Томати черрі

Томати черрі отримують все більше поширення не тільки в великих господарствах, але і на дачних ділянках. Крім яскравого смаку і забарвлення, вони привертають садівників всього світу декоративністю куща і стійкістю в культурі

Томати черрі- Томати черрі, Сад, город, ділянка, будинок, дача, ландшафтний дизайн, дизайн ділянки, енциклопедія рослин, кімнатні рослини, садово-городні культури, облаштування дачі, ,

Томати «Черрі» – це узагальнена назва групи сортів і гібридів помідорів з плодами масою до 25-30 р. Початком цього популярного селекційного напрямку став проект «Хазера Генетикс» (Hazera Genetics), лідируючої ізраїльської насіннєвої компанії. Основним завданням, поставленим перед вченими (Haim Rabinowitch, Nachum Kedar), що працювали в проекті, було одержання рослин-томатів з поліпшеним смаком плодів і стійких до спеки і посухи, характерних для місцевого клімату. Результатом робіт стало створення у 1973 р. першого сорту «Черрі» з мініатюрними плодами. Свою назву ця різновид томатів отримала від слова «cherry» (з англ. «вишня»), за подібністю плодів.

Від звичних нам сортів і гібридів томати черрі відрізняються не тільки розмірами, але і дружним дозріванням, стійкістю до розтріскування і тривалістю періоду плодоношення. У середньому на кожній кисті по черзі дозріває по 16-20 плодів, а сама довжина кисті може перевищувати 100 див. В залежності від сортових характеристик форма може бути кулястої, краплеподібними, овальної або подовженої, а колір – жовтим, рожевим, зеленим, оранжевим або червоним.

На сьогодні в культурі налічується більше 100 різних сортотипів томатів черрі: є як високорослі (1 м і вище), так і низькорослі (близько 40 см) рослини, придатні для вирощування в контейнерній культурі. Сорти, які можна вирощувати вдома, зазвичай продаються з позначкою «для балкона або лоджії. Дуже красиво низькорослі томати черрі виглядають в підвісних кашпо. Тільки для посадки в кашпо бажано вибирати сорти і гібриди з самими дрібними плодами.

Томати черрі- Томати черрі, Сад, город, ділянка, будинок, дача, ландшафтний дизайн, дизайн ділянки, енциклопедія рослин, кімнатні рослини, садово-городні культури, облаштування дачі, ,

Як і свої більш великі родичі, томати черрі поділяються на: індетермінантні, детермінантні, полудетерминантные, і їх вирощують як у відкритому грунті, так і в теплицях. 

Вирощують їх як і звичайні томати. А ось прибирання врожаю більш розтягнута у часі: починають її з моменту дозрівання перших плодів і проводять з частотою раз-два в тиждень. Цікава особливість: черрі збирають тільки повністю дозрілими. При дозаривании плоди не добирають солодкість, характерну для сорту. При запізненні із збиранням вони можуть розпочати обсипатися.

Крім декоративності, томати черрі володіють високою дієтичною цінністю – відсоток сухих речовин (цукрів, вітамінів, антиоксидантів) в них майже у 2 рази більше, ніж у великоплідних томатах. Як і звичайні помідори, черрі містять вітаміни А, РР, Е, С і групи В, невелику кількість органічних кислот, вуглеводів, жирів і білків, з мікроелементів – калій, фосфор,натрій, залізо, кальцій, фтор, хром і бор. Крім того, помідорсприяє кращому засвоєнню організмом вітаміну D, тому його рекомендується вживати перед виходом на вулицю. Дієтологи рекомендують вживати черрі при занепаді сил і поганому настрої, так як  сприяють виробленню в організмі «гормону щастя» серотоніну. Томати черрі підходять як для свіжих салатів, так і для цільноплідної консервування. Деякі сорти навіть можна сушити.

Популярні і нові сорти томатів черрі

Томати черрі- Томати черрі, Сад, город, ділянка, будинок, дача, ландшафтний дизайн, дизайн ділянки, енциклопедія рослин, кімнатні рослини, садово-городні культури, облаштування дачі, ,

Намисто, «Гавриш» 

Характерна особливість групи сортів Намисто – неймовірно рясне і дружне плодоношення. В цю пору рослини дуже декоративні – невеликі цукрові «вершки» у численних кистях по 20-30 плодів щільно покривають високорослі кущі. Плоди масою 25-35 р, смарагдово-шоколадні, рожеві або помаранчеві, володіють дивними смаковими якостями, дозрівають на рослині через 110-120 днів після появи сходів. Самі рослини індетермінантні (з необмеженим ростом), рекомендуються для теплиць і плівкових укриттів. Сорти з групи Намисто – відмінний вибір для господинь, які мріють приготувати яскраві свіжі салати і апетитні закуски і різнокольорові консервовані асорті.

Коктейль, «Євро-Насіння» 

Ультраранній сорт – перші плоди готові до збору вже через 70-75 днів! Рослини досягають у висоту 2,3 м. Кисті рясні, в одній – до 30 щільних помідорів насичено-червоного кольору. Помідори не розтріскуються і чудово підходять для всіх видів консервування, але головне їх достоїнство – вони дуже смачні, солодкі, ароматні, з високим вмістом цукрів. Сорт характеризується одночасним дозріванням плодів у китиці і тривалим періодом плодоношення. Здатний зав'язувати плоди при високій вологості повітря і перепадах температури, володіє комплексною стійкістю до хвороб томатів.

