Вирощуємо патисони

Патисон у Росії вирощують вже півтора століття, але його близький родич, кабачок, користується більшою популярністю. Адже тепла і вологи паттінсону потрібно трохи більше, а врожай він дає менший. Зате його плоди перевершують кабачок за смаком, дієтичними якостями та красою.

Вирощуємо патисони- Вирощуємо патисони, Сад, город, ділянка, будинок, дача, ландшафтний дизайн, дизайн ділянки, енциклопедія рослин, кімнатні рослини, садово-городні культури, облаштування дачі, ,

Для патисона підбирають захищений від вітру і добре прогрівається ділянку. Ці рослини чудово відчуватимуть себе групами або поодинці на грядках або на компостних купах (коріння повинні бути в теплі). Ґрунти – легкі, родючі, з нейтральною реакцією. Вапно вносять під попередні культури, кращі з яких капуста, картопля, томати, бобові. Грунт готують з осені, вносячи під перекопування перегній або компост – 5-6 кг на 1 кв. м. Навесні її досить розпушити і додати нітрофоску (40-50 г на 1 кв. м).

Насіння – сухі або набряклі – можна сіяти безпосередньо в грунт, але не раніше кінця травня: в холодній землі вони згниють. Щоб грунт встигла достатньо прогрітися (до 15 °С на глибині 8-10 см), грядку заздалегідь прикривають плівкою. В лунку поміщають три-чотири насінини, потім залишають одну рослину, найсильніше.

Якщо хочеться отримати плоди раніше, можна виростити патисони через розсаду. Насіння сіють у кінці квітня – початку травня в стаканчики діаметром 8-10 див. Розташовують плазом, на глибині 3-4 див. Розсаду вирощують 20-25 днів і висаджують на постійне місце після 7-10 червня, коли мине загроза заморозків. Рослини повинні мати 2-3 справжніх листків, але не більше – переростуть, приживатися будуть з працею.

Лунки, розміщені за схемою 70х70 см, роблять 15-20 см глибиною і 30-35 см шириною. Розсаду висаджують в похмуру погоду або під вечір. Роблять це дуже акуратно, не руйнуючи земляний кому і не заглиблюючи вище сім'ядольних листочків. Рясно поливають, мульчують; поки не приживуться, притіняють від сонця. Посадки не загущати: у вологому, застійному повітрі запилення квіток утруднене, тому зав'язі загнивають. Якщо листя занадто багато, то в сонячну погоду два-три нижніх листків можна вирізати.

Патисон особливо потребує поливі під час інтенсивного росту і в період формування плодів. Воду використовують теплу, намагаючись, щоб вона потрапляла під корінь, а не на листя, стебла і квіти. Грунт промачивают на глибину 20-25 див Рихлити землю потрібно обережно і неглибоко. Можна підсипати шар ґрунту, торфу, перегною завтовшки 5 див Це сприяє утворенню додаткових коренів.

За сезон достатньо провести два підживлення: першу – до цвітіння, другу – на початку плодоутворення. На 10 л води – 30 г суперфосфату, 25 г сульфату амонію, 15 г калійної солі, витрачаючи на кожну рослину по 5 л розчину. Добре відгукуються патисони на підживлення розчином коров'яку (1:10), курячого посліду (1:20). Плоди знімають регулярно, через 2-3 дні. Як тільки буде зрізаний один зеленець, почнеться формування наступного. Цвісти і утворювати зав'язі патисон здатний до заморозків.

Медная проволока гост купить telon.kz.