Вибираємо ділянку під город

Вибираємо ділянку під город-

Перераховані нижче рекомендації допоможуть власникам великих земельних ділянок правильно виділити місце під город, а тим, хто лише збирається орендувати або придбати дачну ділянку, наведені поради допоможуть не помилитися з його вибором.

враховувати, вибираючи ділянку під город

Дуже бажано, щоб ділянка, на якій планується вирощувати овочеві культури, був максимально рівним. Невеликий ухил припустимо лише у південно-західному або південному напрямку (ідеальний варіант - дуже пологий південний схил, а ось північних потрібно уникати будь-якою ціною). Ділянках з ухилом притаманне дуже нерівномірний розподіл вологи, з-за чого вкрай складно буде організувати ефективний полив, а в низинах і улоговинах будуть застоюватися волога і холодне повітря.

Безперечно, всякого роду гряди-ящики, тераси, уступчасті грядки і підпірні стінки виглядають дуже мальовничо, однак для їх створення і підтримання в робочому стані потрібні величезні зусилля і кошти. Це ж стосується і пристрою правильного дренажу в подібних випадках, а також всякого роду спроб «виправити» рельєф ділянки в подальшому. Також потрібно звернути увагу на природний дренаж ділянки, для чого необхідно уважно оглянути його після сильного дощу або під час інтенсивного танення снігу.

Всупереч поширеній думці, різні види чорноземів добре підходять для вирощування далеко не всіх овочевих культур, до того ж щільний і важкий чорнозем дуже складно обробляти.

Найбільш «універсальними» і краще всього підходять для овочівництва є помірно супіщані і суглинисті грунти (легкі і середні), родючість яких нескладно при необхідності підвищити з допомогою органічних добрив.

Піщаних ґрунтів і торфовищ необхідно уникати, оскільки вони дуже бідні (підтримання їх родючості буде обходитися занадто дорого), а на торфових грунтах до того ж високо залягають грунтові води.

Важливо упевнитися, що у всіх частинах садово-городньої ділянки глибина залягання ґрунтових вод становить менше 1,5 м від поверхні ґрунту. А от наявність поблизу від ділянки (в межах досяжності поливальної техніки) будь-якого природної водойми вітається. Вода з річки чи ставка як по температурі, так і за змістом різних поживних речовин зазвичай набагато краще підходить для поливу, ніж колодязна або артезіанська.

Нарешті, дуже небагато овочеві культури добре переносять недолік сонця, тому ділянку, значна частина якого затінена великими деревами, високими капітальними спорудами та огорожами, також погано підходить для отримання прийнятних врожаїв.

При грамотному підході до забудови ділянки всі подібні споруди повинні бути розташовані на його північного краю, відкриваючи безперешкодний доступ сонячним променям і одночасно захищаючи посадки від холодних вітрів. Якщо ж ділянка повністю відкритий або розташований на піднесеності, необхідно з'ясувати, наскільки сильні вітри переважають в даній місцевості в теплу пору року.