У чому особливості сорту томатів Сибірський скоростиглий

Здрастуйте, дорогі дачники та городники-любителі! Яких тільки сортів овочів немає на сьогоднішній день! Одних тільки томатів існують тисячі видів, що відрізняються за типом росту куща, часу дозрівання і способу вживання.

Серед цього величезного різноманіття особливо виділяється томат Сибірський скоростиглий, характеристика та опис сорту якого і виступають темою моєї статті.

Що собою представляє?

У чому особливості сорту томатів Сибірський скоростиглий-

Цей сорт знаходиться в досить поважному віці, адже пройшло вже 58 років з моменту його районування в 1959 році. Селекціонери одержали його, схрестивши гібрид 114 з гібридом 534/1 і зробили наступний індивідуальний відбір. Так з'явився Сибірський томат, який для багатьох городників залишається найулюбленішим.

Це скоростиглий детермінантний сорт, висота стебла якого залежить від способу вирощування. У середньому вона становить 30-90 див рослини характерні сильна облистяність і одночасне дозрівання плодів, причому найбільш великі помідори можна отримати при культивуванні у відкритому грунті.

У чому особливості сорту томатів Сибірський скоростиглий-

Плоди мають округлої або плоскокруглой формою і слабкою ребристістю. Число гнізд в м'якоті варіюється від 5 до 12, маса досягає 110 м, а концентрація сухих речовин – 70%.

Помідори практично ніколи не розтріскуються, мають насичений аромат і традиційний томатний смак. Їх прийнято вживати в сирому вигляді, готувати пюре, соки, пасти та соуси. Відмінними ці томати виходять і в засоленому вигляді.

Сорт прекрасно підходить для вирощування в умовах теплиці і у відкритому грунті. Що стосується урожайності, то в першому випадку вона досягає 9-10 кг з 1 м2, а в другому – 6-7 кг з 1 м2.

Переваги і недоліки сорту

У чому особливості сорту томатів Сибірський скоростиглий-

До перших відносять:

  • гарну і дружну врожайність;
  • стійкість до холодів;
  • універсальність застосування плодів;
  • невибагливість;
  • розтягнутий у часі період плодоношення;
  • стійкість до хвороб, але не до всіх. Це стосується лише бурої плямистості і вірусу тютюнової мозаїки;
  • гарну лежкість. Укладені щільними рядами в ящики з кришками, які плоди можуть зберігатися до 2-х місяців.
У чому особливості сорту томатів Сибірський скоростиглий-

До недоліків відносять моральне старіння сорту. Звичайно, він не здатний змагатися з деякими сучасними сортами по ряду показників, але це суто суб'єктивна оцінка, адже не всі дачники охоче йдуть на експерименти і воліють вирощувати перевірені часом сорти.

Крім того, було б неправильним не попередити, що помідори мають слабку стійкість до фітофтори, сірої гнилі, фузаріозу та альтернаріозу.

Але з усіма цими недугами чудово впораються фунгіцидні препарати. З такими шкідниками, як тля, білокрилка, дротянка та іншими можна боротися за допомогою інсектицидів.

Агротехнічні нюанси

У чому особливості сорту томатів Сибірський скоростиглий-

Кінець першого місяця весни-початок другого – оптимальний варіант для посіву розсади. Насіння заглиблюють на відстань в 1 см, грунт зволожують і затягують плівкою або накривають спеціальною кришкою.

В подальшому грунт потрібно регулярно поливати і підгодовувати, а як тільки розкриється 1-2 справжніх листочка, Сибірський можна пікірувати.

У теплиці томати досягають 90 см в рості і більше, тому їх обов'язково потрібно фіксувати на вертикальній опорі. У відкритий грунт розсаду переносять в кінці останнього весняного місяця або навіть на початку червня, залежно від температури у вашому регіоні.

У чому особливості сорту томатів Сибірський скоростиглий-

Підготуйте слабокислу грунт, удобривши і зволоживши її. Залишайте відстань між кущами в межах 50 см, а між рядами довжина цього відрізка може становити 25-35 див.

Формуйте рослини в три стебла, не забувайте поливати їх після заходу сонця і тільки теплою водою, вчасно внести добрива і розпушуйте ґрунт, видаляйте бур'яни.

Цей низькорослий томат цілком має право зайняти своє почесне місце на вашій ділянці, тим більше відгуків про нього тих, хто садив, достатньо і завжди можна скористатися досвідом інших городників. Поспішайте розповісти про це томаті своїм друзям і знайомим і всім гарного врожаю!

Дата публикации: 6.12.18