А ви пробували садити цибулю розсадою?

А ви пробували садити цибулю розсадою?-

Вітаю вас, дорогі читачі та передплатники!

Зізнаюся одразу: посадка цибулі розсадою для мене – питання відкрите і невивчений, зазвичай япросто садила цибулю-сіянку навесні відразу на грядки. Вчора я викопувала першу партію врожаю. Що сказати – деякі екземпляри мене порадували, а інші, відверто кажучи, вкинули в смуток.

Про це розповіла сусідці. Вона запросила зайти в гості. Під навісом у дворі на просушку були розсипані цибулини. Такого я ще не бачила! Різних сортів, білі, жовті, одна в одну! Зі мною поділилися секретом вирощування цього гіркого овоча. А я ділюся з вами. Навесні обов'язково візьму досвід на озброєння!

Початок робіт

А ви пробували садити цибулю розсадою?-

Щоб виростити цибулю розсадним способом, важливо правильно вибрати насіння і сорту. У сусідки добре йдуть Тимирязевский, Даниловський. В останній рік вона садила ще Эксибишен. Посадковий матеріал вона набуває в перевірених фірмових магазинах.

Каже, що тільки так можна ручатися за стовідсоткову схожість. Один 15 грамовий пакетик йде приблизно на 1 кв. метр землі.

Під посіви відводять спеціальний парник, теплицю або використовують дерев'яні або пластикові шухлядки. Зручність такої технології в тому, що зійшли сіянці не вимагають пікіровки, швидко розвиваються і набирають чинності. Їх саджають в початку – середині березня. До травня вони готові до перенесення у відкритий грунт.

Щоб не пошкодити сходи, перед висадкою їх рясно поливають водою. Відразу ж акуратно вибирають, обрізують корені до 2 см і частково – перо. Цибуля приймається краще, якщо кореневу систему вмочити в густу глиняну бовтанку.

Розсаду розміщують у землі на невеликій глибині, витримуючи відстань між сусідніми рослинами близько 7-10 див. Так, щоб на 1 кв. метр площі припадало близько 45-50 цибулин. Зручно розподіляти грядки, в яких рослини висаджені за 3 рядки, на відстані 40 см один від одного.

Сусідка навмисно загущает посіви. Але на початку червня вибирає зайві паростки, тим самим отримує зелену цибулю на продаж.

Нові методи

А ви пробували садити цибулю розсадою?-

Вирощування цибулин спрощується, якщо використовувати технологію групової посадки. Для цього підійдуть спеціальні торф'яні кубики, які розкладає по 10 насінин. Як тільки з'являться сходи, залишають найсильніші 5-8 паростків. Строки посіву та пересаджування залишаються незмінними: березень – початок травня.

Основна умова розбивки грядок теж практично не змінюється: по три рядки з відстанню 30 см, міжряддя – 40 див Кубики відстоять один від одного на 25 див.

Щоб коріння не гнилі, верхні межі торф'яної тари залишають на одному рівні із землею.

Восени цибулю виростає «гронами», його легше прибирати. За словами сусідки, схожим способом вирощують і порей.

Є ще один спосіб вирощування розсади цибулі - в равлику. Про цей спосіб ми вже багато разів розповідали на нашому сайті. З равлики дуже зручно потім висаджувати саджанці на грядку:

Основний догляд за плантацією овоча зводиться до своєчасного поливу, підкормкам. На першому етапі достатньо 5-10 літрів води з розрахунку на 1 квадратний метр раз на два тижні. Як тільки починається формування цибулини, штучне постачання вологою припиняють зовсім.

Не менш важливий вибір грунту. Чим плодородней грунт, тим вище врожайність. Для цього навесні на город сусіди заздалегідь завозять перегній. На стадії зав'язування цибулин рослина потребує підгодівлі. Багато використовують розчин нітрофоски.

У жінок свої секрети

А ви пробували садити цибулю розсадою?-

Ще раз нагадаю: описана мною технологія – поради більш досвідчених городників, ніж я. Впевнена, що сусідка, досить скритна жінка, поділилася не всіма секретами. Але думаю, що мені вдасться ще що-небудь підглянути з її досвіду, і я потім обов'язково поділюся цими секретами з вами.

А як вирощуєте корисний, гіркий овоч ви? Використовуючи традиційний спосіб, або по-новому? Думаю, непогано поділитися досвідом в коментарях. Ми, дачники – городники, повинні підтримувати один одного!

З тієї ж причини прошу порекомендувати статтю друзям в соцмережах. Так можна дізнатися багато корисної інформації. На цьому прощаюся, і дякую за проявлений інтерес. До нових зустрічей!

Ольга Фатєєва

Дата публикации: 6.12.18