Що таке вермикомпост?

Проблема утилізації відходів - одна з найактуальніших для людства. На власній ділянці відходи можна перетворити на високоякісні добрива для саду, тим більше, що зараз багато садівники і городники прагнуть повернутися до органічного землеробства. А компостування власних відходів дозволяє повернути в круговорот природи використані органічні речовини.

Що таке вермикомпост?- Що таке вермикомпост?, Сад, город, ділянка, будинок, дача, ландшафтний дизайн, дизайн ділянки, енциклопедія рослин, кімнатні рослини, садово-городні культури, облаштування дачі, ,

У звичайній компостній купі всі перетворення накопичених органічних відходів відбуваються під впливом мікро - і макроорганізмів: посилено розмножуючись, виділяючи енергію і продукти своєї життєдіяльності, вони стимулюють і прискорюють всі біохімічні процеси. Компостна купа своєрідний інкубатор ґрунтової флори і фауни. А зрілий компост – не тільки добриво, але і носій життєвих сил грунту.

Процес же переробки органічних відходів за участю дощових або компостних черв'яків у співдружності з мікроорганізмами називається вермикомпостированием. В результаті корисної діяльності черв'яків виходить органічне добриво з низьким співвідношенням вуглецю до азоту (C:N (15:1), який називають вермикомпостом, червекомпостом, копролитом або біогумусом

Вермикомпосты володіють високою і різноманітною мікробіологічної та ферментативної активністю, прекрасній фізичній структурою, високої вологоутримуючої ємністю. А ще вони містять такі поживні елементи, як азот, фосфор, калій, кальцій і магній (N, Р, К, Са і Mg) в доступній для рослин формі. Також  гормони росту і розвитку рослин (фітогормони) і гумінові речовини, які діють як регулятори росту рослин.  Від компосту вермикомпост відрізняється ще вмістом антибактеріальних і антигрибкових речовин і феромонів, що відлякують комах-шкідників.

Вермикомпосты при невисоких дозах застосування поліпшують ріст, розвиток та здоров'я рослин,їх  цвітіння, плодоношення і врожай. Слід підкреслити, що всі ці якості не залежать від поживної цінності самого вермикомпосту, тобто від сумарного вмісту в них основних елементів живлення рослин: азоту, фосфору і калію (NPK). Їх можна використовувати в чистому вигляді як органічне добриво і в якості добавки в почвогрунт для улюблених кімнатних рослин. Зашкодити рослинам, регулярно застосовуючи вермикомпост в невеликих кількостях, неможливо.

Рівень значення pH у вермикомпосту завжди близький до нейтрального (рН = 7,0),  і тому він підходить для вирощування більшості видів рослин – від азалій до орхідей.

Чому садівники і городники повинні зацікавитися переробкою органічних відходів у вермикомпост?  Коротко можна відповісти наступним чином:

  • вермикомпосты перевершують традиційні  компости по багатьом характеристикам;
  • вермикомпосты перевершують компости як вихідна сировина для отримання вермикомпостного "чаю";
  • самі компостні черв'яки мають чимало можливих практичних застосувань на присадибній ділянці;
  • технологія вермікомпостірованія володіє великим комерційним потенціалом, як джерело додаткового доходу.

Дякуємо еко-проект WORMCAFE.RU за наданий фотоматеріал.

 

Дата публикации: 1.05.17