Уроки тыквоведения: вирощування гарбуза. Як виростити гарбуза величезними?

Гарбуз часто можна зустріти на городі. Існує досить багато сортів цього продукту, як крихітного розміру, так і гігантських. Ще вони відрізняються за смаком, формою і кольором. Але в будь-якому випадку це смачний і корисний продукт. Зберігати його можна протягом року, при дотриманні всіх рекомендацій.

Уроки тыквоведения: вирощування гарбуза. Як виростити гарбуза величезними? -

Новачки часто задаються питанням, як правильно виростити гарбуз і як її зберігати. Що б результат виправдав всі докладені зусилля, потрібно серйозно поставитися до вибору сорту насіння. Всі сорти можна розділити на такі види:

Звичайна. Її використовують як кормові, харчову і технічну гарбуз. Популярністю користуються такі сорти – Лель, Український багатоплідний та інші. Споживати їх краще восени, потім вони позбавляються цукру і стають не придатними для вживання.

Великоплідна. Поширені сорти - Полевичка, Ждана, Славута. Остання, у свою чергу, володіє великою вагою і в той же час легше за інших. Всі ці сорти невибагливі у догляді, не бояться холодів. Деякі гарбуза можуть досягати 1 тонни. Великоплідної вважається і Руж де Віф, але її смак значно поступається Полевичке. Всю зиму і весну можна насолоджуватися смаковими якостями гарбуза. У цей період в ній міститься максимальна кількість цукру.

Уроки тыквоведения: вирощування гарбуза. Як виростити гарбуза величезними? -

Мускатна. Саме той вид, який володіє найкращими смаковими якостями і широко поширений у городників. Їх можна вживати в їжу без термічної обробки. До них відносяться - Арабатська, Баттернат, Гілея і багато інших. Крім чудових смакових якостей, вони зберігаються тривалий час без втрати смаку. Якщо плоди були зірвані незрілими, то полежавши деякий час вони доспеют. Вживають їх в їжу з середини осені та всю зиму.

Технічні і кормові гарбузи містять малу кількість цукру, тому люди, які хворіють на діабет, можуть вживати дані сорти їжу, не побоюючись за своє здоров'я.

Вирощування гарбуза

Виростити гарбуз нескладно, важливо знати, що вони потребують певних умовах. Найкраще місце для їх росту – удобрений грунт і велика кількість сонячного світла. Але навіть якщо вони будуть рости в тіні, урожай все одно буде. Гарбуз може ужитися з багатьма культурами, але їм значно краще буде рости на відкритій та провітрюваній території. Першу гарбуз прийнято читати найсмачнішою. М'якуш виходить шляхом розростання плацент.

Уроки тыквоведения: вирощування гарбуза. Як виростити гарбуза величезними? -

Для вирощування насіння відбирають із найкращих плодів, тоді і врожай вийде хорошим. Зберігають їх при кімнатній температурі, садити їх можна через 2-3 роки.

Садити гарбузи потрібно коли земля вже досить тепла і пройшла ймовірність весняних морозів. Зазвичай садять гарбуз з кінця квітня і до середини травня, в залежності від погодних умов. Можна, звичайно, посадити її раніше, але повернулися морози або заморозки погублять сходи. Якщо запізнитися з посадкою, гарбуза будуть не солодкими, не соковитими і не придатні до тривалого зберігання. Вони повністю не визріють.

Так само потрібно дотримувати відстань між посадженими насінням. Оптимальне значення – 140х140 див. Цього цілком достатньо, щоб отримати повноцінно розвинена урожай. Але якщо є бажання виростити гарбуз-гіганта, відстань при посадці можна збільшити. В одну лунку краще садити по 2-3 насінини, Щоб підвищити ймовірність схожості. Якщо зійде відразу кілька насіння, потрібно акуратно зрізати ножицями зайві, залишивши тільки один.

Уроки тыквоведения: вирощування гарбуза. Як виростити гарбуза величезними? -

Виривати зайві не можна, так як за такий короткий час вони могли вже сплутати. корінням, і є витягнути один паросток, він може потягнути слабкі корінці всіх інших паростків, що призведе до їх пошкодження, а можливо і загнивання. Сходять, як правило, вони на 5 день після посадки.

Доглядати за гарбузом не складно. До появи головного стебла землю поряд з гарбузами треба прополоти. Надалі доросле рослина буде витісняти бур'яни зі своєї території.

Коли на рослині з'являться плоди, потрібно залишити тільки перших два, решта потрібно обрізати. Вони не будуть такими смачними, як перші, а харчуватися загальною енергією будуть.

Уроки тыквоведения: вирощування гарбуза. Як виростити гарбуза величезними? -

Збирають урожай, як правило, в середині вересня. Погода на вулиці повинна бути сухою. У стиглих твердокорых і великоплідних гарбузів сохне плодоніжка, а у мускатних – твердне кора і проявляються чіткі контури. Плоди зрізаються з плодоніжкою, для цього краще використовувати секатор або ножиці. Гарбуза акуратно переносяться в післязбиральне місце, терміном на два місяці.

За цей час вони остаточно доспеют. Викладають їх в 1-2 шари. Якщо спостерігається похолодання, гарбуза накриваються. У середині листопада їх переносять у місце, де вони будуть зберігатися весь час, що залишився, попередньо гарненько їх перевіривши на відсутність гнилі або інших пошкоджень. Навіть маленький пошкоджену ділянку зможе привести до загнивання всієї купи гарбузів.

Дотримуючи ці не складні рекомендації можна виростити і зберегти відмінний урожай і цілий рік насолоджуватися смачними і корисними плодами.

Уроки тыквоведения: вирощування гарбуза. Як виростити гарбуза величезними? -

 

Дата публикации: 7.12.18
https://домпряжи.рф свитер крупной вязки.