Вирощуємо арахіс на городі

Багато городників хочуть виростити незвичайний овоч або фрукт на своїй грядці. Бажання захопленого садівника отримати новий урожай екзотичних плодів цілком зрозуміло, головне, щоб воно приносило моральне задоволення. Арахіс є рідкісною культурою для багатьох регіонів. Але спробувати виростити горіх все-таки варто.

Трохи про арахісі

Арахіс належить до теплолюбних культур, тому він поширений в субтропічних широтах. Батьківщина рослини – Південна Америка. Звідти арахіс був завезений у Вест-Індії, а після одержав поширення в країнах Європи.

Вирощуємо арахіс на городі- арахіс,догляд,вирощування,як виростити,посадка,в середній смузі,фото

Найбільші арахісові плантації можна знайти в Південній Америці. Там природою створені найсприятливіші умови для комфортного розповсюдження цієї рослини. Проте останнім часом садівники все частіше вирощують культуру в помірних широтах.

Арахіс належить до сімейства бобових, але на відміну від інших культур його плоди формуються і ростуть під землею. Однорічна рослина утворює невеликий кущ з гіллястими стеблами. Його листя парноперисте, квітки дрібні з жовтим забарвленням.

Особливості вирощування арахісу

Арахіс, як і інші бобові культури, вирощувати нескладно. Рослина відмінно розвивається при температурах понад +20 °С. Але якщо температура повітря опускається нижче +15 °С ріст рослин припиняється. Тому в прохолодну погоду арахіс доцільно вкривати плівкою.

Посадку можна проводити, як тільки температура грунту перевищить +15 °С. Щоб підвищити врожайність культури, насіння в квітні садять в стаканчики на глибину 3-4 див (попередньо замачівая), а після пересаджують у відкритий грунт.

Вирощуємо арахіс на городі- арахіс,догляд,вирощування,як виростити,посадка,в середній смузі,фото

Схема посадки – 50-60 див між рядами, 15 – 20 см між рослинами в ряду.

У арахісу є одна особливість: він цвіте один день. Рано вранці квіти розпускаються, а у вечірні години в'януть. Тому за добу арахісові квіти повинні встигнути запилитися. Як правило, рослина зацвітає в кінці червня. По закінченні запилення арахісові зав'язі зариваються в землю, де дозрівають майбутні плоди.

Після опускання плодоніжки в землю, кущі необхідно підгортати, подібно картоплі.

Коли арахіс починає цвісти і в період його цвітіння рослину потрібно поливати. Коли цвітіння закінчується, полив слід проводити тільки при тривалих засухах.

Перші сходи арахісу необхідно захищати від нападу представників пернатих. Птахи можуть повністю знищити посадки арахісу.

Вирощуємо арахіс на городі- арахіс,догляд,вирощування,як виростити,посадка,в середній смузі,фото

Догляд за арахісом класичний: рослину слід прополювати, поливати і підгодовувати.

У період вегетації садівники не стикаються з проблемами захворювання рослини. Коли на аркуші арахісу починають сохнути, жовтіти листя і стебло, значить, горіхи можна викопувати і збирати урожай.

збирають Арахіс у другій половині вересня. Його викопують, обережно струшують землю, і поміщають в сухе місце. Далі, рослина сушать разом з кущем. Через 10 днів в арахісі можна відокремлювати плоди.

Вирощуємо арахіс на городі- арахіс,догляд,вирощування,як виростити,посадка,в середній смузі,фото

Цінні властивості арахісу

Арахіс належить до цінних харчових продуктів. Він містить цукор, вуглеводи, білок у великому обсязі, високоякісні жири і необхідні для людського організму вітаміни, мінерали.

Не так давно в США було проведено дослідження, яке показало, що арахіс містить велику кількість антиоксидантів, що попереджають розвиток серцевих і судинних захворювань. Вживання арахісу попереджає розвиток атеросклерозу, злоякісних пухлин і затримує процеси передчасного старіння. А ще його плоди містять вітаміни Е, В і линолиевую кислоту, яка має антисклеротичну дію.

Для арахісу краще підбирати сонячні місця з родючим грунтом. Південна культура збагачує землю і дарує здоров'я господарям ділянки.

Дата публикации: 8.04.17