Щолківській ранній – один з кращих детермінантних сортів помідорів

Здрастуйте, дорогі городники! Не знаю, як вас, а мене завжди дивує різноманітність сортів і гібридів томатів, і кожен сезон я завжди намагаюся садити якісь новинки. Але і старі перевірені сорти забувати не слід, і хоча деякі вважаються застарілими, «списувати» їх рано. Особливо якщо ви огородник початківець, і не завжди знаєте всі тонкощі агротехніки помідорів.

Щолківській ранній – один з кращих детермінантних сортів помідорів-

Сорт томату Щолковський ранній обов'язково порадує вас надранніми гарними врожаями, при цьому він не вимагає складного догляду. Для тих, хто тільки освоює непросте мистецтво вирощування теплолюбного овоча, цей сорт підійде як не можна краще.

Зміст:

  1. Ранній та середньоранній
  2. Опис плодів
  3. Переваги сорту

Ранній та середньоранній

Щолківській ранній – один з кращих детермінантних сортів помідорів-

Низькорослий томат був виведений в 80-х роках минулого століття, і всі ці роки він радує городників різних регіонів.

Назву ще раз вказує на основну характеристику томату – це ранній сорт, так як від моменту появи перших сходів до дозрівання плодів проходить всього лише 80-90 днів. Тому його сміливо можна вирощувати в зонах ризикованого землеробства, на Уралі, в Сибіру, на Північному-Заході.

Відмінні врожаї дає Щолковський ранній в Підмосков'ї, при цьому хтось вирощує його у відкритому грунті, інші воліють укриття. З урожаєм будете в якому разі!

Кущ детермінантний, дуже компактний, висота рослини становить від 30 см до 60-80 див. У відкритому грунті цей томат високим не виростає, трохи вище будуть рослини в теплиці.

Щолковський ранній добре плодоносить на балконах, лоджії, на підвіконні в квартирі. Так що якщо є таке бажання посадити томат будинку, можна вибрати цей низькорослий сорт.

Пасинкування не потрібно, підв'язка теж. Правда, іноді городники все ж підв'язують рослина (особливо у відкритому грунті), щоб при опадах або вітрі томат з плодами не був зломлений.

Щолківській ранній – один з кращих детермінантних сортів помідорів-

Стебла томату щільні, товсті, кількість листя середня. Завдяки компактності і невеликій висоті, Шелковський ранній можна вирощувати і в загущених посадках. Це особливо зручно, якщо ділянка невелика.

Звичайна схема для посадки цього здорованя – 50х30 див.

В теплих регіонах допускається безрассадный спосіб вирощування, коли насіння сіють прямо в грунт. Оптимальні терміни – середина травня.

Опис плодів

Щолківській ранній – один з кращих детермінантних сортів помідорів-

Тепер поговоримо про особливості самих плодів. І відразу скажемо – у сорту Щолковський ранній вони невеликі, масою всього лише 50-60 грамів. Але це цілком звичайні розміри для томатів ультрараннего терміну дозрівання.

Плоди круглі, з гладкою щільною шкіркою, без плями у плодоніжки. М'якоть щільна, смачна, кислинка відчувається, але не особливо сильно.

плоди можна Використовувати для консервування, для соління, салати, для приготування соусів.

ВАЖЛИВО! Особливість сорту Щолковський ранній: томати рекомендується пускати на переробку або споживати в той же день, як зняли плоди. Для зберігання вони не підходять, так як навіть через кілька днів після збору смакові якості погіршуються.

Переваги сорту

Щолківській ранній – один з кращих детермінантних сортів помідорів-

Судячи з відгуків тих, хто садив сорт, Щолковський ранній подобається багатьом. Ось основні переваги цього томату:

  • надранні строки дозрівання плодів;
  • невибагливість;
  • стійкість до перепадів температур;
  • компактність кущів;
  • можливість вирощування рослин у загущених посадках;
  • дружна віддача врожаю;
  • універсальне використання помідорів (салати, консервація, засолювання).

ВАЖЛИВО! Детермінантний сорт Щолковський ранній встигає «віддати» врожай до появи фітофтори. Він стійкий до більшості хвороб, і при догляді потрібно проводити тільки звичайні профілактичні заходи.

Цей томат не принесе якихось серйозних клопотів, тому, якщо ваші знання в особливості вирощування помідорів не так об'ємні, і досвіду замало, можна зупинити свій вибір на цьому сорті.

Багато досвідчені дачники також вирощують Щолковський ранній, прагнучи отримати ранні врожаї смачних плодів. При цьому часто використовують свої насіння, так як це не гібрид F1, а сорт, так що і власні насіння годяться для посіву.

До недоліків сорти Щолковський ранній віднесемо невеликий розмір плодів. Для когось це дуже принципово, для інших – абсолютно неважливо.

І звичайно, цей сорт можна вибирати, якщо є бажання виростити томати на власному балконі.

А ми побажаємо вам тільки удачі!

Наталія Сєвєрова

Дата публикации: 6.12.18