Вибір розсади і догляд за нею

З всього квітучого розмаїття розсади хочеться вибрати найбільш міцні, самі здорові рослини, щоб вони добре прижилися і радували своїм цвітінням до глибокої осені. Зробити це зовсім не складно, якщо слідувати декільком простим правилам.

Вибір розсади і догляд за нею- Вибір розсади і догляд за нею, Сад, город, ділянка, будинок, дача, ландшафтний дизайн, дизайн ділянки, енциклопедія рослин, кімнатні рослини, садово-городні культури, облаштування дачі, ,
 • Не поспішайте купувати розсаду занадто рано. Для кожного виду є оптимальні терміни висаджування у відкритий грунт. Не намагайтеся висадити на клумбу в кінці квітня – початку травня чорнобривці, целозию, цинію, жоржини, бальзаміни, колеусы та інші теплолюбиві види. Яка б ні стояла тепла погода, холоду, можливі і на початку червня, можуть погубити ніжні рослини і звести нанівець всі ваші зусилля.

   

 • Найкраще купувати розсаду квітів з закритою кореневою системою (тобто вирощені і продаються в горщиках або касетах) – вони найбільш життєздатні. Якщо рослини висаджені по одному, то можна легко оглянути кожне і відбракувати зламані, хворі або нестандартні (погано розвинуті, слабкі, не квітучі). Нескладно перевірити якість і у зчіпках, що складаються з 4-12 горщиків. Якщо ж ви купуєте розсаду у великих кількостях, тобто касетами, в яких знаходиться по 30-60 і навіть більше рослин, то контролювати якість треба особливо ретельно. Акуратно розсуньте ряди рослин, подивіться, чи немає порожніх клітинок, що трапляється досить часто. Прослідкуйте, щоб всі рослини були приблизно одного розміру, якщо є нестандартні – попросіть замінити їх. 

   

 • Переконайтеся, що немає хворих рослин, оскільки в центрі касети з-за поганої аерації і нестачі світла розсада значно сильніше уражується хворобами. Особливо зверніть увагу, чи немає на листочках цвілі, не вкрилися чи слизом або якимись плямами нижні частини стебла і бічних гілочок.

   

 • Намагайтеся не купувати повядшую розсаду. Звичайно, може статися, що рослини просто забули полити і після поливу більшість з них оговтається. Але деякі види погано переносять нестачу води, якщо вони виживуть, то будуть сильно боліти, відставати в рості і погано цвісти. Крім того, в'янення може бути пов'язано із захворюваннями, найчастіше – кореневими гнилями. Такі рослини майже напевно загинуть.

   

 • Крім хвороб розсада квітів нерідко пошкоджується шкідниками. Природно, такі рослини будуть гірше розвиватися у відкритому грунті, а якщо їх висадити на балкон, лоджію або залишити на деякий час в кімнаті, то шкідники швидко переселяться на кімнатні рослини. Якщо ви помітили на рослинах будь-яких шкідників, від покупки такої розсади краще утриматися. Але, коли дуже хочеться мати даний вид або сорт, можна спробувати його "вилікувати", відправивши рослина в карантин – подалі від здорової розсади, кімнатних і садових рослин і 2-3 рази (з інтервалом в 5-7 днів) обробивши інсектицидами. 

   

 • Не прагніть купувати великі рослини, вони гірше переносять пересадку. Вибирайте розсаду, яка тільки починає цвісти, з великою кількістю бутонів і одним або кількома розпустилися квітами. Великі, рясно квітучі рослини можна купувати лише у тому випадку, якщо вони знаходяться в окремих, досить великих горщиках чи контейнерах. 

   

 • Вибирайте міцні рослини з міцним стеблом і великою кількістю бічних пагонів (звичайно, якщо таке розгалуження характерно для даного виду). Тонкі, не гіллясті, погано квітнуть стеблинки найчастіше ламаються при висадці або довго залишаються малодекоративными. 

   

 • Придбану розсаду бажано швидше висадити в грунт, однак якщо це зробити неможливо, поставте горщики або касети в досить світле місце (але не під палючі промені сонця). Поливайте рослини помірно, щоб земля була волога, але не занадто сира, інакше при надлишку вологи рослини можуть загнити. Висаджувати розсаду краще в похмуру погоду або ввечері. Якщо погода стоїть суха і спекотна, то нещодавно висаджену розсаду необхідно поливати, а особливо ніжні рослини в перші дні прикривати від сонця.