Швидка допомога овочевим культурам на грядці. Корисна порада!

На жаль на плечі овочівника, крім посадки та догляду за рослиною, лягають турботи по боротьбі з шкідниками та захворюваннями, атакуючими овочеві культури. Як правило кожній рослині властива своя хвороба, з-за нестачі поживних речовин у грунті, погодних умов і особливостей сорту.

Швидка допомога овочевим культурам на грядці. Корисна порада! -

Борошниста роса-грибкове захворювання, сімейства гарбузових. Проявляється білим або блідо-рожевим нальотом на листках, після чого вони згортаються. Розповсюджується хвороба, при надмірному поливі, в сезон рясних дощів.

Існують сорти та гібриди огірків, гарбуза і кабачків, стійких до захворювання.

Один з кращих засобів боротьби з борошнистою росою, колоїдна сірка. 100гр сірки розчиняють у відрі води, двічі проціджують крізь щільний шар марлі, і обприскують уражене рослина.

Мідянка або антракноз. Грибкова хвороба, швидко поширюється при вологому повітрі, в дощовий сезон. Характерна жовтими і бурими плямами на стеблах і листках гарбузових рослин. З часом уражені ділянки сохнуть, тріскаються утворюючи діри.

Захворіла рослина поливають під корінь, виключаючи попадання води на листя. Насіння вимочують у розчині золи з водою, на 1л 20 гр. порошку.

Швидка допомога овочевим культурам на грядці. Корисна порада! -

Асхохитоз ще одне грибкове захворювання, буває кількох видів: коренева форма, листкова і стеблова.

При листовому асхохитозе, на листках рослини з'являються невеликі жовті плями, з часом вони збільшуються і знищують весь аркуш. При близькому розгляді на жовтих плямах можна побачити безліч чорних пігментів

При стеблової формі, на пагонах і стеблах утворюються мокрі плями, потім вони висихають перетворюючись на сіру пляму з чорними крапками.

Коренева форма, що виражається відмиранням дрібних кореневих волосків, що призводить до ослаблення рослини і його в'янення.

При різких перепадах температур і зайвому поливі грибок поширюється швидше. Заражену культуру слід знищити, а грунт замінити. При перших проявах росток можна обприскати 1% складом бордоської рідини. 250гр негашеного вапна розчинити в 10 л води, 250гр мідного купоросу розмішати в 10 л води, потім отримані рідини змішують в рівних частинах, отриманим яскраво блакитним розчином обробляють рослину які впливають асхохитозу і медянке.

Швидка допомога овочевим культурам на грядці. Корисна порада! -

Парша. Захворювання, здатне знищити весь урожай картоплі. Першим проявом хвороби, є слабкі сходи рослини, маківка скручується, листя забарвлюється в жовтий колір. Викопавши бульбу на ньому можна виявити темно-коричневі плями різного розміру. Особливо сильно хвороба протікає на важких глинистих грунтах, утворюється з кіркою.

Для запобігання парші, не варто проводити посадку в непрогрітому грунт, при температурі повітря нижче 10° тепла. Добре удобрювати грунт мінеральними підгодівлями і гноєм.

Килу. Захворювання, яке впливає на корені таких культур, як капуста, редис, ріпа. На коренях з'являються нарости, вони починають гнити, при цьому розмножуючи свої суперечки. Подальшу роботу роблять черв'яки і вода, які поширюють хворобу в ґрунті. При застої води кила набирає силу. У профілактичних цілях, для капусти щорічно вибирають нове місце посадки. Якщо ділянка болотистий, краще висадити капусту на високу грядку або вибирати сорти стійкі до цього грибку. Хворі рослини, слід додатково підгодовувати органікою і підгортати, так виростатимуть нові здорові коріння.

Швидка допомога овочевим культурам на грядці. Корисна порада! -

Альтернаріоз або чорна плямистість. Хвороба вражає бобові культури. Проявляється чорними плямами на стручках і листках рослини. Проростає крізь стулки і заражає насіння. Грибок поширюється через насіння і залишки рослин після збору врожаю.

Фітофтороз поширений серед пасльонових, баклажан, помідор, картопля. На листках м також стеблах утворюються плями коричневого кольору, під листом можна побачити білий наліт. На плодах з'являються бурі плями, що збільшуються, і в підсумку вражаючі цілий плід. Як правило захворювання посилюється в дощову і вітряну погоду, при різких коливаннях температур.

Для запобігання хвороби, картоплю та інші пасльонові розсаджують далі один від одного. Крім того дуже важливо збирати урожай помідорів вчасно, при температурі повітря не нижче +7°, в іншому випадку залишки рослини провокують виникнення фітофторозу. Перед висадкою в грунт потрібно обприскати розсаду розчином купоросу 10гр на відро води.

Швидка допомога овочевим культурам на грядці. Корисна порада! -

Вершинна гниль бактеріальне захворювання, що виражається появою на верхівці плоду коричневого гнилого плями. Бактерії розповсюджуються через воду, комахами і через грунт, у якої залишилися вогнища шкідника. Іноді причиною хвороби може бути не інфекція, а недолік кальцію в грунті, нерегулярний полив і перепади температур.

Варто забезпечити систематичний полив, перестати вносити добриво з надлишком азоту. В цілях профілактики, міняти місце посадки пасльонових кожен рік, і повертати на колишнє грядку, не раніше ніж через 3-4 роки.

При дотриманні профілактичних заходів, обробки розсади і насіння перед посадкою, можна не тільки уникнути захворювань овочевих культур, але і ніколи з ними не зустрічатися.

Швидка допомога овочевим культурам на грядці. Корисна порада! -

Швидка допомога овочевим культурам на грядці. Корисна порада! -

Швидка допомога овочевим культурам на грядці. Корисна порада! -

Швидка допомога овочевим культурам на грядці. Корисна порада! -
Дата публикации: 7.12.18