Шкідники часнику і боротьба з ними – знай свого ворога в обличчя

Привіт! Часник можна любити, можна ні, але необхідно віддати належне – його корисність абсолютно очевидна. І раз вже ми з вами в черговий раз зустрічаємося на цих сторінках, то, судячи з усього, усвідомите це не тільки ви, але і різного роду шкідники часнику і боротьба з ними в ім'я збереження вітамінного врожаю необхідна.

Шкідники часнику і боротьба з ними – знай свого ворога в обличчя-

Ми ж, як завжди, поспішаємо на допомогу, і з задоволенням разом з вами розберемо різні методи цієї самої боротьби і з'ясуємо, чим полити і чим обробити часник від шкідників.

Отже, приступимо.

Зміст:

  1. Стеблова нематода
  2. Кореневої кліщ
  3. Часниковий кліщ
  4. Цибульна муха
  5. Профілактика

Перш за все, слід зрозуміти, з ким доведеться боротися. Іншими словами, з'ясувати, хто їсть листя часнику.

насправді, всіляких паразитів і їм подібних, неабияк псують урожай як часнику, так і цибулі – безліч. Борються з ними з усіма, як правило, народними засобами. Аналізувати кожну комашку і сліди її життєдіяльності – справа невдячна, тому загостримо увагу тільки на найбільш поширених – малоймовірно, що ваш випадок надзвичайний.

Стеблова нематода

Стеблова нематода – найпоширеніший «нелегальний» любитель часнику і, як наслідок, ваш найлютіший ворог, особливо якщо на вашому городі важкий, глинистий грунт. Повірте, цей маленький білий черв'ячок (1 - 1,5 мм) може в лічені тижні звести нанівець всі ваші старання на городі!

І сама нематода, і її личинки не проти поласувати соком часнику, з-за чого воно починає відставати в рості, листя жовтіти і висихати, а дінці тріскатися і навіть відпадати. У підсумку ж висихають і коріння, після чого рослина остаточно наказує довго жити, а нематода, по землі або під нею, перебирається на нове джерело соку.

Шкідники часнику і боротьба з ними – знай свого ворога в обличчя-Шкідники часнику і боротьба з ними – знай свого ворога в обличчя-

до Речі, цього пренеприятный паразит яйця відкладає в тканинах рослини. А про його живучості можна складати легенди, адже абсолютно без їжі, у сухих залишках рослин, вона може проіснувати в якійсь подобі анабіозу до 5 років! А потрапивши в землю, ожити і знову вам творити зло.

Подивіться уважно на фото нематоди і гарненько її запам'ятайте – якщо ви її знайшли, боротьба буде нелегкою і тривала.

Виганяємо нематоду

Головне – на цій ділянці найближчі 4 роки посадка часнику вам замовлена. Перекапывая землю, на кожен м2 додайте відро відро торфу і піску. Якщо грунт ще й кисла, то туди ж додайте ще 1,5-2 склянки доломітового борошна або просто крейди. Безпосередньо перед посадкою, на кожен м2 розведіть 1 столову ложку кухонної солі в повній 3-х літрову банку води і пролийте ділянку.

Шкідники часнику і боротьба з ними – знай свого ворога в обличчя-

Зубки часнику перед посадкою слід обробити. Тут варіантів кілька: або на добу – так само, в розчині солі, тільки додати ще 200 г подрібненого папороті і дати настоятися, або на півтори-дві години – в зольному лугу.

Кореневий (або цибульний) кліщ

Цей дрібний «ворог», як правило, вражає наші запаси зимового часнику, тобто в період зберігання – напевно ви вже не раз з ним зустрічалися, виявляючи порожню голівку. Так, так, це був саме він!

Цей кліщ довжиною не більше 1 мм, що має овальне тіло білого кольору з якоюсь скляною текстурою. Голова ж його і 4 пари ніг – червоного або, швидше, рудого кольору. Що цікаво, личинки, по суті, ідентичні, тільки ніг на пару менше.

Шкідники часнику і боротьба з ними – знай свого ворога в обличчя-

Цей вид кліща вкрай тепло і вологолюбний. Тому, як тільки вологість досягає близько 60%, а на градуснику перевалило за 25, цибулина стає колискою півтисячі яєць! Через тиждень-півтори з'являються ті самі личинки, а вже максимум через місяць – батальйон голодного виводка кореневого кліща!

Але не один лише період зберігання небезпечний цей паразит – якщо заразу занесли при посадці (наприклад, з зараженим посадковим матеріалом), то можете не сумніватися, кліщ не погребує і вашим часником у вегетативний період.

Захищаємося від кліща

Щоб убезпечитися від цього малоприємного суб'єкта і його потомства, головне – слід стежити інвентарем, спалювати рослинні залишки і ретельно перебирати часник на посадку – саме такими шляхами кліщ і «мігрує». Також настійно рекомендуємо садити часник там, де раніше була будь-яка капуста, огірки чи помідори.

