Сортові особливості голландського гібрида огірків Гуннар f1

Новий голландський гібрид (від компанії Enza Zaden, клас насіння - Еліта) під назвою Гуннар f1 (Gunnar f1) відрізняється особливо високою врожайністю і ранніми смачними плодами, з-за чого був сміливо названий фермерами і садівниками «найбільш перспективним» сортом цього сезону. Огірок гуннар ф1 на сьогодні найбільш затребуваних сорт для масового вирощування в комерційних цілях.

Опис рослини і плодів

Сортові особливості голландського гібрида огірків Гуннар f1-

Опис сорту каже, що першокласний урожай вирівняних за розмірами зеленцов відмінно зберігає товарний вид і не псується при транспортуванні, має насичений зелений колір плодів від 12 до 15-ти сантиметрів у довжину кожен.

Цвіте за жіночим типом, а сама рослина є партенокарпическим, зав'язі букетного типу, з одного очка може зрости від 2 до 4 зеленцов у відкритому грунті і до 6-8 штук в теплиці.

Сортові особливості голландського гібрида огірків Гуннар f1-

Серед головних достоїнств цього сорту виділяють соковитий і ніжний смак, здоровий врожай і витривалість самої рослини. У разі переростання огірки не стають бочкоподібними на відміну від інших сортів, огірки у візуальному ряді рівні і майже однакові. Зеленці не гірчать ні при яких умовах. Шкірка покрита численними горбиками – видно на фото.

Сортові особливості голландського гібрида огірків Гуннар f1-

Характеристика сорти огірків гуннар також вказує на наступне:

 • Відгуки овочівників, вирощують Гуннар f1 вже третій рік, інформують, що плоди відрізняються гарною лежкістю – до 2-х тижнів.
 • Транспортування в ящиках не призводить до пошкодження врожаю.
 • Рослини відмінно почувають себе і у відкритому грунті. При вирощуванні через розсаду перших плоди на грядках можна отримати в кінці травня.
 • Виробник насіння стверджує, що рослини володіють високою стійкістю до борошнистої роси, кладоспоріозу, пожовтіння судинної сітки, звичайної огіркової мозаїки.

Кущ компактний, бічні пагони короткі, що істотно спрощує догляд. Якщо огірки вирощувати шпалерою, бічні пагони рекомендується зрізати регулярно, в ранковий або вечірній час. Стебла у гібрида товсті, добре нарощують зелену масу. Рослина вимагає хорошої освітленості – в півтіні врожайність знижується.

Особливості вирощування

Сортові особливості голландського гібрида огірків Гуннар f1-

Особливих забаганок щодо вирощування цього гібрида немає: він стійкий до коливань температур і різних погодних умов, а також прекрасно себе почуває при звичайному догляді.

Технологія вирощування в теплицях і відкритому грунті аналогічна інших сортів:

 1. Гібрид підходить для отримання раннього врожаю в теплицях, що обігріваються, а також, для вирощування у другому і навіть третьому обороті в теплицях з використанням високих гряд.
 2. Сівба на розсаду проводиться при температурі грунту не менше 21 градусів, повітря 25-26. Після появи сходів температура повітря знижується до 20 градусів. Перед пересадкою в теплицю або відкритий грунт проводиться загартовування зі зниженням температури ще на 2-3 градуси.
 3. Оптимальна глибина закладення насіння – 2 див.
 4. Вітається щоденний вечірній полив, що позитивно позначається на ранній врожайності – вже на 35 день перші огірки будуть готові до збирання.
 5. Єдина особливість догляду, дуже корисна для цього сорту – використання добрив і добавок з великою кількістю мінералів.

Сортові особливості голландського гібрида огірків Гуннар f1-

Підживлення складами типу Кальцинит, Гумат, Радифарм, Магнисал проводиться мінімум 5 разів за сезон:

 • через 4-5 днів після пересадки на постійне місце вирощування;
 • під час прищипування точки зростання, коли довжина основної батоги досягне висоти шпалери + 5 аркушів вище (верхівку треба накрутити на шпалеру);
 • при появі перших плодів;
 • 2-3 рази в період масового плодоношення.

Важлива рекомендація від виробника: обов'язково треба засліплювати п'ять нижніх вузлів – якщо цього не зробити, рослина не зможе дати повний урожай, а заявлена врожайність гібрида Гуннар f1 становить до 23 кг зеленцов відмінної якості з 1 квадратного метра грядки.

Відгуки фермерів, які займаються тепличним вирощуванням огірків на продаж, відзначають високу якість і гарантованість врожаю. Гідрид Гуннар f1 названий поліпшеним аналогом іншого відомого гібрида цієї фірми – Герман f1, але з більш високою врожайністю і стійкістю до несприятливих умов.

Дата публикации: 6.12.18