Торф: низинний, перехідний і верховий

Величезну частину території Росії займають болота. Були часи, коли їх всі збиралися осушити. Але в природі немає нічого даремного. І навіть болота дають не тільки журавлину. Завдяки їм у нас є торф - найцінніше речовина.

Торф: низинний, перехідний і верховий- Торф: низинний, перехідний і верховий, Сад, город, ділянка, будинок, дача, ландшафтний дизайн, дизайн ділянки, енциклопедія рослин, кімнатні рослини, садово-городні культури, облаштування дачі, ,

Торф - унікальний природний біологічний матеріал. Це органічна порода, яка утворюється природним чином в болотах в результаті розкладання рослин (відмерлих частин листяних і хвойних дерев, чагарників, трав і мохів), в умовах підвищеної вологості і нестачі кисню. Торф містить рослинні волокна, поліпшують водно-повітряний стан грунту; гумінові кислоти, які активують ріст рослин; а також азот, калій, фосфор, кальцій, залізо, магній і інші елементи.

Торф складається з рослинних залишків і мінералів. Рослинні рештки, що лежать на поверхні боліт і отримують атмосферний харчування, утворюють торф верхового типу, а живляться ґрунтовими водами - низинний торф. Між цими двома видами знаходиться шар торфу перехідного. В залежності від віку і кліматичних умов торф має різну ступінь розкладання і колір - від світло-коричневого до коричнево-чорного. Від цих умов залежить його структура, кислотність, вологоємкість, вміст макро - і мікроелементів.

Вносять торф для того, щоб поліпшити ґрунт: зробити її більш або менш пористою, живильної, повітро - і влагоемкой, змінити її щільність і мікробіологічного стану. Але вносити його можна лише після попереднього компостування з гноєм, гнойової рідиною, свіжої рослинною масою, а також мінеральними добривами.

Найбільш універсальний і найпопулярніший - торф низинний. Його застосовують як у чистому вигляді, так і у вигляді різноманітних сумішей.

У нього слабокисла або близька до нейтральної реакція середовища (pH 5,5-7,0), в ньому міститься багато органіки (близько 70%) і досить основних поживних елементів.

Низинний торф використовується для поліпшення самих різних ґрунтів - від піску до важких суглинків і глин. Він насичує мінеральну частину ґрунту органікою і поживними елементами, сприяє поліпшенню фізичних властивостей ґрунтів (пов'язує піски і розпушує глини), не підкислює реакцію ґрунтового розчину і т. д.

При безпосередньому контакті з повітрям низинний торф як би всихає, а це призводить до втрати органіки і деяких поживних елементів.

Щоб це запобігти, низинний торф викладають на поверхню ділянки шаром близько 10 см, а потім грунт відразу ж ретельно перекопують на глибину 20-25 см, рівномірно змішуючи торф і грунт. Втрати органіки таким чином зводяться до мінімуму, а ґрунт виходить однорідною.

Перехідний торф схожий на низинний: у нього середньо - та слабокисла реакція середовища (рн 3,2-4,6), в ньому досить багато поживних речовин і мікроелементів. Тільки органічні речовини розкладаються в ньому менш активно.

Верховий торф також називається сфагновим, тому що в його складі переважає сфагновий мох. Його відмітні особливості - сильнокислая реакція середовища (pH 2,6-3,2), низька ступінь розкладання і невисокий вміст мінеральних елементів. Верховий торф - довговічний і ефективний фільтр. Він може бути відмінною основою тепличного грунту.

Дата публикации: 1.05.17
http://www.smartbrief.ru требуются промоутеры на раздачу листовок.