Шкідники часнику і боротьба з ними – знай свого ворога в обличчя-

Перед зберіганням гарненько просушіть ваш урожай протягом тижня (не менше 5 днів) при температурі 30-35⁰ (не більше 40⁰), а також періодично переглядайте, немає уражених головок. Якщо є, не церемоньтеся – все в вогонь!

Часниковий (чотириногого) кліщ

Ареал поширення цього кліща – повсюдно! І саме він – найлютіший ворог ярого часнику, значно рідше – ріпчастої цибулі. Результати та його шкідливої діяльності вам також знайомі: під сухими лусками жовті, як правило, вдавлені плями, схожі з виразками або типу того. От уявіть собі, це – часниковий кліщ!

Розмір його, по суті, дуже маленькі: не більше 0,2 мм в довжину, а тіло, при детальному вивченні, дуже нагадує звичайну морквину, тільки: а) злегка бляклу, і б) замість бадилля якраз і знаходяться 4 чіпких ноги, за допомогою яких цей паразит, не без допомоги вітру, спритно перебирається з однієї рослини на інше.

Шкідники часнику і боротьба з ними – знай свого ворога в обличчя-

загалом, якщо при проростанні листя часнику видалися кривими і гофрованими, значить 100% посадковий матеріал був мимовільним житлом цього кліща.

Боротьба, а точніше, захист від цього нелегала абсолютно нічим не відрізняється від попереднього індивіда. Але головний мінус цього паразита – він не тільки сам псує шматує ваш часник, але і переносить різного роду вірусні захворювання, що, погодьтеся, малоприємно.

Цибульна муха

Цього двукрылого шкідника рідко зустрінеш на торф'яних ґрунтах, однак на супіщаних або суглинках він частий гість. І чим вологіше видався рік, тим разгульнее спосіб його життя.

Ця муха мало чим відрізняється від звичайної кімнатної – хіба що менших розмірів (не більше 8 мм у довжину). Так як лялечка її зимує в землі на глибині до 20 см, то «виліт» залежить від температури повітря навесні – з середини квітня по кінець травня.

Прикмета свідчить, що ця муха вилітає як раз в період цвітіння бузку, кульбаби і вишні. А вже через 5-10 днів вона відкладає яйця: у землі поряд з рослиною або у підстави листя.

Через тиждень з'являються личинки, які, як правило, через дінці потрапляють у вже посаджений часник і виїдають всю м'якоть.

Шкідники часнику і боротьба з ними – знай свого ворога в обличчя-

Таким ось чином вони жеруть близько 3 тижнів, після – заглиблюються в грунт, заляльковуються, і через 20 днів цикл повторюється: виліт і т. д. Зазвичай це припадає на першу половину липня. Можете собі уявити, скільки таких ось циклів ця дзижчить зараза робить за сезон, і що відбувається на грядці часнику, якщо не боротися з нею.

Докладно про методи боротьби з цибулевою мухою можна прочитати тут.

Ганяємо мух

А боротися належить суто обприскуванням. Чим обприскати? Так званими відлякують розчинами, яких варіантів безліч!

Наприклад, берете 250 г тютюну (тютюну) і 2 чайні ложки меленого перцю, червоного або чорного, насипаєте в 3-х літрову банку гарячої води, закриваєте і завертаєте в теплу ковдру, наполягаєте 3 дні, процеживаете і отримане доводьте водою до 10 л. Додаєте 2 столові ложки рідкого мила, розмішуєте і опрыскиваете раз в 7-10 днів, починаючи з середини квітня і до кінця травня, а також пару раз в липні.

Шкідники часнику і боротьба з ними – знай свого ворога в обличчя-

Ще варіант – запилення сумішшю перемелених тютюну і перцю з деревною золою. Період запилення – той же, що і обприскування. Ще, до речі, цю муху відлякує аромат моркви, тобто фітонциди, що виділяються її бадиллям. Тому має змив висаджувати часник (або цибуля) через ряд з морквою.

Профілактика

В принципі, це основний контингент шкідників часнику. Інші – малоймовірно вам зустрінуться, і слава Богу! Однак, є ще ряд захворювань, які шкодять не менше. І тут служить профілактикою тільки ретельний відбір садивного матеріалу та пересипання його крейдою (20 г крейди на 1 кг часнику).

Шкідники часнику і боротьба з ними – знай свого ворога в обличчя-

щоб звести до мінімуму всі маніпуляції з часником на ділянці, ми дамо вам універсальна порада: виключно здоровий посадковий матеріал багато в чому гарантує вам здоровий урожай. А щоб часник безперешкодно набрав чинності і виріс, необхідно проводити відповідні підживлення.

Рекомендується висаджувати часник в одному місці не рідше, ніж 1 раз у 4 роки і після збору врожаю спалювати всі залишки! Підписуйтесь на нашу групу в соціальних мережах і гарного вам врожаю!

Максим Колесніченко

Дата публикации: 7.12.18
Безрамное остекление веранды.