Солодкий фонтан F1, «Агрофірма Пошук» 

Головне достоїнство гібрида – велика кількість смачних гарних плодів. Солодкий фонтан F1 – ранньостиглий, врожайний, індетермінантний гібрид для захищеного грунту. Вимагає підв'язки і формування. Період від сходів до початку плодоношення – 95-100 днів. Плоди червоного кольору з відмінним смаком, еліптичні, гладкі, середній щільності, масою 18-20 р. Гібрид стійкий до фузаріозного в'янення. Рекомендується для вживання у свіжому вигляді та консервування.

Томати черрі- Томати черрі, Сад, город, ділянка, будинок, дача, ландшафтний дизайн, дизайн ділянки, енциклопедія рослин, кімнатні рослини, садово-городні культури, облаштування дачі, ,

Чудо-гроно F1, «Євро-Насіння» 

Диво-гроно F1 – справжнє солодке ласощі! Гібрид відрізняється високою енергією росту, плодоносить до осені

і стійкий до комплексу хвороб і різних погодних стресів. Перші плоди готові до збору вже через 90-95 днів. Рослини потужні, з добре виконаними складними китицями. Кожна зав'язує до 50 округлих, яскраво-червоних плодів масою до 20 р. Помідори дуже солодкі, соковиті, з дивовижним смаком і ароматом. Вони досить міцні і добре зберігаються, підходять для різних салатів, дієтичного харчування, прикраси страв та всіх видів консервування, особливо цільноплідної.

Солодка зустріч, «Агрофірма Пошук»

Середньостиглий детермінантний сорт для вирощування під плівковими укриттями. Вимагає підв'язки і формування. Період від сходів до початку плодоношення – 95-100 днів. Плоди дрібні навіть за мірками томатів черрі – всього 17 г, зате з відмінним

смаком, округлі, гладкі, середній щільності. Сорт стійкий до фузаріозного в'янення. Рекомендується для споживання у свіжому вигляді і цільноплідного консервування.

Синя гроно F1, «Русский Город» 

Індетермінантний середньостиглий гібрид з плодами, граючими на сонці всіма відтінками блакитного та синього кольорів! Плоди округлі, вирівняні, масою 25 г не тільки екзотично-декоративні, але і дивно корисні завдяки підвищеному вмісту в шкірці антиоксидантів – антоціанів. М'якоть червона, соковита, смачна. Гібрид підходить для вживання у свіжому вигляді, для приготування салатів і консервування. Можна вирощувати як в теплиці, так і у відкритому грунті.

Томати черрі- Томати черрі, Сад, город, ділянка, будинок, дача, ландшафтний дизайн, дизайн ділянки, енциклопедія рослин, кімнатні рослини, садово-городні культури, облаштування дачі, ,

Полуничка F1, «Русский Город»

Індетермінантний гібрид з красивою і оригінальною серцеподібної або «полуничної» формою плодів. Томати зібрані у витончені рівні кисті за 18-30 штук. Кисті з плодами мають настільки привабливий вигляд, що при правильної підв'язці з успіхом можуть бути використані для прикраси саду. Дуже солодкі і смачні плоди масою 20-30 г випереджають за вмістом цукрів багато з раніше відомих томатів черрі. Завдяки привабливому кольором і аппетитному увазі вони так і просяться, щоб їх швидше спробували!

Вишенька, «Дім насіння»

Ранньостиглий (період від сходів до початку плодоношення – 90-100 днів), високоврожайний сорт для вирощування в плівкових теплицях. Індетермінантний, заввишки до 2 м. Перше суцвіття – над 8-9 листом, кисть складна, містить 12-20 червоних, округлих, дуже солодких плодів масою 20-25 р. Сорт дає стабільний урожай в несприятливих кліматичних умовах. Підходить для свіжого споживання та консервування.

Золота розсип, «Дім насіння»

Ранньостиглий (період від сходів до початку плодоношення – 90-100 днів), високоврожайний сорт для вирощування в плівкових теплицях. Рослина індетермінантна, висотою до 2 м, слабооблиственное. Перше суцвіття – над 8-9 листом, кисть складна, містить до 20-25 плодів, масою 20-25 р. Плоди дуже солодкі, смачні, чудово виглядають в салатах. Сорт дає стабільний урожай.

Томати черрі- Томати черрі, Сад, город, ділянка, будинок, дача, ландшафтний дизайн, дизайн ділянки, енциклопедія рослин, кімнатні рослини, садово-городні культури, облаштування дачі, ,

Минибел, Агрофірма «СеДеК» 

Цінність сорту: невибагливість, витривалість до недостатнього освітлення, декоративність.

Скоростиглий сорт для вирощування у відкритому грунті і під плівковими укриттями, на балконах і лоджіях, а також в кімнатних умовах. Період від сходів до початку плодоношення – всього 89-96 днів! Сама рослина компактна, висотою 30-40 см, з численними невеликими плодами «на один укус», солодкими з невеликою кислинкою, масою 15-25 р. Не вимагає пасинкування.

Рекомендується для використання в свіжому вигляді, консервації та додавання до шашликів.

Солодка гроно золота, Агрофірма «СеДеК» 

Цінність сорту: стійкість до несприятливих умов вирощування, суперобильное і тривалий плодоношення і відмінні смакові якості. Ранньостиглий сорт для вирощування у захищеному грунті, період від сходів до початку плодоношення – 90-100 днів. Рослина індетермінантна, середньоросле, до 1,5 м, слабооблиственное, вимагає пасинкування. На кожній китиці формується за 20-30 солодких жовтих плодів грушоподібної форми, масою 25-30 р. Рекомендується для вживання у свіжому вигляді, прикраси страв, ущільнення у банках та для приготування солодкого соку.