Увага! Хімічна атака! Як перемогти шкідників на дачі?

Безумовно, без приводу ніхто не стане вбивати невинних комах. Тому, коли вони з'являються, городники застосовують щадні способи відведення комах від майбутнього врожаю.

Увага! Хімічна атака! Як перемогти шкідників на дачі? -

Але що ж робити у випадку, якщо комахи не розуміють гарного поводження і практично повністю знищують культурні рослини? Або що ж робити, коли інфекція поширюється на всі рослини, і вже немає ніякої надії на її знищення? Вихід є – це хімічні засоби.

Хімічні препарати завжди отруйні. Це означає, що коли вони потрапляють в організм, викликають в ньому незворотні процеси і повністю його знищують.

Отрута «на будь-який смак»

Можна виділити два виду отрути: органічний і неорганічний. Органічний вигляд добувають з рослин, які теж можуть бути отруйні. Тому недооцінювати властивості органічних типів отрути не можна.

Неорганічний отрута повністю складається з хімічних речовин. Слід сказати, що різні види комах реагують на отруту по-своєму: хтось гине, хтось не відчуває особливого ефекту, а інші можуть навіть звикнути до отрути.

Увага! Хімічна атака! Як перемогти шкідників на дачі? -

Якщо виробники мають намір виробляти якісний отрута, то вони не повинні виробляти його в чистому вигляді. Отрута має складатися з безлічі інгредієнтів. До речі, найбільш небезпечний рідкий, а не твердий отрута.

В залежності від ворога, якого потрібно знищити, отрути підрозділяються на наступні види:

 • Зооциди. Засоби проти дрібних тварин (наприклад, щурів).
 • Інсектициди. Препарати проти комах.
 • Акарициди. Отрути проти кліщів.
 • Бактерициди. Спрямовані на знищення бактеріальних захворювань.
 • Фунгіциди. Вбивають грибкові захворювання.

Увага! Хімічна атака! Як перемогти шкідників на дачі? -

Не нашкодь!

Отруту – серйозний засіб, тому до роботи з ним потрібно підходити з особливою увагою.

По-перше, необхідно точно знати, в який час року дозволено використовувати той чи інший отрута. Крім того, потрібно володіти інформацією про його дозування та термін придатності.

Так, забороняється проводити обробку рослин в пору їх цвітіння і за місяць до збору врожаю. Краще всього проводити обробку не в дощ, а в похмуру погоду. Час – ранок або вечір.

Увага! Хімічна атака! Як перемогти шкідників на дачі? -

Припустимо, ви вирішили обробити хімічним препаратом сад. Врахуйте той факт, що, якщо між деревами і чагарниками ростуть відносно низькі культури, – це можуть бути будь-які овочі – то їх слід укрити плівкою.

Ховати отруту потрібно подалі від дітей і домашніх тварин. Не зберігайте отрути біля продуктів харчування, тому що він дуже токсичний. Коли ви обробляєте рослини, стежте за тим, щоб поблизу не перебували діти або тварини.

Само собою зрозуміло, що проводити обробку ділянки слід у рукавицях і одязі, яка захистить вас від негативного впливу хімічних препаратів. Рекомендується надіти респіратор, щоб не вдихати токсичні пари. Отрута повинен негативно подіяти лише на шкідників, а не на вас. Коли ви розпочали роботу, ні в якому разі не пийте, не їжте і не паліть. Після роботи з отрутою, його слід добре сховати в надійному місці. Для цієї мети підійде викопати неглибоку яму і закопати отрута в ній.

На жаль, трапляються ситуації, коли отрута потрапляє в організм людини. В такому разі не можна намагатися чекати «змін» до кращого або лікуватися самостійно. Слід піти на прийом до лікаря.

Увага! Хімічна атака! Як перемогти шкідників на дачі? -

Краще менше, та краще

У ході роботи з отрутами необхідно пам'ятати, що не можна застосовувати його в цілях профілактики. Отруту застосовують тільки тоді, коли більше нічого не допомагає.

Деякі шкідники так влаштовані, що з легкістю звикають і адаптуються до хімічних речовин. Через деякий час отрута не буде чинити на них ніякого уваги. Даний факт також слід брати до уваги.

Отруйні речовини шкідливі не тільки для шкідників, але і для навколишнього середовища і її ареола. Тому рекомендується застосовувати отрута тільки у випадку великої необхідності.

Дуже важливо при обробці дерев враховувати корисне значення комах і птахів, що мешкають на них. При неправильному виборі хімічного засобу, воно буде згубно як для здоров'я людини, так і для інших живих істот.

Увага! Хімічна атака! Як перемогти шкідників на дачі? -

Розраховуємо дозування

Для того щоб не нашкодити рослинам, при обробці їх отрутою, важливо враховувати наступні аспекти:

 1. Гранична норма витрати рідини при обробці молоденького дерева повинна становити два літри.
 2. Якщо дерево вже плодоносить, то норма збільшується: десять літрів.
 3. На кущ смородини вам потрібно півтора літра рідини.
 4. Для аґрусу приготуйте один літр.
 5. Для роботи з малиною необхідно два літри, але не на один кущ, а на десять.
 6. Якщо вам потрібно обробити суницю, нормою буде півтора літра на десять квадратних метрів.

корисні поради

Сама природа подбала про те, щоб рослини допомагали один одному. Якщо поруч з деревами ростуть петрушка, пучки кропу, помідори і хрін, то вони будуть захищати своїх «сусідів».

Увага! Хімічна атака! Як перемогти шкідників на дачі? -
Дата публикации: 7.12.18