Створюємо пряний город: крок за кроком. Як виростити великий урожай?

Для вирощування пряних трав буде мало просто посіяти, удобрювати, поливати. Та одного бажання не вистачить, щоб перетворити свій маленький ділянку в справжній, пряний і квітучий город. У цій статті ви познайомитеся з усіма хитрощами, які зможете використовувати для отримання пряного врожаю найкращої якості.

Створюємо пряний город: крок за кроком. Як виростити великий урожай? -

Не садіть в цветниковую землю

Більшість не знають, однак грунт для клумб з квітами не згодиться для висадки пряних трав. Вона надто багата азотом, фосфором і калієм, що піде на шкоду вашим рослинам. Для частини трав необхідна земля, з добавкою мінерального піску. Наприклад, до лавовому дуже добре пристосовуються трави з Середземномор'я (розмарин, базилік, паприка). Для інших видів трав (орегано, петрушка) дуже важливо наявність вапна.

Звичайно, для кожної рослини існують якісь особливості вирощування, а також свої вимоги до грунті. Тому для початку варто подумати, що саме ви будете плекати, щоб правильно підготувати землю.

Не садіть різні рослини на грядці

Не варто висаджувати трави різних видів на одній гряді. А все тому, що є рослини, які не приживаються разом. Базилік, наприклад, не садять з мелісою. Чебрець не сумісний з майораном. Справа в різних умовах для зростання. Меліса чудово росте при зниженій температурі і високій вологості навколишнього середовища, базиліку ж віддає тепло. Уважно вивчіть переваги у кожної рослини, перш ніж приступити до посадки.

Створюємо пряний город: крок за кроком. Як виростити великий урожай? -

Висаджувати рослини з однотипними вимог на різних грядах

Для отримання трав хорошої якості потрібно дотримуватися одного правила: не висаджувати поблизу рослини з одними умовами для вирощування. Один із саджанців точно не виживе, оскільки інший забере з ґрунту більшу кількість поживних речовин, залишивши сусідові недостатньо для зростання. Заздалегідь дізнайтеся, які рослини ви посадіть поруч, а яким краще рости окремо.

Петрушка - любителька переміщень

Кожен рік петрушці знадобиться нова грядка, принаймні, якщо вам потрібно, щоб вона дала хороший врожай. Тому не повертайте петрушку на її минулорічне місце. Справа в тому, що в навколишньому рослина землі заводяться нематоди – черв'яки, серйозно шкодять вашій рослині. На попередньому місці ви зможете висадити петрушку тільки після чотирьох років. Це єдине правило, в іншому петрушка некапризна і чудово пристосовується до різних умов.

Створюємо пряний город: крок за кроком. Як виростити великий урожай? -

Існують обмеження для висадки базиліка

Рослина тягнеться вгору (стебла дуже витягуються, що призводить до обпадання листя). Щоб уникнути цієї серйозної проблеми, необхідно регулярно обривати кінці пагонів, але тільки не позбуватися від всіх листків без розбору! Тільки так ви сприятимете появі нових пагонів, в іншому випадку рослина не виживе. Також, незважаючи на любов до базиліка воді, він все ж гостро реагує на її надлишок. Навколишнє рослина земля повинна бути чимось середнім – не сухий однак і з вологою не переборщіть.

Правила поливу розмарину

Розмарин дуже теплолюбива рослина, яка дуже чутливо до перезволоження. Найкраще місце для цієї трави – це сад. Там він зможе сам ввібрати необхідний для росту водний обсяг. В не сильно гарячі дні краще утриматися від поливу.

Якщо ви збираєтеся вирощувати розмарин будинку в горщику, переконайтеся, що він правильної форми. Якщо зайвій воді нікуди діватися, рослина не приживеться: в горщику без дірок на дні трава не зможе рости. Підберіть горщик з великим числом отворів для виходу зайвої вологи.

Створюємо пряний город: крок за кроком. Як виростити великий урожай? -

Чим удобрювати шавлія

Шавлія – досить плодоносна рослина, швидкоросле, з великою кількістю паростків, для чого необхідно простір. Коли удобрюєте його треба краще придивитися. Для рослини ніяк не підійде свіжий гній, як і повні добрива у перевищують норму кількостях. Правильним варіантом буде використання лише повністю разложившееся добриво. При цьому способі рослина дасть не менш щедрий урожай і не постраждає в процесі росту.

Тонкощі для вирощування цибулі

Лук-різанець, або шнитт-лук, з тих рослин, які ростуть дуже швидко і дають велику кількість плодів, однак потрібно дотримуватися нескладних правил. Цей лук ніколи не варто залишати без нагляду. Навесні його обов'язково потрібно розділити. Тому що якщо кущі постійно не робити менше, пір'я будуть ставати дуже тонкими, зупиняться у зростанні і в підсумку виросту абсолютно позбавленими смаку. Ділити кущі потрібно мінімум раз на триріччя, за допомогою лопати, викопуючи невеликими купками і ножем позбавляючись від прикореневого кома.

Після корінці повертаються назад в грядку. Необхідно це враховувати і при вирощуванні будинку в горщику. У ньому повинно бути достатньо місця, щоб цибуля дала хороший врожай.

Створюємо пряний город: крок за кроком. Як виростити великий урожай? -
Створюємо пряний город: крок за кроком. Як виростити великий урожай? -
Дата публикации: 7.12.18