В який час прибирати гарбуз і як сприяти її дозріванню

Якщо гарбуза, залишені для дозрівання на грядках, подмерзнут після перших заморозків, то надалі вони будуть передчасно псуватися і погано зберігатися. В районах середньої смуги літо коротке, і окремі сорти цієї культури не встигають досягти повної зрілості до періоду збору врожаю.

В який час прибирати гарбуз і як сприяти її дозріванню -

Звичайно, це не проблема, оскільки овочі прекрасно дозрівають і в домашніх умовах. Однак, важливо знати, що при дозріванні гарбузи на городі, значно зміцнюється імунітет, який захищає її в період зберігання від розвитку можливих захворювань.

Як зрозуміти, що плоди дозріли

Городники, які займаються вирощуванням цього корисного і смачного плоду, знають, що є ряд ознак, за якими можна визначити його повне дозрівання:

  1. Щільна шкірка і чітко виражений малюнок. Якщо натиснути на стиглий плід, на ньому не залишиться поглиблення. Про зрілість також свідчить яскравий колір шкірки, придбає жовтий, оранжевий або коричневий відтінок. Стиглість мускатного гарбуза, має тонку скоринку, визначають за бежевому або світло-коричневого відтінку, який набуває дозрілий овоч. На шкірці стиглої гарбуза є чіткий малюнок.
  2. Тверда плодоніжка. Стебло, на якому знаходиться плід, у період дозрівання стає жорстким і світлим.
  3. Тверда оболонка насіння і міцна м'якоть. М'якоть у стиглих гарбузів досить-таки щільна. Сформувалися насіння покриті товстою шкіркою. Тільки у голосемянных сортів насіння не мають твердої оболонки.
  4. Дзвінкий звук. Визначення стиглості за допомогою постукування по корі схоже з випробуванням на зрілість кавуна. У дозрілих плодів звук повинен бути дзвінким, а не глухим.

В який час прибирати гарбуз і як сприяти її дозріванню -

Характерні ознаки дозрівання

У окремих сортів даної культури стиглість виражається по-особливому. Приміром, на скоринці зрілої Кущовий золотий гарбуза з'являються смуги світло-жовтого кольору. Вітамінна гарбуз набуває бурий відтінок зі світлими плямами, а скориночка Лікувальної гарбуза покривається темною облямівкою.

Період дозрівання можна вирахувати, керуючись наявною інформацією на упаковці з насінням, яка роз'яснює скільки часу необхідно для того, щоб гарбуз повністю поспіла.

Зазвичай в середній смузі Росії в першу чергу (в кінці серпня або на початку вересня) збирають урожай гарбузів, мають тверду скоринку. Потім в середині вересня прибирають великоплідні види. А вже в кінці першого осіннього місяця і до перших заморозків збирають мускатні сорти. У південних районах збирання врожаю проходить на місяць раніше.

В який час прибирати гарбуз і як сприяти її дозріванню -

Щоб плоди швидше поспіли

Щоб уникнути підмерзання овочів на грядці, за 14-20 днів до настання холодних днів з пагонів видаляють всі квіти і роблять прищипування молодих пагонів. Це сприяє тому, що всі необхідні поживні речовини будуть направлятися на розвиток плодів. При наявності великої кількості маленьких гарбузів виробляють їх видалення, щоб більш великі могли вчасно досягти зрілості.

В який час прибирати гарбуз і як сприяти її дозріванню -

Трапляється, що в деяких регіонах навіть при сприятливих погодних умовах плоди не встигають вчасно дозріти. В такому разі треба з квітня вирощувати розсаду у спеціальних ємностях. Після появи на сіянцях 2-3 листочків, їх пересаджують у великі ящики. Якщо дозволяють погодні умови, розсаду висаджують відразу в теплий грунт. Слід пам'ятати, що передчасне висаджування саджанців в непрогрітому землю негативно вплине на розвиток рослини.

Для більш швидкого дозрівання плодів гарбуза можна вирощувати на компостній купі. В таких умовах рослина набагато краще розвивається, завдяки прогріванню і посиленого харчування.

В який час прибирати гарбуз і як сприяти її дозріванню -
В який час прибирати гарбуз і як сприяти її дозріванню -
В який час прибирати гарбуз і як сприяти її дозріванню -
Дата публикации: 7.12.18