Вирощуємо брокколі

Дивно, але для вирощування цього середземноморського овоча як не можна краще підходить помірний клімат середньої смуги.

Вирощуємо брокколі- Вирощуємо брокколі, Сад, город, ділянка, будинок, дача, ландшафтний дизайн, дизайн ділянки, енциклопедія рослин, кімнатні рослини, садово-городні культури, облаштування дачі, ,

Оптимальна температура – 16-25 °С, підвищена вологість повітря і грунту.

Дорослі рослини витримують заморозки до -10 °С. З цього випливає, що вирощувати брокколі на наших городах можна з травня і до глибокої осені, практично до зими, відкопуючи дозрілі головки з-під снігу. Ще одна її перевага перед кольоровий капустою – вона формує не одну головку, а кілька. У ранніх сортів центральне суцвіття не дуже велике і досить пухке, але одночасно утворюються і бічні. У пізніх спочатку виростає велика і щільна центральна головка, а після її зрізання швидко відростають бічні. Тому збирати урожай з однієї рослини можна досить довго (на відміну від цвітної капусти).

Ще одне безперечне достоїнство – брокколі можна вирощувати як розсадним, так і безрозсадним способом – посівом насіння в грунт в травні.

Місце для брокколі повинно бути сонячним. Брокколі не занадто вимоглива до грунту, але врожай буде вище, якщо ми посадимо її в родючу (багатий органікою) з нейтральною реакцією землю. Кращі попередники – горох, квасоля, гарбузові, зеленні культури (але не хрестоцвіті).

Можна використовувати брокколі і в ущільнених посадках, разом з іншими видами капуст, морквою, петрушкою, селерою, буряком, цибулею і різними салатами.

Грунт під брокколі краще підготувати заздалегідь – з осені внести перегній або компост (4-5 кг на квадратний метр), провапнувати, якщо це потрібно, та перекопати.

На розсаду насіння можна висівати з середини березня до середини літа – в живильну суміш, що складається з рівних частин садової землі, торфу, перегною і піску. На постійне місце розсаду висаджують через 35-45 днів у фазі 5-6 справжніх листочків. Відстань – 40 см, міжряддя – 55-65 див.

У кожну лунку вносять 5-10 г повного мінерального добрива і півсклянки золи, перемішують їх з грунтом. Потім поміщають в лунку рослина, поливають та ущільнюють навколо нього землю. Якщо очікуються заморозки, накрийте розсаду плівкою, молоді рослини гинуть при температурі -2 °С.

Майте на увазі, що не можна садити розсаду брокколі свіжоскопану землю. Пухку землю слід дещо ущільнити.

Брокколі вирощують і посівом насіння в грунт. Робити це можна вже з перших чисел травня. Сходи проріджують, залишаючи між рослинами відстань 35-40 див.

Догляд полягає в прополюванні та поливах – по мірі необхідності. Чуйна брокколі і на підживлення. Через 1-1,5 тижні після висадки розсади її підгодовують розчином коров'яку (1:10). Другу підгодівлю проводять, коли зав'яжеться головка. На одну рослину витрачають літр розчину. Корисно робити підживлення і після затяжних дощів. Потім грунт розпушують, а рослини злегка підгортають.

Брокколі більш стійка до шкідників і хвороб, ніж інші види капусти. Але все ж при несприятливих умовах уражається тими ж захворюваннями. Щоб уникнути обробки рослин хімічними препаратами потрібно застосовувати профілактичні заходи: не садити після інших хрестоцвітих, добре провапнувати землю, не допускати замокання або пересихання грунту, затінення і загущення посадок. А якщо не хочете збирати з брокколі гусениць, здатних її повністю обглодать, під час льоту метеликів-капустянок накрийте рослини лутрасілом, а ще краще – сіткою з дрібними осередками.