У який час і як збирати урожай картоплі. Ознаки готовності врожаю!

Після того як навесні картопля буде посаджений, його протягом усього літнього доведеться захищати від бур'янів і шкідників, зокрема, від колорадського жука. Робити це непросто, але інакше отримати хороший урожай буде дуже складно.

У який час і як збирати урожай картоплі. Ознаки готовності врожаю! -

І от наступає кінець періоду вегетації, і перед огородником постає питання, коли саме краще всього проводити збір урожаю, вирощеного ним картоплі?

Коли настає час збирати врожай

При вирощуванні пізньостиглих і середнього терміну дозрівання сортів картоплі потрібно враховувати, що вегетаційний період у них досить тривалий. Збір врожаю проводити ще рано в тому випадку, якщо пагони мають насичену зелену забарвлення і відсутні ознаки їх відмирання. У жарку і посушливу погоду картопляні кущі рекомендується систематично поливати, навіть незважаючи на те, що вони ростуть у полі.

У який час і як збирати урожай картоплі. Ознаки готовності врожаю! -

Тільки коли картопля повністю дозріє і бадилля почне в'янути, можна приступати до збору врожаю. Але слід враховувати, що фахівці не радять викопувати картоплю тоді, коли стоїть спекотна погода (більше 25 градусів).

В іншому випадку бульби, що отримали навіть незначні пошкодження, що можуть бути уражені бактеріальними захворюваннями або травмована картоплина почне гнити. Проводити збір урожаю такої культури слід або рано вранці, або у вечірній час по холодку. Денна спека не підходить для цього.

Зберігання

Коли урожай картоплі буде зібраний, настає час вибрати спосіб його зберігання. Слід враховувати, що ранні сорти для цих цілей не підходять. Зберігати можна лише сорти середньопізні та пізньостиглі. Такий картопля відрізняється тривалим періодом дозрівання і має тривалим періодом фізіологічного спокою.

У який час і як збирати урожай картоплі. Ознаки готовності врожаю! -

Бульби даних сортів мають більш високі смакові якості, а ще в них міститься велика кількість сухих речовин. Також вони володіють високою стійкістю до хвороб у період зберігання в порівнянні з ранньостиглими сортами. Ще слід врахувати, що такі картоплини покриває досить тверда і міцна шкірка.

На сьогоднішній день виведені такі ранньостиглі сорти цієї культури, які підходять для тривалого зберігання, наприклад, Слаута: на 35 добу росту з 1 гектара можна зібрати 15-25 тонн картоплі, а в кінці вегетаційного періоду всі 50-70 тонн. З перших днів січня бульби інших сортів, як правило, стають менш смачними, тому що крохмаль, що міститься в них, перетворюється в цукор. Однак ці зміни не стосуються бульб, що належать до сорту Слаута.

У який час і як збирати урожай картоплі. Ознаки готовності врожаю! -

Як заготовити посадковий матеріал

Після того, як урожай картоплі буде зібраний і добре просушений, потрібно подбати про заготівлі посадкового матеріалу для майбутнього року. Багато хто віддає перевагу для цих цілей відбирати маленькі бульби, але чи правильно вони роблять?

Щоб запасти високоякісний матеріал для посадки, ще в процесі росту треба намітити кілька кущиків, що володіють всіма ознаками даного сорту. У таких абсолютно здорових кущів має бути 5-7 пагонів. Викопують картоплю, як тільки відбудеться відмирання бадилля. Якщо у викопаного наміченого куща є однотипні, майже однакової величини картоплини, то тоді їх можна використовувати для посадки в майбутньому сезоні.

Дрібну картоплю в кущі говорить про те, що рослина хворе. Якщо такі насіння відібрати для посадки, то в наступному сезоні урожай буде порівняно низьким і відбудеться виродження сорту.

У який час і як збирати урожай картоплі. Ознаки готовності врожаю! -

Особливості садивного матеріалу

Виродження картоплі спостерігається за фізіологічного старіння або вірусного захворювання. Старіння спостерігається тоді, коли протягом кількох років картоплю розмножують вегетативним способом, а ще на це впливають погодні умови в регіоні, а зокрема, високі температури повітря. У зв'язку з цим на півночі не змінювати посадковий матеріал можна протягом 5 або 6 років, у південних регіонах ― від 2 до 3 років, а в центральних областях ― 3 або 4 роки.

Щоб не допустити виродження картоплі, треба своєчасно купувати свіжі насіння і проводити оздоровлення даної культури. Купувати насіннєву картоплю рекомендується тільки у перевірених продавців або тих, які можуть надати сертифікат якості. В іншому випадку є ризик придбання уражених хворобою насіння.

У який час і як збирати урожай картоплі. Ознаки готовності врожаю! -

Це цікаво

На сьогоднішній день вітчизняні селекціонери вже створили сорти картоплі, бульби у яких мають вкрай незвичайним забарвленням, наприклад, Хортиця і Солоха. Також вони намагаються створити сорт, бульби якого можна буде їсти разом зі шкіркою. Справа в тому, що бульба ділиться на 2 частини: флоэму і ксилему. Найбільшу цінність представляє саме флоема, яка є лушпинням бульби. А під час підготовки картоплі до приготування шкірку обрізають і викидають у сміття.

Ще вчені на даний момент займаються ретельним вивченням інертного крохмалю. Прийнято вважати, що весь крохмаль є дуже шкідливим для здоров'я, а також він сприяє появі зайвих кілограмів.

Проте є інертний крохмаль, при проходженні через органи ШКТ він діє як абсорбент, а точніше, очищає організм від шлаків.

У який час і як збирати урожай картоплі. Ознаки готовності врожаю! -
У який час і як збирати урожай картоплі. Ознаки готовності врожаю! -
У який час і як збирати урожай картоплі. Ознаки готовності врожаю! -
Дата публикации: 7.12.18