Відродження гумусного шару з допомогою ЕМ-препаратів

Гумус – це результат праці мікроорганізмів, що населяють ґрунт. Чим різноманітніше їх склад, чим більше їх кількість, тим родючіші грунт. У одних завдання – розкласти рослинні залишки до хімічних "цеглинок", а в інших – зібрати з "цеглинок" нову органічну молекулу.

Відродження гумусного шару з допомогою ЕМ-препаратів- Відродження гумусного шару з допомогою ЕМ-препаратів, Сад, город, ділянка, будинок, дача, ландшафтний дизайн, дизайн ділянки, енциклопедія рослин, кімнатні рослини, садово-городні культури, облаштування дачі, ,

Мікроорганізми є в будь-якому грунті. У природних умовах їх максимальна кількість досягається лише до осені (після теплого літа). Взимку велика частина знову гине. І так з року в рік. Тобто накопичення гумусу – підвищення родючості ґрунтів практично не відбувається, так як нікому і ніколи його створювати в умовах середньої смуги.

На допомогу грунті прийшла наука. В останні десять років були розроблені і стали з'являтися у продажу ЕМ-препарати (ЕМ – ефективні мікроорганізми). Це "Байкал", "Відродження", "Сяйво" та інші. Всі вони містять відібрані види ґрунтових мікроорганізмів, а розрізняються їх набором і концентрацією.

Використовувати ці препарати потрібно з травня, коли температура підвищиться до 10-15°С. Активне життя і розмноження мікроорганізмів починаються при 15°С. При більш низькій температурі внесені в ґрунт мікроорганізми "завмирають" і чекають слушного моменту.

Заселяючи грунт мікроорганізмами, необхідно відразу дати їм їжу – будь-які органічні залишки (садові відходи, напіврозкладений компост, гній). Виглядає це так: обраний ділянку землі заправляють органічними залишками, розпушують (не перекопують!), щоб залишки виявилися закладені в грунт. Потім поливають з лійки розчином ЕМ-препарату (згідно інструкції на упаковці), знову розпушують, мульчують садовими відходами. Ранньою весною накривають поліетиленовою плівкою для створення парникового ефекту. Всі умови дотримані, і мікроорганізми приступають до роботи.

Висаджувати рослини на заправлену таким чином грунт можна через 2-3 тижні. За цей час мікрофлора рівномірно розподілиться по грунті, вмонтується в біоценоз і не завдасть шкоди культурним рослинам. В іншому випадку микротруженикам буде все одно, що їсти – і вони з відмінним апетитом перероблять ваші посадки.

З мікробіологічними препаратами необхідно звертатися дуже делікатно і зі знанням справи. Як правило, при приготуванні розчину для обробки грунту, вільної від культурних рослин, використовується концентрація 1:100 (10 мл на 1 л води). При обробці грунту, засадженої культурними рослинами, – 1:1000 (1 мл на 1 л, або 200 мл на 200 л води). Така концентрація вже не небезпечна для інтегрованих рослин – навпаки, зміцнює їх.

Відродження гумусного родючості ґрунту – дуже цікавий і наочний процес. Якщо ділянка оброблений весною, то до осені навіть у неструктурованої золообразной ґрунті (подзоле) з'являться ознаки грудкування, а колір стане темніше. Саме гумус надає грунті темний колір. Звідси і назва родючих ґрунтів – чорноземи.