Топ кращих порад для лікування хвороб солодкого перцю

Любителям городу завжди приємно бачити, якими сильними і красивими ростуть посаджені ними культурні рослини. Однією з улюблених і, більш того, корисних культур є солодкий перець.

Топ кращих порад для лікування хвороб солодкого перцю -

Багато городники вирощують перець в домашніх теплицях з метою отримання дійсно багатого врожаю. Слід зауважити, що, на жаль, теплиця не завжди може вберегти перець від різного роду захворювань. Для того щоб допомогти хворому перцю, слід розрізняти характерні для нього хвороби і способи їх усунення.

Перець покаже, де в нього болить

Якщо перець росте в теплиці, то його не може минути наступна ситуація: при високих температурах, що характерно для літа, теплиця дуже сильно нагрівається, відбувається збільшення вологості повітря і, як наслідок, перець піддається негативному впливу.

У перцю, як і у людини, можуть з'являтися сліди від опіків. І якщо у людини опіками вважаються почервоніння шкіри, то у перцю це ледве помітні цятки. Цятки зазвичай світлі, але вони видні на шкірі даного овоча. Опіки можуть отримати і листя перцю.

Топ кращих порад для лікування хвороб солодкого перцю -

Для того щоб уникнути повішеною вологості повітря в теплиці, слід:

  • регулярно провітрювати приміщення;
  • видаляти непотрібну бадилля перців.

Ці поради слід виконувати для профілактики сірої хвороби. Сіра хвороба – поразка пошкоджених ділянок покриву перців з-за впливу вологих суцвіть або листя.

Топ кращих порад для лікування хвороб солодкого перцю -

Грибок, але не в лісі

З-за підвищеної вологості повітря у перцю можуть спостерігатися наступні види грибкових захворювань:

  • біла гниль;
  • сіра гниль;
  • альтернаріоз.

З метою порятунку свого врожаю від грибка, досвідчені городники своєчасно звільняють перець від плодів з видимими ушкодженнями, вологих квіток і листя, знищують хворі рослини.

Топ кращих порад для лікування хвороб солодкого перцю -

«Дивовижним звіром» для багатьох дачників став так званий Passalora capsicicola (Cladosporium capsici). Такий вид грибкових захворювань не вдасться сплутати ні з чим іншим: на нижніх листках з'являються сірі плями. Для того щоб запобігти поширенню грибка на здорові плоди, слід обробляти частина рослини, що знаходиться ближче до грунту, з допомогою фунгіцидів. Важливо розуміти, що така напасть, як грибок, поширюється дуже швидко.

Грунт з неприємними сюрпризами

Будь-грунт може стати не зовсім корисним для рослин, якщо тривалий час у ньому буде рости одна і та ж культура. Це стосується і перцю. Такі хвороби, як фузаріоз і фітофтороз, з'являються, якщо перець висаджується на одному і тому ж місці.

Як же розпізнати, що рослина уражена такими захворюваннями? Листя перцю будуть в'янути, що в подальшому призведе до загибелі рослини. З метою знищення ґрунтових хвороб використовують хімічну обробку диметоморфом.

Топ кращих порад для лікування хвороб солодкого перцю -

Вірусні хвороби

Найбільш поширеним вірусом є вірус бронзової плямистості листя томатів. Розпізнати його можна з поглибленим лініях на ще незрілих плодах. Саме в ці лінії і проникає вірус.

Інші види вірусів – вірус картоплі та огіркову мозаїку практично неможливо визначити в силу великої кількості ознак. Але, якщо ви помічаєте шорсткість плодів перцю – це, швидше за все, огіркова мозаїка. Якщо ж плоди перцю нагадують залежаний картопля – перед вами вірус картоплі. Всі віруси викликають комахи, в тому числі і мурахи. Виходячи з цього, слід знищувати саме цих шкідників.

Топ кращих порад для лікування хвороб солодкого перцю -

Бактерії викликали?

До нещастя, перці схильні гнилі. Дуже прикро, якщо плоди перцю починають гнити. Швидше за все, мова йде про мокрої гнилі даного овоча. Перці дуже чутливі до цього захворювання, тому необхідно проводити відповідну профілактику: використовуйте препарат Miedzian 50 WP. За інструкцією перше обприскування проводять в період цвітіння перцю, а друге – по закінченню цвітіння.

Як і у випадку з грибком, важливо знищувати пошкоджені плоди рослин, щоб не допустити потрапляння в них вірусів і бактерій.

Топ кращих порад для лікування хвороб солодкого перцю -

Перець всім на радість!

Якщо ви хочете, щоб перець ріс великим, соковитим, міцним і, найголовніше, здоровим, вам необхідно виконувати наступні вимоги:

  • допускати у теплицю потрапляння свіжого повітря;
  • підтримувати в теплиці приблизну вологість повітря, яка буде дорівнювати шістдесят чи сімдесят відсотків;
  • поїти перець препаратами, які активізують його зростання і забарвлення;
  • не забувати про підгодовування перцю, яке необхідно здійснювати у початку другого місяця літа і не завершувати до початку вересня. Підгодовувати рослини треба по одному разу в два тижні;
  • використовувати препарати для перцю з високим вмістом кальцію. Причина такого вибору полягає в тому, що гниль і відповідні їй захворювання бояться препаратів з додаванням кальцію.

Можна виростити сильний і здоровий перець, приносить величезний і такий бажаний урожай, виконуючи ці нехитрі поради.

Топ кращих порад для лікування хвороб солодкого перцю -
Дата публикации: 7.12.18