед висадкою і володіти хоча б чотирма листочками. Має значення і коренева система – вона повинна бути вже досить розвинена. Тільки такі саджанці візьмуться.
  4. Якщо сходи розсади розташовані дуже близько один до одного, їх проріджують, інакше вони витягнуться, але будуть слабкими.

Дата публикации: 7.12.18
водяний камін