Томат Алсу – низькорослий надійний сорт для відкритого ґрунту

Вирощуванням томатів захоплюється практично кожна людина, що має присадибну ділянку. Щорічно селекціонерами виводиться безліч нових сортів улюблених усіма помідорів і деколи буває не просто зупинити свій вибір на одному, більше підходить вам. Чимало російських городників віддає перевагу сортам, виведених вітчизняними фахівцями.

Пропонуємо звернути увагу на томат Алсу, характеристика та опис сорту якого вказує на можливість розведення практично у всіх географічних широтах нашої країни – від півдня до Сибіру та Уралу.

Опис культури

Томат Алсу – низькорослий надійний сорт для відкритого ґрунту-

Томат Алсу вважається ранньостиглим, повноцінним сортом, тому можна самостійно заготовляти його насіння Готові плоди дозрівають до 95 дня після посадки насіння.

Характеристика цього сорти томатів:

 • вид детермінантний;
 • дорослий кущ низькорослий;
 • утворює прості суцвіття, мають зчленування;
 • форма томатів серцеподібна, має глянсовий відлив;
 • колір зрілих помідорів яскраво-червоний, або з малиновим відтінком;
 • вага плодів від 250 до 450 грамів;
 • кисті – 2-5 томатів різного розміру.

Смакові властивості томатів Алсу відмінні. Відгуки, хто садив раніше помідори цього сорту, рекомендують використовувати овочі в салатах, соковарении, консервуванні. Любителям солодкуватих помідорів такий сорт сподобається. Кисловатость, притаманна багатьом томатам, повністю відсутня у сорту Алсу.

М'якоть має кілька гнізд, кількість насіння невелике. Шкірочка тонка і щільна, що дозволяє зберегти цілісність визрілого плода. Добре транспортується, користується попитом на ринку. Зберігати зрілі плоди у прохолодному місці можна до 3-х тижнів.

Переваги і недоліки сорту

Томат Алсу – низькорослий надійний сорт для відкритого ґрунту-

Основні переваги томатів сорту Алсу:

 • стійкість до хвороб;
 • висока врожайність;
 • витривалість в періоди природних катаклізмів у вигляді ранкових заморозків або посухи;
 • стійкий до фітофтори.

Існують і слабкі сторони даного різновиду помідорів:

 1. Молода розсада може виглядати слабкою по відношенню до саджанцям інших сортів.
 2. Кущ потребує підтримки. Висаджену розсаду з перших днів зміцнюють підтримуючої опорою.
 3. Консервують томати тільки в розрізаному вигляді – з-за великих розмірів.

Вирощування

Томат Алсу – низькорослий надійний сорт для відкритого ґрунту-

Розглянемо особливості вирощування томатів сорту Алсу. Оскільки помідори не примхливі, вони однаково підійдуть для відкритого грунту і для теплиці. Головною умовою вважається дотримання декількох початкових етапів у підготовці насіння:

 1. Відсів здорових насіння від непридатних до посіву. Для цього насіння поміщають у посудину з водою кімнатної температури, і протягом невеликого проміжку часу здійснюється спостереження за їх поведінкою. Деякі зернятка активно спливають, частина насіння залишається на дні. Піднялися на поверхню посудини насіння будуть вважатися непридатними до проращиванию.
 2. Потім відібране насіння поміщається для обробки в слабкий розчин марганцівки на півгодини. Через певний час насіння промиваються.
 3. Тривале вимочування. Процес подальшого вимочування вимагає 12-годинного проміжку часу.

Деякі овочівники обходять такий спосіб підготовки насіння сорту Алсу до посадки, хоча, таким чином, закладаються основи імунітету майбутніх рослин.

Висівають насіння в середині березня. Рекомендується використовувати для розсади грунт, з осені зібраний у власному городі. Так рослина відчуває менший стрес при пересадці, оскільки вулична земля за своїми характеристиками схожа з тією, в якій розсада розвивалася в домашніх умовах.

Немає жорстких вимог у вирощуванні саджанців в окремих склянках. Деякі городники не пікірують томати Алсу, проращивая рослини в загальній ємності. Перші сходи з'являються на п'ятий день після посіву. Слід оберігати розсаду від протягів. В іншому випадку стебло починає тягнутися, і саджанці виявляться тонкими і ослабленими.

Після закінчення 2 місяців розсада буде готова до вирощування на вулиці. Для цього помідори протягом тижня гартують, періодично виносячи на вулицю на 1-2 години, або на кілька днів ємності з розсадою залишають в теплиці. Висаджують рослини, дотримуючись дистанцію між рядами. Оптимальна відстань від кожного саджанця 40-45 см

Догляд за посадками

Томат Алсу – низькорослий надійний сорт для відкритого ґрунту-

Подальший догляд за рослинами подібний догляду за іншими різновидами помідор. Вам необхідно виконувати наступні дії:

 • забезпечувати регулярний полив (щотижня);
 • періодично підв'язувати стебло і пасинкувати гілки;
 • прибирати бур'яни і рихлити ґрунт;
 • підгодовувати рослини.

Турботливий овочівник отримає гідну винагороду за свою працю у вигляді відмінного і смачного врожаю помідорів сорту Алсу.

Дата публикации: 6.12.18